Zakończono realizację budynków Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments – kolejnych obiektów w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Unity Centre w Krakowie. Od 26 czerwca goście mogą korzystać z udogodnień czterogwiazdkowego hotelu i apartamentowca renomowanej sieci Radisson.
Podmioty zaangażowane w przedsięwzięcie to: Horizon (autor projektu wykonawczego), GD&K Consulting (zarządzający projektem), G2J Consulting (kontroler kosztów i Inspektor nadzoru inwestorskiego) oraz RE-Bau (generalny wykonawca).
Nowe doświadczenia w Unity Centre
Nowo otwarte obiekty Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments wzbogaciły portfolio Unity Centre, które dotychczas oferowało najem powierzchni biurowych klasy „AA” oraz lokali użytkowych w prestiżowej lokalizacji. Od teraz kompleks wzmacnia swoją pozycję i oddaje do dyspozycji gości 229 ekskluzywnych pokoi i 46 w pełni wyposażonych apartamentowców z aneksami kuchennymi. Bogata oferta zakwaterowania obejmuje, między innymi, pokoje superior z balkonami, apartamenty typu corner i junior czy apartament prezydencki. Goście hotelowi mogą także korzystać z włoskiej restauracji Filini, piętra konferencyjnego o powierzchni ok. 300 mkw., podziemnego parkingu oraz stacji do ładowania aut elektrycznych.
Radisson RED: Sztuka i komfort wnętrz
Radisson RED to marka słynąca z odważnego designu stawiająca na wyjątkowe wrażenia estetyczne. We wnętrzach nowych obiektów dominują odcienie czerwieni, szarości i czerni, które w połączeniu z oliwkowymi dodatkami i drewnianymi akcentami w kolorze orzecha amerykańskiego, tworzą unikatową przestrzeń.
– Wnętrza zdobią lokalne detale utrzymane w stylistyce marki, takie jak grafiki przedstawiające krakowskie motywy, czy rzeźba smoka wawelskiego w RED-owej odsłonie – tłumaczy Kamil Kowalik, autor koncepcji wnętrz i koordynator projektu z firmy GD&K Consulting.
Charakterystycznym punktem hotelu, przyciągającym uwagę już od wejścia do lobby, jest otwarta na wysokość całego budynku przestrzeń atrium z panoramicznymi windami, nad którymi zamocowano spektakularną instalację świetlną złożoną ze 170 ażurowych lamp.
Wyzwania techniczne i realizacyjne
Realizacja inwestycji opierała się na kontynuacji budowy istniejących obiektów, będących w stanie surowym zamkniętym, oraz dostosowaniu ich do założonych standardów marki Radisson RED i wytycznych projektowych.
– Pomimo staranności przeprowadzenia inwentaryzacji obiektów, w zakresie stanu technicznego i wizualnego, a także analizy dokumentacji powykonawczej, pojawiło się wiele wyzwań realizacyjnych. Odpowiedzią na nie były zarówno efektywna współpraca między uczestnikami procesu, jak i elastyczna i konstruktywna postawa Inwestora – podsumowuje Alicja Maziarz, Cost Management Director z firmy G2J Consulting, świadczącej usługi kontrolera kosztów i wielobranżowego nadzoru inwestorskiego. Innym istotnym wyzwaniem było zorganizowanie placu budowy w taki sposób, aby nie zakłócać pracy użytkownikom pozostałych obiektów kompleksu Unity Centre.
Unity Centre na przestrzeni lat
Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments sąsiadują z najwyższym biurowcem w Krakowie – UNITY Tower (102,5 m). Budowę wieżowca rozpoczęto w 1975 roku, jednak po czterech latach prace zostały zawieszone ze względów ekonomicznych. Obiekt stał w surowym stanie przez czterdzieści pięć lat zyskując wśród krakowian miano „Szkieletora”. Budowę ostatecznie wznowiono w 2020 roku, a wieża zyskała obiecany blask równocześnie stając się sercem luksusowego, wielofunkcyjnego kompleksu biznesowego.
Podmioty zaangażowane w przedsięwzięcie:
Inwestor: Treimorfa Project
Operator hotelowy: Treimorfa Hotel Sp. z o.o.
Sieć: Radisson Hotels Group
Marka: Radisson RED
Zarządzający projektem: GD&K Consulting
Kontroler kosztów, Inspektor nadzoru inwestorskiego: G2J Consulting
Autor projektu wykonawczego: Horizon we współpracy z BFM Projekt oraz Vaver Studio
Generalny wykonawca: RE-Bau