Rosyjscy miliarderzy inwestują prawie 300 milionów w budowę fabryki na Dolnym Śląskuźródło: youtube.com - boleslawiec.tv

Rosyjscy miliarderzy inwestują prawie 300 milionów w budowę fabryki na Dolnym Śląsku

REKLAMA
W Wykrotach w gminie Nowogrodziec, na terenie podstrefy Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości trwa budowa nowej fabryki firmy Technonicol Insulation, która produkuje materiały budowlane w ponad 53 zakładach na całym świecie. Na terenie Polski jest to jej pierwsza inwestycja. 
Zakład budowany jest na działce o powierzchni 19,5 hektara, co pokazuje skalę tej inwestycji i wielkość przyszłej produkcji. Technonicol uruchomi w tym miejscu produkcję wełny mineralnej, jednego ze swoich podstawowych produktów.
Od kilku miesięcy trwają prace budowlane, które zakończą się najpóźniej w grudniu. Planowany termin uruchomienia produkcji firma zapowiedziała na koniec marca 2021 roku Technonicol Insulation Sp. z o.o. zainwestuje w budowę nowego zakładu produkcyjnego w Wykrotach ponad 280 mln zł. W pierwszym etapie, który właśnie jest realizowany zatrudnienie znajdzie 120 osób. Po realizacji drugiego, który jest planowany na kolejne lata, liczba pracowników zatrudnionych w fabryce ma wzrosnąć do 180. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. z Warszawy, a za projekt odpowiada Metroplan Polska Sp. z o.o. z Wrocławia.
Inwestor, Technonicol Insulation to polski oddział rosyjskiego koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Europie producenta i dostawcy materiałów pokryć dachowych, hydro oraz termoizolacyjnych. Firma została założona w 1992 r. i posiada 53 zakłady produkcyjne w 6 krajach, których produkcja jest eksportowana do 116 krajów na świecie, a roczne obroty przekraczają miliard euro. Założycielami i właścicielami firmy są dwaj rosyjscy miliarderzy – Sergey Kolesnikov i Igor Rybakov. Według najnowszej globalnej Listy Miliarderów Forbesa obaj posiadają majątki wartości po 1,1 miliarda dolarów każdy.
Źródło filmu: TV Bolesławiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA