Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w WieliczceMateriały prasowe

Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce

Wojciech.Jenda

To niezwykle ważna inwestycja z uwagi na fakt, że dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców całego powiatu wielickiego będzie usprawniony. Już za dwa lata będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym i funkcjonalnym budynkiem – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś w poniedziałek, 11 września podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

Sąd Rejonowy w Wieliczce mieści się obecnie w trzech budynkach położonych na terenie miasta. Ponadto, w Skawinie i Niepołomicach działają dwa wydziały zamiejscowe ksiąg wieczystych. Taka struktura organizacyjna stanowi utrudnienie dla organizacji pracy Sądu. Przeniesienie wszystkich obiektów do jednego kompleksu rozwiąże wszelkie problemy logistyczne. W nowym obiekcie, którego powierzchnia wyniesie ponad 8,5 tysięcy metrów kwadratowych, swoją siedzibę będzie mieć również Prokuratura Rejonowa. Na realizację inwestycji przeznaczono niemal 125 milionów złotych.

Nowoczesny obiekt dla mieszkańców Wieliczki

REKLAMA