Przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu powstaje nowe osiedle apartamentowców Group-Arch

Przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu powstaje nowe osiedle apartamentowców

WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA
REKLAMA

Kilka dni temu przy ulicy Różyckiego 1c rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego o nazwie Apartamenty przy Parku Szczytnickim. W ramach inwestycji powstanie kameralne osiedle 4-kondygnacyjnych budynków z podziemnymi parkingami i windami.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim to nowa inwestycja RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o. we Wrocławiu, położona w atrakcyjnej okolicy Parku Szczytnickiego. Do oferty trafią 133 funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 41 mkw. do 126 metrów kwadratowych. W ramach inwestycji powstanie 10 budynków o niskiej zabudowie wyróżniających się nowoczesną architekturą.

Mieszkania zlokalizowane na parterze będą posiadały ogródki, a znajdujące się na wyższych piętrach balkony. W ofercie znajdą się również apartamenty z balkonami oraz przestronnymi tarasami na dachu. W części podziemnej znajdzie się hala garażowa dla mieszkańców, a komunikację pomiędzy piętrami ułatwią windy.

Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch

Wśród udogodnień dla mieszkańców znajdują się m.in. strefa fitness, sala zabaw, komórki lokatorskie, indywidualne boksy rowerowe oraz 4 rowerownie. Osiedle posiadało będzie także przestrzeń wspólną o powierzchni 1,7 ha.

Zgodnie z planem, elewacje budynków zostaną wykończone wysokiej klasy płytami klinkierowymi, które odznaczają się wyjątkową trwałością i estetyką. W tym przypadku, zdecydowano się na ciepłe odcienie piaskowca, które będą doskonale harmonizować z otoczeniem.

Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru budynków, zastosowane zostaną wielkoformatowe spieki inspirowane czarnym marmurem Calacatta oraz mosiężne elementy dekoracyjne w częściach wspólnych.

Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch
Group-Arch

Budowane tuż przy Parku Szczytnickim osiedle powstaje na terenie dawnego Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów (IKSAIP). Nowe budynki zastąpią zniszczoną i niezbyt atrakcyjną zabudowę. Dodatkowo zwiększy się powierzchnia biologiczna, a ogrodzenia zostaną usunięte.

– To będzie duża zmiana na lepsze. Modernizacja przyniesie nowe możliwości, a także przywróci miastu kolejny kawałek zieleni. Od początku towarzyszy nam idea zielonego Wrocławia i w tym kierunku, będziemy prowadzili prace – powiedział Piotr Jaśkowski z RealCo Property Investment & Development

REKLAMA

Przedstawiciele inwestora deklarują i podkreślają, że cała inwestycja będzie spełnia standardy architektoniczne oraz wszystkie warunki prawne i środowiskowe.

– Zanim przystąpiliśmy do prac, uzyskaliśmy wszystkie pozwolenia i decyzje. Mówiąc konkretnie: decyzję środowiskową z raportem, pozwolenie wodno-prawne, uzgodnienie MKZ, pozwolenie na budowę. Dopełniliśmy wszystkich formalności, jakie były wymagane przy tego typu pracach – informuje architekt Adrian Staszczyszyn z wrocławskiej pracowni Group-Arch Sp. z o.o., która odpowiada za projekt architektoniczny Apartamentów przy Parku Szczytnickim.

– Wszystkie budynki – mając 4 kondygnacje naziemne – będą nieduże i tej samej wysokości. Mieszkańcy zyskają dostęp do parkingu podziemnego i windy, a do mieszkań na parterze zostaną przydzielone prywatne ogródki – dodaje Adrian Staszczyszyn.

Projekt zakłada posadzenie około 1000 nowych roślin. Docelowo wzrost powierzchni biologicznie czynnej będzie wynosił 175 proc.

Od początku marca trwają intensywne prace na terenie nowej inwestycji we Wrocławiu, które z każdym dniem przynoszą coraz więcej widocznych efektów:

✔️ Na początku marca teren budowy został przekazany Generalnemu Wykonawcy firmie OZBUD,

✔️ Wykonano zaplecze budowy oraz zabezpieczono starodrzew zgodnie z decyzją środowiskową i pod nadzorem dendrologicznym.

✔️ Zakończono zabezpieczanie wykopu w technologii ścianek szczelnych (larsena).

✔️ Wykop pod częścią budynków A i D jest wykonany w 85%, natomiast w części budynków B i C w 60%.

✔️ Rozpoczęto w części AD prace polegające na wzmocnieniu podłoża kolumnami FDC, gdzie zaawansowanie na dzień dzisiejszy wynosi 30%.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Lokalizacja dużym atutem inwestycji

Jednym z atutów inwestycji jest wyjątkowa okolica. Otoczone zielonymi terenami apartamenty to miejsce dające spokój i wyciszenie, a także atrakcyjne możliwości spędzenia wolnego czasu. Biegnąca w pobliżu rzeka Stara Odra wraz z wałem, jak i liczne ścieżki pieszo rowerowe zachęcają do spacerów oraz aktywnego odpoczynku w otoczeniu przyrody.

W odległości spaceru znajduje się Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, Hala Stulecia czy drewniany kościół pw. św. Jana Nepomucena. Okolica Apartamentów przy Parku Szczytnickim sprzyja wyciszeniu i rekreacji, a przy tym położona jest dogodnej odległości do centrum Wrocławia.

Ponadto w pobliżu Apartamentów Przy Parku Szczytnickim znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. Jedną z zalet tej lokalizacji jest bliskość najważniejszych punktów, jak szkoły, przedszkola, szpitale czy apteki, a także wygodny dojazd do Pasażu Grunwaldzkiego oraz pobliskich budynków biurowych.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2024 roku.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
Krzysztof(gość)
W ramach inwestycji zostanie wyciętych 115 drzew w tym 9- 200 letnich oraz przesadzonych około stu drzew
Znawca(gość)
Ceny od 25k-35k! Szok. Chyba developer upadł na głowę. Myśli, że park do okoła to podniesie wartość. Projekt bardzo przeciętny. Klocki jak na jagodnie czy maślicach. Realna wartość to 15.000zl za metr przy takim projekcie. Powodzenia
Autor.(gość)
@
ToM
(gość)
Pewnie ze względu na lokalizację cena będzie zaporowa ok.15 000 zł za m2.
Od 20k w górę
ToM(gość)
Pewnie ze względu na lokalizację cena będzie zaporowa ok.15 000 zł za m2.
Groza(gość)
Klocki. Masakra.
martin(gość)
W ogóle zlikwidujcie Park Szczytnicki po co ? Jak wywalicie jeszcze z dwa dodatkowe "zielone osiedla" na to miejsce to po co Park? Ja pier...i jeszcze sobie reklamę robią.
Abcd(gość)
Straszne blokowisko, nijaka architektura pudełkowa - rodem z komputera.
REKLAMA