DODAJ

Wystartowała budowa Leonarda 8 na Winiarach w Poznaniu

Mieszkania i domy / Poznań
Wystartowała budowa Leonarda 8
Kajtman
2019-04-09 16:32:11
Na poznańskich Winiarach, przy ulicy Świętego Leonarda 8, w pobliżu Cytadeli i Sołacza rozpoczęła się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego Leonarda 8. W ramach inwestycji powstaje tylko 9 mieszkań i dwupoziomowych apartamentów o zróżnicowanym metrażu – od 42 do 96 mkw. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem DRN Concept Deweloper budynek odda w ręce mieszkańców w I kwartale 2020 roku.

Leonarda 8 to trzykondygnacyjny budynek, w ramach którego zaprojektowano jedynie 9 mieszkań, w tym dwupoziomowe apartamenty. Metraże wahają się od 42 do 96 mkw. Mniejsze, kompaktowe mieszkania to dwupokojowe powierzchnie z niezależną kuchnią lub aneksem kuchennym. Natomiast w przestronnych apartamentach zaaranżowano cztery i pięć pokoi. Pierwszą kondygnację stanowi salon z kuchnią lub aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka, natomiast drugą – dwa (lub trzy) pokoje i dodatkowa łazienka. Architektura sprzyja także podziałowi na funkcję dzienną i nocną. Tak przygotowana przestrzeń to dogodne rozwiązane m.in. dla rodzin z dziećmi. Natomiast przedsiębiorcy z pewnością docenią fakt, iż dwupoziomowy lokal można również podzielić w taki sposób, by parter stanowił biuro z niezależnym wejściem od strony ulicy, a piętro dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. Ponadto, dla komfortu mieszkańców, do każdego lokalu przypisano balkon. Dodatkowo powstaną też indywidualne garaże. 

Lokalizacja projektu – serce poznańskich Winiar – zapewnia liczne udogodnienia, a jednocześnie, dzięki kameralność inwestycji, jest gwarancją ciszy i spokoju. W pobliżu Leonarda 8 znajdują się niezbędne w codziennym życiu udogodnienia. Bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych (trasa PST, ul. Św. Leonarda), doskonałe skomunikowanie ze ścisłym centrum (kwadrans tramwajem do Starego Rynku), tereny rekreacyjne Sołacza i Cytadeli, liczne punkty usługowo-handlowe (pobliskie galerie handlowe Pestka i Plaza) oraz zaplecze edukacyjne (przedszkola, szkoły i uczelnie). – Leonarda 8 stanowi idealną lokalizację dla osób, które cenią miejskie udogodnienia, a jednocześnie oczekują, że w miejscu swojego zamieszkania odnajdą spokój – podkreśla Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper.

Inwestor, poza Leonarda 8, realizuje również budowę Przystani Warta – projektu zlokalizowanego na Starołęce, tuż przy rzece Warta i Łęgach Dębińskich. W ramach kameralnej inwestycji powstaje jedynie osiem mieszkań i apartamentów o zróżnicowanej powierzchni, od 56 do 166 mkw. Planowany termin realizacji przypada na czerwiec 2019 roku.

Źródło: materiały prasowe