Retail Park Dzierżoniów z pozwoleniem na budowę i nowym, dużym najemcąMateriały inwestora

Retail Park Dzierżoniów z pozwoleniem na budowę i nowym, dużym najemcą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Falcon Investment Management, inwestor parku handlowego w Dzierżoniowie, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt powstający przy ul. Batalionów Chłopskich będzie największym parkiem handlowym w regionie. Za proces komercjalizacji obiektu oraz koncepcję handlową odpowiada BOIG Property Consulting.

W południowej części Dzierżoniowa powstanie Retail Park Dzierżoniów, projekt o powierzchni 14 000 mkw., z 400 miejscami parkingowymi wyposażonymi w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt znajduje się przy ul. Batalionów Chłopskich, jednej z głównych arterii miejskich, która jest zarazem częścią drogi wojewódzkiej DW384, łączącej Dzierżoniów z Bielawą.

Dzięki korzystnemu położeniu strefa zasięgu parku handlowego, liczona do 15 minut jazdy samochodem, obejmie 100 000 mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Kolejny nowy, duży najemca

Retail Park Dzierżoniów poszerza ofertę modową o sklep marki New Yorker. Nowy najemca zajmie powierzchnię ponad 1,3 tys. mkw. New Yorker oferuje swoim klientom odzież, obuwie i akcesoria w 1,2 tys. sklepach, w 47 krajach na świecie. W Polsce marka jest obecna od 1998 roku.

– Retail Park Dzierżoniów będzie dominującym obiektem handlowym w swoim regionie i na stałe wpisze się w życie okolicznych mieszkańców. Dla przyszłych klientów otwieramy nowe możliwości zakupowe. Inwestycja stworzy także miejsca pracy dla osób zamieszkujących powiat dzierżoniowski. Koncepcja projektu stanowi odpowiedź na współczesne oczekiwania w kwestii wygody i szybkości realizacji zakupów. Pod względem oferty i formatu handlowego Retail Park Dzierżoniów wypełnia lukę na lokalnym rynku – mówi Daria Górniak, Senior Leasing & Expansion Manager w Falcon Investment Management.

– Obiekt powstanie z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, budynek będzie przyjazny środowisku naturalnemu, a także komfortowy dla swoich użytkowników. Projekt wypełnia normy jakościowe zgodne z wymogami jednego z najważniejszych obecnie na świecie certyfikatów – BREEAM – skupionego na ocenie jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego – mówi Paweł Zdunek, Manager ds. Technicznych w Falcon Investment Management.

Park z silnymi atutatmi

REKLAMA

Atutem projektu jest nie tylko lokalizacja, ale także tenant mix dopasowany do współczesnych standardów – z ponad 20 sklepami znanych i poszukiwanych marek, takich jak m.in. Rossmann, Cropp, House, Sinsay, RTV Euro AGD, CCC, Diverse, Kaes, Pepco, New Yorker. Na popularność parku handlowego wpłynie też obecność cenionego przez Polaków sklepu Lidl, który zajmie powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych.

– Zadbaliśmy o możliwie najlepszy zestaw najemców. Dla przyszłych klientów parku handlowego przygotowaliśmy kilka modowych debiutów – sklepów marek, które nie były dotąd obecne w Dzierżoniowie. Między innymi dzięki temu centrum stanie się z pewnością popularnym miejscem zakupów – mówi Jan Wciślak, Associate Director w BOIG.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy. Otwarcie parku handlowego w Dzierżoniowie zaplanowano na 2024 rok.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting i asset management.

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów z partnerami zewnętrznymi oraz kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi, jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Okrutnik(gość)
Dosłownie obok powstaje nowa galeria a już w mieście znajdują się dwa parki handlowe. Te centrum pewnie wszystko wchłonie, ciekawe co z resztą. No i szkoda że to nie jest normalna galeria
REKLAMA