A1: Wstrzymano prace na budowie

A1: Wstrzymano prace na budowie

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Nadzór budowlany zamknął budowę mostu na autostradzie A1 na odcinku Świerklany-Gorzyczki w województwie śląskim. Informację potwierdza Rynkowi Infrastruktury rzeczniczka wykonawcy, firmy Alpine Bau, Karolina Szydłowska.

– Potwierdzam, rzeczywiście dokonano dziś wpisu, który skutkuje wstrzymaniem prowadzonych prac na obiekcie mostowym MA532 – mówi w rozmowie z Rynkiem Infrastruktury Karolina Szydłowska z Alpine Bau.

 

Rzeczniczka zaznacza, że wielokrotnie wykonawca wskazywał na ryzyko związane z budową powyższego obiektu. Już dwa lata temu firma przedstawiała ekspertyzy oraz informowała nadzór budowlany o ryzyku uszkodzenia konstrukcji mostu.

REKLAMA

 

Jak mówi Rynkowi Infrastruktury rzeczniczka, inwestor, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będzie miał 30 dni na przedstawienie ekspertyzy zawierającej odpowiedzi na przedstawione pytania.

 

Na razie nie wiadomo, czy wstrzymanie prac na obiekcie mostowym zagrozi terminowemu zakończeniu prac na autostradzie. – Wszystko zależy od wyników ekspertyz – mówi Rynkowi Infrastruktury Karolina Szydłowska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA