Rusza nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do WiedniaPKP Intercity

Rusza nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Wiednia

Orzech
Orzech
REKLAMA

Bardzo dobra informacja. Jeszcze w tym roku ruszy nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do stolicy Austrii – Wiednia. Nowy pociąg EC Danibus wyruszy na trasę już 10 grudnia.

Zaletą tego nowego, międzynarodowego połączenia z Wrocławia będą bardzo atrakcyjne godziny jego kursowania. Jak informuje branżowy portal rynek-kolejowy.pl, skład wyjedzie z Wrocławia o 6:14 a do Wiednia dojedzie o godz. 11:49. W drogę powrotną, pociąg wyruszy z Wiednia o godz. 16:10. Na stacji Wrocław Główny pojawi się o 21:56.

Bilety na pociągi z Wiednia są już dostępne przez portal i aplikację Kolei Austriackich. Ich ceny zaczynają się już od 29 euro. Co ciekawe, na razie w sprzedaży nie ma natomiast biletów na pociągi z Polski do Austrii. Natomiast PKP Intercity na razie nie umożliwia kupna biletów na ten pociąg w ogóle – informuje portal rynek-kolejowy.pl.

REKLAMA

Składy z Wrocławia, prowadzone przez lokomotywę PKP Intercity, będą posiadały zaledwie dwa wagony. W czeskim Bohuminie dołączone zostaną dodatkowe wagony, które wyprawione zostaną z Krakowa. Łącznie EC Danibus będzie posiadał od 5 do 6 wagonów.

To kolejne nowe międzynarodowe połączenie kolejowe, które zyskuje Wrocław. Na początku listopada informowaliśmy o planach uruchomienia regularnego połączenia Praga – Pardubice – Wrocław – Gdynia. Ruszy w grudniu 2024 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA