Świeradów-Zdrój po 27 latach znów na kolejowej mapie Polski Koleje Dolnośląskie

Świeradów-Zdrój po 27 latach znów na kolejowej mapie Polski 

Orzech
Orzech
REKLAMA

Setki tysięcy turystów jeżdżą pociągiem w Góry Izerskie. Teraz składy Kolei Dolnośląskich dowiozą podróżnych nie tylko do Szklarskiej Poręby, ale również do Świeradowa-Zdroju. Malownicza miejscowość wraca na kolejową mapę Polski po 27 latach. To najważniejsza zmiana w rozkładzie jazdy zaplanowanym na 2024 rok.

Przez Góry Izerskie z pociągu do… pociągu

Świeradów-Zdrój to miejscowość położona na północny zachód od Szklarskiej Poręby, na granicy z Czechami. Ostatni pociąg pasażerski ze stacji Świeradów-Zdrój odjechał 11 lutego 1996 roku o godzinie 17:00. Przez kolejne lata na linii kolejowej hulał wiatr, a dzieła zniszczenia dokonywali złodzieje infrastruktury jak również sama przyroda.

REKLAMA

Od 10 grudnia 2023 roku będzie to ponownie możliwe. Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój dzieli około 20 kilometrów piechotą, co dla fanów górskich przechadzek jest dość niewymagającym dystansem. Lubiący mniej aktywne wycieczki będą mogli korzystać z uroków pięknego Świeradowa-Zdroju na miejscu przez cały dzień. Miejscowość zostanie połączona dziewięcioma parami pociągów, które umożliwią komfortową podróż w kierunku Jeleniej Góry, Zgorzelca (Goerlitz), Legnicy czy Wrocławia.

Połączenie obejmujące odcinek z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju przez Mirsk zadebiutuje 10 grudnia. Wcześniej, 7 grudnia, odbędą się uroczystości związane z powrotem tej linii na kolejową mapę Polski.

Oficjalny profil Burmistrza Świeradowa-Zdroju Rolanda Marciniaka na Facebook

Komentarze (1)

Napisz komentarz
BetOnRed(gość)
BetOnRed zachwyca swoimi hojnymi bonusami, które dodają ekscytującego smaku grze online. Ich hojność z bonusami powala zacząć przygodę z grą w kasynie z pełnym impetem. Różnorodność ofert sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na preferencje. https://betonred.com.pl/bonusy-sportowe/ Bonusy powitalne, darmowe spiny i regularne promocje to tylko kilka aspektów, które wyróżniają BetOnRed. To miejsce, gdzie radość z gry łączy się z fascynującymi korzyściami!
REKLAMA