Ruszyła budowa Malta Point w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Ruszyła budowa Malta Point w Poznaniu

Kajtman
Kajtman
Malta Point
adresPoznań, Brneńska
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA
Rozpoczęła się budowa I etapu osiedla Malta Point. Na terenie Rataj powstaje budynek wielorodzinny z 98 lokalami o zróżnicowanych metrażach. To pierwszy projekt mieszkaniowy na terenie Poznania spółki Nexity.
Dzielnica Rataje, a precyzując obszar funkcjonujący pod nazwą Łacina to bardzo popularne miejsce dla osób poszukujących własnego mieszkania. To właśnie tam powstanie inwestycja mieszkaniowa Malta Point. Realizacja projektu została podzielona na III etapy. Nexity zadba o małą architekturę w ramach całego osiedla – w planach znajdują się place zabaw oraz stojaki rowerowe. 
W ramach I etapu powstanie 5-piętrowy budynek wielorodzinny z 98 lokalami. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 104 mkw. – Wszystkie lokale są zaplanowane tak, by były jak najbardziej funkcjonalne i odpowiadały aktualnym potrzebom rynku. Dodatkowym atutem będą przestronne balkony, duże okna doświetlające pomieszczenia. Oczywistą zaletą jest również lokalizacja naszego projektu – mówi Michał Kostrow, dyrektor operacyjny Nexity Polska. Planowany termin zakończenia realizacji I etapu to III kwartał 2022 roku. 
REKLAMA
Osiedle Malta Point powstanie na Łacinie, czyli części Poznania, która od kilku lat jest postrzegana jako bardzo prestiżowa. Ta lokalizacja gwarantuje dostęp do komunikacji miejskiej, która obejmuje zarówno tramwaje, jak i autobusy, w tym linie dzienne i nocne. W niedalekim sąsiedztwie funkcjonują także galerie handlowe – Posnania i Galeria Malta oraz dodatkowe punkty handlowo-usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. 
Malta Point to pierwsza, ale nie jedyna inwestycja Nexity Polska na terenie Poznania. Niebawem ruszy budowa kolejnego projektu, czyli Bliski Marcelin, w ramach którego przy ul. Jeleniogórskiej powstanie budynek wielorodzinny ze 139 mieszkaniami. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA