Metropolia Silesia na targach inwestycyjnych w Cannes

Metropolia Silesia na targach inwestycyjnych w Cannes

śląskie
graviteo
REKLAMA

Około 100 ofert inwestycyjnych będzie prezentować podczas rozpoczynających się jutro targów inwestycyjnych w Cannes Metropolia Silesia. Trwająca przez 4 dni impreza ma zgromadzić blisko 20 tysięcy osób z całego świata. Swój udział w targach zapowiedziało ponad 4 tysiące inwestorów i ponad 1,8 tys. wystawców.

Targi w Cannes, obok monachijskich targów Expo Real, są jedną z największych imprez inwestycyjnych organizowanych w Europie. W tegorocznej edycji targów swój udział zapowiedziało m.in. ponad 300 samorządów z całej Europy. Wśród polskich miast i gmin największą powierzchnię wystawienniczą przygotowały wspólnie śląskie samorządy. - Nie ma w Europie lepszego miejsca na prezentowanie oferty inwestycyjnej jak Cannes i Monachium, dlatego od kilku lat konsekwentnie uczestniczymy w organizowanych w tych miastach targach - podkreśla przewodniczący GZM Dawid Kostempski.


Na blisko 160 metrach kwadratowych swoją ofertę inwestycyjną zaprezentują w Cannes Metropolia Silesia, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Katowice, Chorzów, Gliwice i Tychy. Górnośląski Związek Metropolitalny, podobnie jak miało to miejsce na poprzednich targach inwestycyjnych zaprezentuje zintegrowaną ofertę inwestycyjną miast członkowskich. Każda oferta zawiera krótki opis, typ inwestycji, określa powierzchnię nieruchomości, uwagi, dostępną infrastrukturę techniczną, a nawet dostępność komunikacyjną. Przy każdej karcie inwestycyjnej są zamieszczone informacje, dotyczące osoby uprawnionej do udzielania na jej temat szczegółowych informacji. Oferta inwestycyjna Metropolii ,,Silesia" została przygotowana w siedmiu językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, chińskim i arabskim.

W latach poprzednich udział Metropolii Silesia w targach inwestycyjnych, zarówno Cannes i w Monachium, był możliwy dzięki środkom unijnym. W tym roku impreza finansowana jest ze środków własnych GZM i poszczególnych miast.

W Targach MIPIM Cannes 2013 swój udział zapowiedziały kluczowe podmioty działające na  rynku nieruchomości. Są wśród nich deweloperzy, inwestorzy, architekci, grupy hotelowe, samorządy oraz stowarzyszenia nieruchomości. Zdaniem organizatorów - MIPIM nie tylko wyznaczają światowe trendy na rynku, ale również umożliwiają ,,prowadzenie dialogu pomiędzy specjalistami rynku nieruchomości". Przez cztery dni uczestnicy targów będą mogli uczestniczyć w 60 konferencjach tematycznych, poświęconych sytuacji na globalnym rynku nieruchomości oraz możliwościom rozwoju gospodarki światowej.

Wystawcą honorowym podczas tegorocznych targów w Cannes jest Turcja. - Wybraliśmy ten kraj ze względu na jego duży potencjał oraz spore możliwości rynkowe. Turcja przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów i przedsiębiorców. Targi będą okazją do bliższego poznania tego kraju, który dynamicznie rozwijając się, przyciąga do siebie międzynarodowy rynek nieruchomości - podkreśla Filippo Rean, dyrektor MIPIM.

REKLAMA


źródło: GZM

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA