Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwórźródło: Wrocławskie Inwestycje

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór

REKLAMA
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o zwiększeniu o prawie 65 mln zł dofinansowania budowy trasy autobusowo-tramwajowej (TAT), która połączy osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia.
Jak poinformował minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda: – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które zarządza krajowymi programami unijnymi, dostrzega konieczność rozwoju transportu miejskiego. Dlatego miasta mogą liczyć na dodatkowe pieniądze na rozwój komunikacji miejskiej.
W efekcie podjętej przez ministerstwo decyzji Gmina Wrocław otrzyma na budowę Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór dodatkowe 64,8 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowa trasa o długości 6,8 km. Na całej długości trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór zainstalowany zostanie ITS. Powstanie również parking P&R.
– Transport miejski jest niezbędnym elementem nowoczesnego i konkurencyjnego miasta. Efekty realizacji przedsięwzięcia odczują osoby dojeżdżające do Wrocławia, które zaoszczędzą czas dzięki zmniejszeniu się zatorów drogowych. Podobnie będzie w przypadku turystów licznie odwiedzających te okolice – powiedział minister Puda.
Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki na terenie Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego z pieniędzy z Programu Infrastruktura i Środowisko realizowane są aktualnie cztery inwestycje o łącznej wartości 920,86 mln zł (budowa TAT na Nowy Dwór wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zakup taboru tramwajowego przez MPK Wrocław oraz budowa centrów przesiadkowych). Łączne dofinansowanie z funduszy europejskich wynosi 412,27 mln zł. 

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Hasło nieprawidłowe(gość)
Za miliard złotych to by dwie obwodnicę zrobił
Jacek Sutryk ?(gość)
No to bardzo dziękujemy każdy grosz się przyda.
REKLAMA