DODAJ

Poznań: Wojskowa 25 – kamienicę na Łazarzu czeka rewitalizacja i rozbudowa [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Poznań
Poznań: Wojskowa 25 –
Mariusz Bartodziej
2019-08-21 08:26:10
Prawie stuletni budynek położony przy ulicy Wojskowej ma odzyskać dawny blask. Inwestor planuje też dobudować m.in. nowe skrzydło, tak by zaoferować 36 mieszkań. To głównie lokale jedno- i dwupokojowe. Dostępny będzie także, na ostatnim piętrze, ponad 70-metrowy apartament.

Kamienica przy ul. Wojskowej 25 zlokalizowana na poznańskim Łazarzu na Grunwaldzie (nawiązująca architektonicznie do stylu marynistycznego) powstała na początku lat 30. XX wieku. Spółka W25 Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Łazach uzyskała w styczniu zgodę na jej przebudowę. Prace rozpoczęła w ubiegłym kwartale. Planuje skończyć je w przyszłym roku, tak by w I kwartale 2021 r. oddać ją do użytku. Projekt przygotowała architekt Magdalena Zakrzewska.

Istniejący obiekt poddamy gruntownej rewitalizacji, zachowując jego układ konstrukcyjny, a także rozbudujemy o nowe skrzydło wzdłuż ulicy Marcelińskiej. Kompozycja architektoniczno-przestrzenna zabudowań doskonale wkomponuje się w sąsiednią substancję – zapewnia deweloper.

Wojskowa 25 będzie czteropiętrową kamienicą. W jej przyziemiu znajdzie się sześć lokali o metrażach 15,6-20,58 mkw. Kondygnacje nadziemne zajmie 30 mieszkań: 6 jedno- (26-32 mkw.), 23 dwu- (34-50 mkw.) i 1 trzypokojowe (72 mkw.). Przynależą do nich balkony lub tarasy. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,6-2,8 m. Inwestor dobuduje pod podwórzem halę garażową na dziesięć stanowisk. Zapewni jeszcze trzy naziemne miejsca parkingowe. W budynku zaplanował windę.

Więcej wizualizacji w galerii.