Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 3/2018

Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 3/2018

Orzech
Orzech
REKLAMA
Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce -> to nowość na portalu Investmap.pl. Co kilka-kilkanaście dni będziemy starali się w formie "pigułki informacyjnej" przedstawiać informacje o mniejszych i większych inwestycjach w całej Polsce. Zapraszamy!

MAŁOPOLSKIE: Kraków: Comarch zwiększa zatrudnienie 
W ciągu trzech kwartałów 2018 roku Comarch zwiększył zatrudnienie o 484 osoby, czyli o blisko dziewięć procent. Na koniec września tego roku zatrudniał 6 025 pracowników, w tym 624 osoby za granicą.
Comarch ma swoje oddziały w 16 polskich miastach oraz 45 lokalizacjach za granicą. Co roku kadry wzmacniają stażyści – studenci kierunków informatycznych z całej Polski. W tym roku było ich ponad 400, z czego blisko 80 proc. nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem.
Źródło: materiały prasowe

MAŁOPOLSKIE: Jest trzech chętnych do budowy nowego centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę w systemie "zaprojektuj i wybuduj" centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach. Inwestycja miałaby powstać do końca 2020 r.
Władze Wadowic zamierzają przeznaczyć na inwestycję 6,2 mln zł, z czego 4,6 mln zł miasto pozyskało już z funduszy UE. Oferty firm, które wpłynęły, znacznie przekraczają jednak kwotę przeznaczoną na realizację zadania. Wahają się od blisko 12,8 mln zł do 16,6 mln zł.
Źródło: materiały prasowe

MAZOWIECKIE: Duża chińska firma zainwestuje w Radomiu?

Przedstawiciele kilku firm wchodzących w skład holdingu China National Chemical Corporation i władz lokalnych z miasta Liaoyang odwiedziły na początku listopada Radom. China National Chemical Corporation to największa chińska firma chemiczna zatrudniająca 160 tys. pracowników w kraju i na świecie. Specjalizuje się w sześciu segmentach biznesowych: materiały i specjalne substancje chemiczne, podstawowe chemikalia i przetwarzanie oleju, agrochemikalia, produkty z opon i gum, sprzęt chemiczny. Są w stanie zainwestować 100 mln euro, lecz to na razie pierwsza, zapoznawcza wizyta w tym mieście.
Źródło: materiały prasowe

MAZOWIECKIE: Izolbet rozbudował fabrykę w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

W Płocku powstał nowy obiekt branży izolacji termicznych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, petrochemicznego i rafineryjnego. Inwestycja zrealizowana została przez firmę IZO-BET Sp. z o.o. 
Nowa inwestycja powstała na terenie działki użytkowanej przez inwestora w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPP-T) od 2011 roku, na której firma IZO-BET prowadzi działalność w zakresie wykonawstwa i montażu izolacji termicznych instalacji przemysłowych. Nowo wybudowany obiekt o powierzchni usługowo-produkcyjnej wynoszącej około 1500 mkw. stanowi integralną funkcjonalnie część istniejącego zakładu. Obiekt wyposażono w nowoczesną malarnię ze stanowiskami pomocniczymi oraz zaawansowany ciąg technologiczny obejmujący śrutownię i lakiernię przemysłowych oraz budowlanych instalacji wentylacyjnych. 
Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z realizacją inwestycji opiewa na kwotę ponad 10 milionów złotych. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie docelowo minimum 25 nowych pracowników. Efektywna współpraca inwestora z samorządem miejskim oraz płockim Parkiem przyniosła efekt w postaci szybkiego tempa procesu inwestycyjnego, który trwał 12 miesięcy łącznie z procedurą uzyskania pozwolenia na budowę. Inwestycję budowy nowego zakładu czyszczenia strumieniowo-ściernego i lakierowania instalacji przemysłowych zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego funduszami UE pn.: "Wdrożenie wyników prac B+R w celu zaoferowania nowych produktów z zakresu innowacyjnych izolacji termicznych dla Osi Priorytetowej III Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości, Działania 3.3 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020".     
Źródło: materiały prasowe

PODKARPACKIE: ARP S.A. buduje w Stalowej Woli nową halę produkcyjną 

W Stalowej Woli powstanie hala produkcyjna o powierzchni 10 tys. mkw. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wybrała wykonawcę na budowę hali w Stalowej Woli. Najlepszą ofertę złożył Mirbud S.A. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. mkw. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.
W powstającym obiekcie blisko 10 tys. mkw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys., 3 tys. i 2 tys. mkw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. mkw. Na działce przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli (3,4 ha), oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi.
Źródło: materiały prasowe

PODKARPACKIE: W Stalowej Woli przybędzie 140 hektarów nowych terenów inwestycyjnych 

REKLAMA
O ponad 143 ha poszerzy się strefa przemysłowa w Stalowej Woli. Obszar ten położony jest w południowej części miasta, w sąsiedztwie terenów produkcyjno-usługowych (dawnego obszaru Huty Stalowa Wola) w rejonie ul. Wł. Grabskiego i ul. Przyszowskiej.
Tereny te zostaną uzbrojone i będą dostępne dla inwestorów za kilka miesięcy, po dopełnieniu wszystkich formalności przez Miasto. Założeniem władz miasta jest, aby na wygospodarowanym obszarze ulokował się jeden lub dwa duże podmioty, a nie kilka mniejszych.
Na pierwszym obszarze zlokalizowanym za obecną siedzibą Huty Stalowa Wola znajdują się 4 działki o łącznej powierzchni 103 ha. W skład obszaru wchodzą nieruchomości stanowiące użytek Ls, własności Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych. Samorząd miejski rozpoczął procedurę mającą na celu nabycie gruntów, które obecnie są w zasobach Skarbu Państwa, a w zarządzie Lasów Państwowych. W związku z czym na etapie sporządzenia planu miejscowego wystąpi konieczność uzyskania zgody na zmianę ich przeznaczenia. Wskazany obszar bezpośrednio przylega do istniejących zakładów przemysłowych oraz do wskazanych w studium jak i w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego terenów produkcyjno-usługowych. Obszar ten będzie tworzył z nimi uporządkowaną całość i spójną przestrzeń strefy gospodarczej. Rozszerzenie zasięgu obszaru funkcji produkcyjnej spowoduje zwiększenie możliwości aktywizacji gospodarczej miasta.
Drugi teren to 40 hektarowy obszar wzdłuż ulicy Przyszowskiej, który w dużej części objęty jest już PZP pod produkcję.
Źródło: materiały prasowe

PODLASKIE: Powstanie 45 hektarów terenów inwestycyjnych w Gminie Szumowo

Nowe tereny inwestycyjne w gminie Szumowo (woj. podlaskie) ma obejmować obszar 45 hektarów. Przylegają one do węzła drogowego Szumowo na drodze ekspresowej S8 i do drogi powiatowej relacji Szumowo-Srebrna. Są to w tej chwili użytki rolne i niewielkie uprawy leśne. Atutami tych terenów są na pewno szybki dojazd do drogi krajowej nr 8 i przygotowane przejścia technologiczne przez tę drogę dla kanalizacji, wodociągu i gazu.
Wybudowaniem nowych zakładów produkcyjnych na tych terenach zainteresowanych jest 5 przedsiębiorstw. Są to przedsiębiorstwa produkujące pasze dla zwierząt, zbiorniki metalowe dla rolnictwa, fabryki mebli, żywności oraz hotel. Pracę w nich ma znaleźć łącznie od 190 do nawet 300 osób.
Źródło: materiały prasowe

POMORSKIE: Nowy inwestor w Pomorskiej SSE

Dwa miliony złotych zainwestuje gdańska spółka Hanzatec i skorzysta ze zwolnienia podatkowego. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała firmie decyzję o wsparciu inwestycji według nowej ustawy, która umożliwia otrzymanie pomocy publicznej bez względu na lokalizację projektu. Gdańska firma to producent półproduktów z tworzyw sztucznych.
Inwestycja, która ma wpłynąć na wzrost konkurencyjności firmy, polegać będzie na rozbudowie zaplecza produkcyjnego i zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń do obróbki maszynowej tworzyw sztucznych. Zdolności produkcyjne spółki zwiększy też planowana budowa obiektu produkcyjno-magazynowo-biurowego oraz zakup infrastruktury informatycznej do zarządzania działalności przedsiębiorstwa i wdrożenie systemów zarządzania jakością. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 r.
Źródło: materiały prasowe

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Michelin inwestuje kolejne 169 mln zł w rozbudowę fabryki opon w Olsztynie

Kolejna rozbudowa zakładu i wyposażenie go w najnowocześniejsze urządzenia mające pomóc w zwiększeniu produkcji. Olsztyński Michelin rozpoczyna realizację wartej 169 mln złotych inwestycji. W ramach zadania o wartości 169 mln złotych planuje się rozbudowę zakładu oraz wyposażenie linii produkcyjnych w najnowocześniejsze urządzenia. Część środków na ten cel pochodzi z ministerialnej subwencji. Powstanie także 66 nowych miejsc pracy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.
Źródło: UM Olsztyn

WIELKOPOLSKIE: Ruszyła budowa II etapu parku logistyczno-magazynowego P3 Poznań

Rusza budowę drugiego etapu P3 Poznań, jednego z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Na 50 ha działce, sąsiadującej z pierwszą częścią inwestycji, powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 230,000 mkw . Tym samym powierzchnia parku P3 Poznań niemal podwoi się.
Park P3 Poznań już dziś jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce. Swoją popularność wśród klientów zawdzięcza m.in. doskonałej lokalizacji (w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2). Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, z której korzystają już obecni najemcy parku. Jest to jedna z dwóch arterii zapewniających łatwe i dogodne połączenie z autostradą.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA