Rozpoczyna się projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15źródło: GDDKiA

Rozpoczyna się projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

Orzech
Orzech
REKLAMA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała właśnie umowę na prace przygotowawcze dla budowy obwodnicy Milicza w ciągu DK15. To jedna z siedmiu obwodnic dolnośląskich miast realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
Umowa na prace przygotowawcze zawarta z firmą IVIA S.A. z Katowic o wartości ponad 2,7 mln zł zakłada wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z koncepcją programową oraz materiałami do wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.  
- Obwodnica Milicza to kolejne zadanie z Programu budowy 100 obwodnic, dla którego rozpoczynają się prace projektowe. Dzięki realizacji nowych obwodnic w województwie dolnośląskim zwiększy się przepustowość sieci dróg krajowych, a mieszkańcy miejscowości, w których ruch tranzytowy przebiega obecnie przez ścisłą zabudowę miejską, odetchną z ulgą - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
- W ramach Programu budowy 100 obwodnic podpisaliśmy już umowy na zadania o łącznej długości blisko 450 km, z czego 19,9 km na realizację i ponad 400 na dokumentację. Pracujemy dalej i kolejne ważne etapy realizacji Programu budowy 100 obwodnic przed nami - powiedział Tomasz Żuchowski, Szef GDDKiA. 
GDDKiA

Zakres inwestycji GDDKiA 

REKLAMA
Obwodnica Milicza powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 15 jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości ok. 12 km. Przeznaczona do zaprojektowania, a następnie wybudowania inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi krajowej DK15 klasy GP wraz ze skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną niezwiązaną z drogą.  

Cel inwestycji  

Budowa obwodnicy Milicza w ciągu drogi krajowej nr 15 pozwoli na poprawę przepustowości układu komunikacyjnego łączącego drogę ekspresową S5 z drogą krajową nr 11 w Jarocinie, a w przyszłości z drogą ekspresową S11. Obwodnica Milicza pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta, charakteryzującego się ścisłą zabudową mieszkaniową, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu, bezpieczeństwa użytkowników dróg i mieszkańców.   
Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie Projektuj i buduj w latach 2025-2029.
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA