Mali i średni ze Śląska klikają po dotacje

Mali i średni ze Śląska klikają po dotacje

śląskie
graviteo
REKLAMA
W 2013 roku kończy się kolejna pula unijnych pieniędzy, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to, że wszystkie fundusze już zostały rozdane.
Wręcz przeciwnie - przedsiębiorcy wciąż mają szansę skorzystać z dotacji. Dzięki bezpłatnej wyszukiwarce programów unijnych mogą znaleźć finansowanie za pomocą kilku kliknięć myszką - mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl, platformy skierowanej do przedsiębiorców z sektora MŚP, udostępniającej bezpłatną wyszukiwarkę dotacji.
O tym, że Polacy chętnie rozwijają biznes przy wsparciu programów unijnych, świadczą podsumowania wydatków Komisji Europejskiej, gdzie Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu, jeśli chodzi o ilość pozyskanych pieniędzy unijnych. Z wrześniowego raportu wydanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że spośród funduszy przeznaczonych na lata 2007-2013, złożonych zostało ponad 191 tysięcy wniosków o łącznej wartości przekraczającej 430 mld zł. Stanowi to nieco ponad 67 proc. alokacji, co jest wynikiem dobrym w porównaniu z innymi krajami, ale oznacza również, że wiele środków nie zostało jeszcze rozdysponowanych. Jest zatem o co się starać.
 
REKLAMA
- Finansowanie biznesu to jedna z kluczowych usług serwisu e-kapital.pl. Przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się, skąd wziąć kapitał na rozwój oraz nowe inwestycje. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania dzięki któremu, w prosty sposób, przedsiębiorca uzyska informacje na jakie wsparcie finansowe w postaci dotacji może liczyć. Oszczędza w ten sposób czas. Dodatkowo może zamówić powiadomienia mailowe lub sms'owe, informujące o nowych programach unijnych - dodaje Radosław Polowy. Wyszukiwanie dotacji w serwisie możliwe jest poprzez określenie typu beneficjenta oraz obszaru geograficznego, na którym projekt ma być realizowany. Tym, co różni rozwiązanie przygotowane przez e-kapital.pl od innych, jest jednak przede wszystkim możliwość szybkiego wyszukiwania na podstawie słów kluczowych.
Przedsiębiorcy działający na Śląsku będą mogli uzyskać środki na finansowanie projektów m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w ramach poddziałania 1.2.3 ,,Innowacje w mikroprzedsiębiorstwach i MŚP", oraz poddziałania 3.1.1 ,,Infrastruktura zaplecza turystycznego/przedsiębiorstwa".
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.e-kapital.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA