Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 3/2018fot. Orzech

Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 3/2018

Orzech
REKLAMA
Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce -> to nowość na portalu Investmap.pl. Co kilka-kilkanaście dni będziemy starali się w formie "pigułki informacyjnej" przedstawiać informacje o mniejszych i większych inwestycjach w całej Polsce. Zapraszamy!

MAŁOPOLSKIE: Kraków: Comarch zwiększa zatrudnienie 
W ciągu trzech kwartałów 2018 roku Comarch zwiększył zatrudnienie o 484 osoby, czyli o blisko dziewięć procent. Na koniec września tego roku zatrudniał 6 025 pracowników, w tym 624 osoby za granicą.
Comarch ma swoje oddziały w 16 polskich miastach oraz 45 lokalizacjach za granicą. Co roku kadry wzmacniają stażyści – studenci kierunków informatycznych z całej Polski. W tym roku było ich ponad 400, z czego blisko 80 proc. nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem.
Źródło: materiały prasowe

MAŁOPOLSKIE: Jest trzech chętnych do budowy nowego centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę w systemie "zaprojektuj i wybuduj" centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach. Inwestycja miałaby powstać do końca 2020 r.
Władze Wadowic zamierzają przeznaczyć na inwestycję 6,2 mln zł, z czego 4,6 mln zł miasto pozyskało już z funduszy UE. Oferty firm, które wpłynęły, znacznie przekraczają jednak kwotę przeznaczoną na realizację zadania. Wahają się od blisko 12,8 mln zł do 16,6 mln zł.
Źródło: materiały prasowe

MAZOWIECKIE: Duża chińska firma zainwestuje w Radomiu?

Przedstawiciele kilku firm wchodzących w skład holdingu China National Chemical Corporation i władz lokalnych z miasta Liaoyang odwiedziły na początku listopada Radom. China National Chemical Corporation to największa chińska firma chemiczna zatrudniająca 160 tys. pracowników w kraju i na świecie. Specjalizuje się w sześciu segmentach biznesowych: materiały i specjalne substancje chemiczne, podstawowe chemikalia i przetwarzanie oleju, agrochemikalia, produkty z opon i gum, sprzęt chemiczny. Są w stanie zainwestować 100 mln euro, lecz to na razie pierwsza, zapoznawcza wizyta w tym mieście.
Źródło: materiały prasowe

MAZOWIECKIE: Izolbet rozbudował fabrykę w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

W Płocku powstał nowy obiekt branży izolacji termicznych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, petrochemicznego i rafineryjnego. Inwestycja zrealizowana została przez firmę IZO-BET Sp. z o.o. 
Nowa inwestycja powstała na terenie działki użytkowanej przez inwestora w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPP-T) od 2011 roku, na której firma IZO-BET prowadzi działalność w zakresie wykonawstwa i montażu izolacji termicznych instalacji przemysłowych. Nowo wybudowany obiekt o powierzchni usługowo-produkcyjnej wynoszącej około 1500 mkw. stanowi integralną funkcjonalnie część istniejącego zakładu. Obiekt wyposażono w nowoczesną malarnię ze stanowiskami pomocniczymi oraz zaawansowany ciąg technologiczny obejmujący śrutownię i lakiernię przemysłowych oraz budowlanych instalacji wentylacyjnych. 
Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z realizacją inwestycji opiewa na kwotę ponad 10 milionów złotych. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie docelowo minimum 25 nowych pracowników. Efektywna współpraca inwestora z samorządem miejskim oraz płockim Parkiem przyniosła efekt w postaci szybkiego tempa procesu inwestycyjnego, który trwał 12 miesięcy łącznie z procedurą uzyskania pozwolenia na budowę. Inwestycję budowy nowego zakładu czyszczenia strumieniowo-ściernego i lakierowania instalacji przemysłowych zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego funduszami UE pn.: "Wdrożenie wyników prac B+R w celu zaoferowania nowych produktów z zakresu innowacyjnych izolacji termicznych dla Osi Priorytetowej III Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości, Działania 3.3 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020".     
Źródło: materiały prasowe

PODKARPACKIE: ARP S.A. buduje w Stalowej Woli nową halę produkcyjną 

W Stalowej Woli powstanie hala produkcyjna o powierzchni 10 tys. mkw. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wybrała wykonawcę na budowę hali w Stalowej Woli. Najlepszą ofertę złożył Mirbud S.A. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. mkw. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.
W powstającym obiekcie blisko 10 tys. mkw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys., 3 tys. i 2 tys. mkw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. mkw. Na działce przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli (3,4 ha), oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi.
Źródło: materiały prasowe

PODKARPACKIE: W Stalowej Woli przybędzie 140 hektarów nowych terenów inwestycyjnych 

O ponad 143 ha poszerzy się strefa przemysłowa w Stalowej Woli. Obszar ten położony jest w południowej części miasta, w sąsiedztwie terenów produkcyjno-usługowych (dawnego obszaru Huty Stalowa Wola) w rejonie ul. Wł. Grabskiego i ul. Przyszowskiej.
Tereny te zostaną uzbrojone i będą dostępne dla inwestorów za kilka miesięcy, po dopełnieniu wszystkich formalności przez Miasto. Założeniem władz miasta jest, aby na wygospodarowanym obszarze ulokował się jeden lub dwa duże podmioty, a nie kilka mniejszych.
Na pierwszym obszarze zlokalizowanym za obecną siedzibą Huty Stalowa Wola znajdują się 4 działki o łącznej powierzchni 103 ha. W skład obszaru wchodzą nieruchomości stanowiące użytek Ls, własności Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych. Samorząd miejski rozpoczął procedurę mającą na celu nabycie gruntów, które obecnie są w zasobach Skarbu Państwa, a w zarządzie Lasów Państwowych. W związku z czym na etapie sporządzenia planu miejscowego wystąpi konieczność uzyskania zgody na zmianę ich przeznaczenia. Wskazany obszar bezpośrednio przylega do istniejących zakładów przemysłowych oraz do wskazanych w studium jak i w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego terenów produkcyjno-usługowych. Obszar ten będzie tworzył z nimi uporządkowaną całość i spójną przestrzeń strefy gospodarczej. Rozszerzenie zasięgu obszaru funkcji produkcyjnej spowoduje zwiększenie możliwości aktywizacji gospodarczej miasta.
Drugi teren to 40 hektarowy obszar wzdłuż ulicy Przyszowskiej, który w dużej części objęty jest już PZP pod produkcję.
Źródło: materiały prasowe

PODLASKIE: Powstanie 45 hektarów terenów inwestycyjnych w Gminie Szumowo

Nowe tereny inwestycyjne w gminie Szumowo (woj. podlaskie) ma obejmować obszar 45 hektarów. Przylegają one do węzła drogowego Szumowo na drodze ekspresowej S8 i do drogi powiatowej relacji Szumowo-Srebrna. Są to w tej chwili użytki rolne i niewielkie uprawy leśne. Atutami tych terenów są na pewno szybki dojazd do drogi krajowej nr 8 i przygotowane przejścia technologiczne przez tę drogę dla kanalizacji, wodociągu i gazu.
Wybudowaniem nowych zakładów produkcyjnych na tych terenach zainteresowanych jest 5 przedsiębiorstw. Są to przedsiębiorstwa produkujące pasze dla zwierząt, zbiorniki metalowe dla rolnictwa, fabryki mebli, żywności oraz hotel. Pracę w nich ma znaleźć łącznie od 190 do nawet 300 osób.
Źródło: materiały prasowe

POMORSKIE: Nowy inwestor w Pomorskiej SSE

Dwa miliony złotych zainwestuje gdańska spółka Hanzatec i skorzysta ze zwolnienia podatkowego. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała firmie decyzję o wsparciu inwestycji według nowej ustawy, która umożliwia otrzymanie pomocy publicznej bez względu na lokalizację projektu. Gdańska firma to producent półproduktów z tworzyw sztucznych.
Inwestycja, która ma wpłynąć na wzrost konkurencyjności firmy, polegać będzie na rozbudowie zaplecza produkcyjnego i zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń do obróbki maszynowej tworzyw sztucznych. Zdolności produkcyjne spółki zwiększy też planowana budowa obiektu produkcyjno-magazynowo-biurowego oraz zakup infrastruktury informatycznej do zarządzania działalności przedsiębiorstwa i wdrożenie systemów zarządzania jakością. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 r.
Źródło: materiały prasowe

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Michelin inwestuje kolejne 169 mln zł w rozbudowę fabryki opon w Olsztynie

Kolejna rozbudowa zakładu i wyposażenie go w najnowocześniejsze urządzenia mające pomóc w zwiększeniu produkcji. Olsztyński Michelin rozpoczyna realizację wartej 169 mln złotych inwestycji. W ramach zadania o wartości 169 mln złotych planuje się rozbudowę zakładu oraz wyposażenie linii produkcyjnych w najnowocześniejsze urządzenia. Część środków na ten cel pochodzi z ministerialnej subwencji. Powstanie także 66 nowych miejsc pracy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.
Źródło: UM Olsztyn

WIELKOPOLSKIE: Ruszyła budowa II etapu parku logistyczno-magazynowego P3 Poznań

Rusza budowę drugiego etapu P3 Poznań, jednego z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Na 50 ha działce, sąsiadującej z pierwszą częścią inwestycji, powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 230,000 mkw . Tym samym powierzchnia parku P3 Poznań niemal podwoi się.
Park P3 Poznań już dziś jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce. Swoją popularność wśród klientów zawdzięcza m.in. doskonałej lokalizacji (w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2). Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, z której korzystają już obecni najemcy parku. Jest to jedna z dwóch arterii zapewniających łatwe i dogodne połączenie z autostradą.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Budowa The Bridge w Warszawie coraz bliżej
Ghelamco rozpoczyna przygotowania do budowy wieżowca The Bridge. Budynek stanie u zbiegu ulicy Towar...
Kraków: Miasto planuje nową kładkę na Dębnikach
Rada miasta na wniosek wiceprzewodniczącego Rafała Komarewicza zleciła Zarządowi Inwestycji Miejskic...
Kolejna amerykańska firma stawia na Katowice
Hyland Software, amerykańska firma z branży IT, która zainwestowała w Katowicach w ubiegłym roku otr...
Warszawa: Central Point przyciąga najemców [FILM]
Firma prawnicza Wolf Theiss zdecydowała się wynająć w Central Point 1500 mkw. powierzchni...
Kraków: Przy rondzie Matecznego powstaje nowe osiedle
Przy ulicy Rydlówka, niedaleko ronda Matecznego, deweloper Echo Investment rozpoczyna realizację osi...
Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinie
Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera w Szczecinie, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cuk...
Trwają prace nad dokumentacją dla trasy S8 na odcinku: Wrocław - Kłodzko
W trakcie opracowania jest Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy trasy ek...
Kraków: Tramwajem przez Aleje
Miasto Kraków rozpisało przetarg na koncepcję nowej linii tramwajowej, miałaby ona przebiegać pomięd...
Kraków: Utrudnienia na ulicy Podgórskiej
Z powodu kolejnego etapu prac konstrukcyjnych mostów kolejowych nad Wisłą, dziś 25 stycznia zamknięt...
Rewitalizacja XVIII wiecznego pałacyku Pücklera. Muzeum bolesławieckiej ceramiki zmieni swoją siedzibę.
Za 20 mln zł zostanie wyremontowana nowa siedziba Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – ze 189 złożonych pr...