W poszukiwaniu inwestorów

W poszukiwaniu inwestorów

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu odbyły się targi nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2013. To obok targów w Cannes jeden z najważniejszych punktów w kalendarzach wielu osób z rozlicznych sektorów związanych z nieruchomościami oraz przedstawicieli instytucji finansowych. Pomimo poprawiającej się sytuacji gospodarczej liczba wystawców nieco się zmniejszyła w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Ustanowiono wtedy nowy rekord 1,7 tys. wystawców. Tym razem liczba wystawców skończyła się na 1663 pozycji. Co tym razem można było zobaczyć na polskich stoiskach?

 

W tegorocznej edycji targów EXPO REAL 2013 wiele międzynarodowych firm zdecydowało się na zaprezentowanie swojej oferty w pawilonach narodowych. Polskie stoiska były z kolei rozproszone, co w pierwszych komentarzach dotyczących targów oceniane było krytycznie. Wskazywano, iż dla inwestorów stanowi to utrudnienie w dotarciu do wszystkich ofert, a ponadto nienajlepiej świadczy o integracji wystawców z danego kraju.

 

Polska była nieco słabiej reprezentowana niż w ubiegłym roku. Swoje stoiska zorganizowały 42 firmy i miasta z Polski, wobec 55 w poprzedniej edycji. Wśród polskich stanowisk wyróżniały się zresztą podobnie jak ostatnio stoiska Warszawy i  Śląska.

 

Poniżej prezentujemy kilka wybranych ofert prezentowanych na targach:

REKLAMA

 


Wybrane oferty inwestycyjne polskich wystawców na EXPO REAL 2013WystawcaOferta inwestycyjnaMiasto stołeczne WarszawaDziałka niezabudowana przeznaczona pod budynek biurowy wraz z garażami podziemnymi w Śródmieściu przy ul. Kawalerii. Działka niezabudowana na Pradze-Południe przy ul. Stanisława Augusta  umożliwiająca budowę mieszkań wielorodzinnych, w tym apartamentowców, z ciągiem usługowym o charakterze rekreacyjno-sportowym. Działka zabudowana stuletnią zabytkową kamienicą przy ul. Złotej 83. Sześciokondygnacyjna kamienica wzniesiona została w latach 1896-1899 w jej skład wchodzą 124 lokale mieszkalne i 12 lokali użytkowych. Atutami oferty są  atrakcyjne usytuowanie budynku u zbiegu ulic Złotej, Żelaznej i Twardej  oraz jego wielofunkcyjne przeznaczenie (mieszkaniowe, usługowe).KrakówPrzedstawiciele miasta prezentowali ofertę m.in 24 terenów inwestycyjnych, w tym tereny pod zabudowę hotelową przy ulicy Tischnera, nieruchomości przeznaczone na cele komercyjne położone przy ulicy Monte Cassino, Karmelickiej, Tetmajera oraz nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, położone przy pl. Bohaterów Getta oraz ulicach: Fredry, Stepowej, Przedwiośnie, Spiskiej i Orawskiej.Metropolia SilesiaPonad 100 nieruchomości na terenie całej Metropolii Silesia, np. dwa tereny inwestycyjne w Świętochłowicach (przy DTŚ i ul. Zielonej).Opracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson Realty S.A.


 

Pozytywnym akcentem tegorocznej edycji było zwycięstwo naszego reprezentanta w konkursie na najlepszą nieruchomość komercyjną oddaną w ciągu ostatniego roku. W głosowaniu internetowym najwięcej głosów otrzymała, zrewitalizowana kosztem ponad 17 mln zł, dawna fabryka Ludwika Grohmana należąca do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nagrodę została wręczona w Monachium prezesowi ŁSSE oraz prezydentowi Łodzi. Dzięki tej wygranej Strefa mogła liczyć na promocję zwycięskiego obiektu podczas Expo Real 2013. Dodatkową korzyścią jest także opłacone stoisko podczas przyszłorocznej edycji.

 


Emmerson Realty S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA