Poznań: Wojskowa 25 – kamienicę na Łazarzu czeka rewitalizacja i rozbudowa źródło: materiały inwestora

Poznań: Wojskowa 25 – kamienicę na Łazarzu czeka rewitalizacja i rozbudowa

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prawie stuletni budynek położony przy ulicy Wojskowej ma odzyskać dawny blask. Inwestor planuje też dobudować m.in. nowe skrzydło, tak by zaoferować 36 mieszkań. To głównie lokale jedno- i dwupokojowe. Dostępny będzie także, na ostatnim piętrze, ponad 70-metrowy apartament.
Kamienica przy ul. Wojskowej 25 zlokalizowana na poznańskim Łazarzu na Grunwaldzie (nawiązująca architektonicznie do stylu marynistycznego) powstała na początku lat 30. XX wieku. Spółka W25 Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Łazach uzyskała w styczniu zgodę na jej przebudowę. Prace rozpoczęła w ubiegłym kwartale. Planuje skończyć je w przyszłym roku, tak by w I kwartale 2021 r. oddać ją do użytku. Projekt przygotowała architekt Magdalena Zakrzewska.
Istniejący obiekt poddamy gruntownej rewitalizacji, zachowując jego układ konstrukcyjny, a także rozbudujemy o nowe skrzydło wzdłuż ulicy Marcelińskiej. Kompozycja architektoniczno-przestrzenna zabudowań doskonale wkomponuje się w sąsiednią substancję – zapewnia deweloper.
REKLAMA
Wojskowa 25 będzie czteropiętrową kamienicą. W jej przyziemiu znajdzie się sześć lokali o metrażach 15,6-20,58 mkw. Kondygnacje nadziemne zajmie 30 mieszkań: 6 jedno- (26-32 mkw.), 23 dwu- (34-50 mkw.) i 1 trzypokojowe (72 mkw.). Przynależą do nich balkony lub tarasy. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,6-2,8 m. Inwestor dobuduje pod podwórzem halę garażową na dziesięć stanowisk. Zapewni jeszcze trzy naziemne miejsca parkingowe. W budynku zaplanował windę.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA