DODAJ

Piątkowska 103 stanie na poznańskich Winiarach

Mieszkania i domy / Poznań
Piątkowska 103 stanie na
Kajtman
2019-09-13 14:07:16
W Poznaniu wystartował nowy projekt deweloperski. W budynku wielorodzinnym Piątkowska 103 powstaną 42 mieszkania o powierzchni od 27 do 72 mkw. oraz podziemna hala garażowa. Zgodnie z przyjętym harmonogramem budowa inwestycji rozpocznie się w IV kwartale br., zaś pierwsi mieszkańcy klucze do nowych lokali odbiorą w I kwartale 2021 roku.

Nowa kameralna inwestycja mieszkaniowa jest realizowana w ramach grupy Quadro Development. Projekt, jak nazwa komunikuje, powstanie przy ulicy Piątkowskiej 103 na poznańskich Winiarach. Zakłada wzniesienie pięciokondygnacyjnego budynku z 42 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu. Będą to funkcjonalnie rozplanowane powierzchnie od 27 do 72 mkw. W ofercie znajdą się kawalerki oraz mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe. Lokale na parterze zostaną wyposażone w ogródki lub tarasy, natomiast na wyższych kondygnacjach w balkony lub loggie. W budynku pojawi się winda i podziemna hala garażowa z 32 miejscami postojowymi. Dodatkowo inwestor przewidział 10 naziemnych miejsc postojowych. Ceny rozpoczynają się od 6 850 zł za mkw. – Inwestycja powstaje na spokojnych Winiarach, z dala od zgiełku centrum, jednak na tyle blisko, by móc w niecały kwadrans dostać się do Starego Rynku – mówi Marek Smogór, prezes zarządu inwestora realizującego projekt Piątkowska 103. Prace ruszą jeszcze w tym roku, a ich finalizacja nastąpi w I kwartale 2021 roku. Wówczas pierwsi mieszkańcy będą odbierać klucze do własnych M.

Atutem Piątkowskiej 103 jest lokalizacja. Bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych (PST na Słowiańskiej linii 10, 12, 14, 15, 16 i Bonin linii nr 9 i 11), punktów usługowo-handlowych (galeria Pestka, CH Plaza), marketów (Biedronka, Makro) i okolicznych usług, jak krawiectwo, sale fitness, apteki czy lokalne restauracje. Niedaleko stąd też do żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej czy szkół wyższych. Sprawnie można dotrzeć do pobliskiego Parku Sołackiego i Parku Cytadela. Deweloper zadbał, by zieleń znalazła się również na terenie inwestycji. Budynek otoczony będzie licznymi drzewami, w tym 11 wieloletnimi drzewami, które pozostaną na terenie działki i będą zapewniały przestrzeń do wspólnej, sąsiedzkiej integracji. – Jesteśmy odpowiedzialni za środowisko. Zależy nam na tym, by zastaną zieleń zachować w możliwie największym stopniu. Dzięki temu budynek, który powstanie będzie też wyciszony i bardzo kameralny – podkreśla Marek Smogór. 

Quadro Development obecnie prowadzi również dwa projekty zlokalizowane między Górczynem a Grunwaldem. Bosa 7 i Sielska 14 są już prawie sprzedane, w ofercie pozostały ostanie wolne powierzchnie. Prace są tam na zaawansowanym etapie. Sielska 14 zostanie przekazana mieszkańcom w I kwartale 2020 r., zaś Bosa 7 w II kwartale 2020 r.

Źródło: materiały prasowe