Stoelzle Glass Group zainwestuje 202 mln zł w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Częstochowiestoelzle.com

Stoelzle Glass Group zainwestuje 202 mln zł w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Częstochowie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wyspecjalizowana w produkcji i dekoracji opakowań szklanych firma Stoelzle zamierza zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w fabryce w Częstochowie. Dzięki nowym inwestycjom firma planuje wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób.

We wtorek, 17 maja na terenie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca oraz linii technologicznych.

Uroczystość odbyła się na terenie firmy przy ul. Warszawskiej obok dobudowywanej, specjalnie w ramach tej inwestycji hali produkcyjnej. Wydajniejsza o 40% wanna zastąpi dotychczasową o wydajności 340 ton i pozwoli uruchomić trzy nowe linie produkcyjne. Inwestycja pochłonie 202 miliony złotych i potrwa łącznie 78 dni.

– W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. W związku z inwestycją firma zapowiada wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób – poinformował Urząd Miasta w Częstochowie.

W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. Aktualnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób.

– Budowa wanny szklarskiej jest kolejnym etapem w realizacji strategii rozwoju naszej firmy. Pierwszym było otwarcie nowego Centrum Logistycznego, dzięki któremu mogliśmy sprostać wielu komplikacjom w światowych łańcuchach dostaw oraz przygotować się na realizację następnych etapów naszej strategii sprzedażowo - operacyjnej. Kolejnym krokiem było uruchomienie nowej linii technologicznej w obszarze dekoracji. Przyszedł czas na zapowiadaną budowęwanny i pozostałej infrastruktury technologicznej z nią związanej, czyli trzeci i kluczowy etap. Inwestycja ta, a przede wszystkim czas jej realizacji, stanowi dla nas ogromne wyzwanie. Jednak planowaliśmy ją ponad dwa lata i mogę stwierdzić, że jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Ponieważ budujemy wannę większą aż o 140 ton będziemy mogli uruchomić nowe i szybsze linie produkcyjne. Ta inwestycja pozwoli nam zwiększyć nasze portfolio produktowe dla aktualnych klientów, a także pozyskać nowych i sprawnie sprostać ich oczekiwaniom zakupowym – mówił Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

Inwestycja Stoelze Częstochowa zostanie zrealizowana przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wykonawcami prac budowlanych będą głównie polskie, regionalne firmy, m.in. TechGlass, Kobnext, Zremb, MAKO, Alpinet, i El-Logic, Tech-Met, czy Forglass.

REKLAMA
stoelzle.com

O inwestorze:

Stoelze Częstochowa to polska fabryka należący do austriackiej Stoelzle Glass Group. Firma specjalizuje się w produkcji i dekoracji szkła, m.in. dla rynku kosmetycznego i optycznego. Stoelzle produkuje opakowania szklane dla największych światowych marek z branży farmaceutycznej, spożywczej i spirytusowej. Wytwarza np. opakowania na perfumy, kosmetyki i alkohole. W Polsce do Stoelzle Glass Group należy także huta szkła Wymiarki.

Stoelze Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group.

Aktualnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA