Przy ulicy Lublańskiej w Krakowie powstanie linearny park kieszonkowy Materiały prasowe

Przy ulicy Lublańskiej w Krakowie powstanie linearny park kieszonkowy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Przy ulicy Lublańskiej powstanie linearny park kieszonkowy – to realizacja projektu budżetu obywatelskiego "Zróbmy park na Olszy!". Zielona przestrzeń zostanie podzielona na strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też atrakcji dla czworonogów.

Kolejny ogród krakowian zostanie urządzony wzdłuż chodnika przy ulicy Lublańskiej przebiegającego równolegle do bloków nr 22 i 24. Jego początek i koniec wyznaczą przystanki autobusowe "Lublańska" oraz "Olsza II". Będzie ważnym elementem zielonej akupunktury w tej części miasta, miejscem integracji sąsiedzkiej, odpoczynku i dobrej zabawy dla każdego!

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Park obejmie m.in. wyspę zabaw, która ucieszy najmłodsze pokolenia krakowian. Na wyspie sportu i rekreacji będzie można aktywnie spędzić czas wolny. W umacnianiu więzi sąsiedzkich i rodzinnych pomogą wyspa kontaktów oraz wyspa relaksu. A czworonożni przyjaciele będą się mogli spotykać na własnej wyspie.

REKLAMA

Park będzie wyposażony w wygodne ławki, urządzenia zabawowe i sportowe. W istniejącą zieleń wkomponowane zostaną nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Ruszyły już przygotowania do przetargu, który zostanie ogłoszony w drugiej połowie roku. Pierwszym etapem prac będzie wykonanie wyspy dla czworonogów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA