Gdańsk

Najnowsze artykuły z Gdańsk

Osiedle Via Flora na gdańskim Chełmie z nową drogą
Develia realizuje na Chełmie drogę publiczną, która połączy ul. Madalińskiego z ul. Ptasią, gdzie powstaje inwestycja Via Flora. Nowy odcinek znacząco usprawni komunikację dla wszystkich mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska. Ukończenie budowy planowane jest na listopad tego roku.
Develia sadzi drzewa w Gdańsku
Kwestia wycinania drzew na terenach przeznaczonych pod nowe inwestycje mieszkaniowe jest w polskim prawie szczegółowo uregulowana – usuwane drzewostany muszą być zastępowane liczniejszymi nowymi nasadzeniami. Zieleń i bogata roślinność są także czynnikiem pożądanym przez nabywców. Dlatego deweloper Develia nie tylko wywiązuje się z nakładanych przez prawo zobowiązań, ale stara się je także przekraczać. W najbliższych latach firma posadzi w Gdańsku ponad 2500 drzew.
Duet Jaśkowa Dolina – mieszkania w prestiżowej dzielnicy Gdańska już w budowie
Nowe mieszkania w Gdańsku od dewelopera Budros – już w budowie. Mowa o inwestycji Duet Jaśkowa Dolina, która dostarczy zainteresowanym 30 apartamentów w jednej z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic stolicy województwa pomorskiego.
Park magazynowy 7R City Flex Gdańsk II został sprzedany
Kolejna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. 7R sfinalizowało transakcję sprzedaży 7R City Flex Gdańsk II. Nowym właścicielem jest GLP Europe. Obiekt liczy 11 tys. mkw. powierzchni – obecnie jest w całości wynajęty przez wiodące marki z branży spożywczej oraz FMCG.
Firma Diverse CG przeniosła gdańskie biuro do Officyny
Diverse CG to doświadczony dostawca usług i kompetencji w obszarze IT. Firma ma główną siedzibę w Warszawie, ale od 5 lat prężnie rozwija się także w Trójmieście. W ostatnim czasie przeniosła swoje regionalne biuro do nowego, kameralnego biurowca Officyna wybudowanego przez firmę Torus, a na swoje potrzeby wynajęła blisko 400 mkw. powierzchni. W transakcji pośredniczyła firma JLL, lider doradztwa na rynku nieruchomości w Polsce.
ARP S.A. rozpoczyna budowę fabryki wież wiatrowych w Gdańsku. Powstanie 500 miejsc pracy
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
Ruszyła rozbudowa Designer Outlet Gdańsk
Dodatkowe 2 000 mkw., 7 restauracji i ponad 10 nowych salonów z modą – tak przedstawia się rozpoczęty właśnie projekt rozbudowy jedynego na Pomorzu centrum typu outlet. Otwarcie nowej części centrum planowane jest na IV kwartał 2024 roku.
Trwa budowa nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro [FILMY + WIZUALIZACJE]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Drewno wchodzi do szkół. Pierwsza prefabrykowana szkoła powstała w Gdańsku [ZDJĘCIA]
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o zakończeniu rozbudowy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w gdańskiej dzielnicy Osowa. Dzięki wykorzystaniu technologii prefabrykowanych modułów drewnianych obiekt udało się zrealizować w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Projekt i realizację inwestycji DRMG powierzyła firmie EKOINBUD, specjalizującej się m.in. w projektowaniu i budowie modułowych budynków użyteczności publicznej. Pierwszy dzwonek w nowej szkole zabrzmi już 1 września.
W Gdańsku zostanie otwarty Instytut Kultury Miejskiej "Kunszt Wodny" [ZDJĘCIA]
Już za miesiąc odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Kunszt Wodny opowie m.in. o architekturze i urbanistyce miasta. 22 września odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby gdańskiego Instytutu Kultury Miejskiej. Kunszt Wodny został zaprojektowany przez Studio Kwadrat. W nowym miejscu IKM przygotował szeroką ofertę działań i wydarzeń dla mieszkańców i mieszkanek, środowiska lokalnych twórców i twórczyń oraz kadr kultury.
REKLAMA