Odmieniony Park Cegielnia ożywi Żory

Odmieniony Park Cegielnia ożywi Żory

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Nowa muszla koncertowa, plac zabaw dla najmłodszych, park linowy wśród drzew czy tor do ekstremalnej jazdy na rowerze - to lista atrakcji, które mają w najbliższych latach powstać w żorskim Parku Cegielnia. Właśnie powstała koncepcja zagospodarowania całego parku.


Już dziś park Cegielnia jest zieloną wyspą w centrum Żor, bardzo chętnie odwiedzaną przez mieszkańców naszego miasta. Dzięki siłowni pod chmurką staje się także miejscem aktywnego wypoczynku. Dzięki planowanym inwestycjom, rola parku w życiu Żor jeszcze się zwiększy.

 

 

W tym roku powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na rowerze i zdać egzamin na kartę rowerową oraz zupełnie nowy skatepark z placem treningowym. Skatepark zostanie wyposażony w wiele urozmaiconych przeszkód oraz tzw. ,,bowl", dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników ekstremalnej jazdy na rolkach oraz deskorolce. Prace przy tej inwestycji rozpoczną już 17 czerwca.

 

REKLAMA

Kolejne etapy prac nad zagospodarowaniem Parku Cegielnia rozłożone zostaną na kilka lat. W przygotowanej koncepcji zaplanowano m.in. budowę nowej sceny koncertowej, uporządkowanie znajdującego się w parku jeziorka, stworzenie parku linowego, placu zabaw dla dzieci czy stworzenie nowych ścieżek.

 

Koncepcja zawiera też plany, dzięki którym ,,Cegielnia" stanie się wymarzonym miejscem dla miłośników sportów ekstremalnych. Będzie to możliwe dzięki planowanej budowie toru do dirt jumpingu, czyli ekstremalnej jazdy na rowerze połączonej ze skokami i powietrznymi ewolucjami. Kolejną z atrakcji ma być trasa dla rowerzystów uprawiających ,,north shore", czyli jazdę po wąskich kładkach pomiędzy drzewami, kamieniami i innymi przeszkodami. Kładki na tego typu torze są urozmaicane różnymi przeszkodami np. ostrymi zakrętami, zeskokami czy też równoważniami.

 

Realizacja całej inwestycji zostanie rozłożona w czasie na kilka najbliższych lat. Tempo prac, jak i kolejność poszczególnych etapów, uzależnione będą przede wszystkim od sytuacji finansowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA