Przebudowany zostanie przystanek kolejowy Bydgoszcz ZachódPKP

Przebudowany zostanie przystanek kolejowy Bydgoszcz Zachód

Orzech
Orzech
REKLAMA

PKP podpisało umowę z wykonawcą robót budowlanych na przystanku kolejowym Bydgoszcz Zachód. Prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Obiekt będzie przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami poprzez wprowadzenie szeregu usprawnień, takich jak linie prowadzące z polami uwagi, oznaczenia w alfabecie Braille'a czy mapy dotykowe.

W ramach inwestycji renowację przejdzie m.in. elewacja, która zyska nową kolorystykę. Pojawi się na niej zegar oraz podświetlany napis z nazwą stacji. Wnętrze nowej poczekalni będzie doświetlone dzięki dużym oknom oraz szklanej witrynie w obrębie wejścia głównego. Aranżację uzupełni oświetlenie w formie kwadratowych opraw podwieszanych do sufitu. W klimatyzowanym pomieszczeniu znajdą się nowe ławki, gabloty z rozkładami jazdy oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów.

W wyniku zaplanowanych prac przystanek kolejowy Bydgoszcz Zachód stanie się bardziej ekologiczny. W budynku i jego otoczeniu zaprojektowano energooszczędne oświetlenie w technologii LED wraz z automatyką sterującą. Planuje się ocieplenie budynku oraz montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej. Za optymalizację zużycia energii elektrycznej, wody i ciepła będzie odpowiadał system sterujący BMS. Zamontowany zostanie monitoring i systemy przeciwpożarowe.

PKP PLK
REKLAMA

Metamorfozę przejdzie też najbliższe otoczenie budynku. Pojawi się nowe oświetlenie. Powstaną elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze. Ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a przy budynku zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Przebudowa przystanku kolejowego Bydgoszcz Zachód jest projektem realizowanym w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, finansowanego ze środków własnych PKP, Jej koszt wynosi 4,31 mln złotych brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2023 roku.

Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe, wykonawcą robót budowlanych – firma Agad z Torunia, a dokumentację projektową przebudowy opracowała pracownia WK Architekci ze Swarzędza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA