Przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie trwa budowa domu opieki dla seniorów Rezydencja Zofia MTWW Architekci

Przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie trwa budowa domu opieki dla seniorów Rezydencja Zofia

ZDJĘCIA
REKLAMA

W Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 81 w dzielnicy Krowodrza trwa budowa domu opieki dla seniorów Rezydencja Zofia. Inwestorem jest spółka Orpea Polska. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia MTWW Architekci Sp. z o.o. z Krakowa. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

Rezydencja Zofia to pierwszy taki obiekt realizowany przez Orpea Polska Sp. z o.o. w stolicy Małopolski. Nieruchomość będzie mieć powierzchnię użytkową około 7 tys. mkw.

– Staramy się w tych wszystkich największych miastach zbudować inwestycje, w których osoby starsze znajdą radość, godną opiekę, będą mogły spędzać swoją jesień życia w towarzystwie innych osób – powiedziała Beata Leszczyńska, prezes zarządu Orpea Polska.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Siedmiokondygnacyjny obiekt będzie liczył 117 pokoi (jedno- i dwuosobowych). Znajdzie się w nim zaplecze pielęgniarsko-opiekuńcze, a także pomieszczenia wielofunkcyjne: restauracja, połączona z miejscem spotkań dla rodzin, sale pobytu dziennego, gdzie będzie prowadzona m.in. terapia zajęciowa, sale rehabilitacyjne, biblioteka i kaplica. W budynku zaplanowano również podziemny parking.

Eiffage Polska Budownictwo S.A. rozpoczęło prace nad realizacją inwestycji jesienią 2021 roku. Po etapie przygotowania produkcji, generalny wykonawca przystąpił do prac konstrukcyjnych. Budynek ma osiągnąć stan surowy zamknięty latem tego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA