Prywatny inwestor wybuduje we Wrocławiu nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy Materiały inwestora

Prywatny inwestor wybuduje we Wrocławiu nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy. Prywatny inwestor przy ul. Rajskiej na wrocławskich Złotnikach wybuduje przedszkole dla 200 dzieci oraz żłobek dla 80 dzieci.

22 kwietnia w Urzędzie Miasta we Wrocławiu został złożony wniosek o pozwolenie na budowę budynku przedszkola ze żłobkiem. Inwestycja zrealizowana zostanie na działkach nr AR_6.48/9, AR_6.50/2 (Obręb 026401_1.0047) przy ul. Rajskiej na osiedlu Złotniki, w zachodniej części Wrocławia.

Przypomnijmy, prywatny inwestor kupił 2 lipca 2021 r. od miasta działkę przy ul. Rajskiej. Zapłacił za nią kwotę 1,81 mln zł (przetarg nieograniczony pisemny). Cena wywoławcza nieruchomości niezabudowanej o powierzchni 5304 mkw. wynosiła 1,47 miliona złotych.

GUNB
GUNB

Placówka uzyska status publicznej, czyli będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców na takich samych zasadach, jak te prowadzone przez miasto. Uruchomienie obiektu planowane jest na 1 września 2023 r.

W nowym kompleksie edukacyjnym przy ul. Rajskiej mieścić się będzie przedszkole i żłobek. Do obu placówek oświatowych powstaną osobne wejścia. W kompleksie znajdzie się też duża wielofunkcyjna sala, w której organizowane będą różne szkolenia oraz zajęcia ruchowe dla dzieci. W budynku powstanie także kilka mniejszych pomieszczeń, które mają być wykorzystywane m.in. jako wózkownia lub pokoje do zajęć indywidualnych.

REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Inwestor zadbał również o aktywność najmłodszych na zewnątrz. W zespole przedszkolno-żłobkowym na wrocławskich Złotnikach dzieci będą miały do swojej dyspozycji dwa, oddzielone od siebie i w pełni wyposażone place zabaw. Przy budynku powstanie miejsce przeznaczone na tzw. strefę ogrodową, gdzie dzieci wraz z nauczycielami będą mogły np. sadzić warzywa, kwiaty czy krzewy owocowe. Inwestor wybuduje również miejsca parkingowe dla rodziców. Powstaną tuż przy budynku kompleksu przedszkolno-żłóbkowego.

Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA