Centrum Biurowe Maris w Szczecinie sprzedane

Centrum Biurowe Maris w Szczecinie sprzedane

Szczecin
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Po zamknięciu, na przełomie roku 2016 i 2017, transakcji zakupu 11 centrów handlowych Arcona Capital przyspiesza tempo kolejnych akwizycji w Polsce. Arcona Property Fund sfinalizował w lipcu tego roku transakcję zakupu od Bywater Properties Centrum Biurowego Maris w Szczecinie za kwotę ok. 8,9 miliona euro.
Maris to sześciopiętrowy budynek biurowy, powstały w 2006 roku, o powierzchni najmu 5,455 mkw. dysponujący 119 podziemnymi miejscami parkingowymi. Budynek położony jest w ścisłym centrum Szczecina. Pośród jego 11 najemców znajdują się takie firmy jak: Intive, Mobica czy Prudential.
Akwizycja podnosi kapitalizację funduszu do 96,8 mln euro, a alokacja geograficzna portfela przedstawia się następująco: 40.5% Polska, 17,8% Czechy oraz 41,7% Słowacja.
REKLAMA
Transakcja została sfinalizowana jako zakup spółki i finansowana jest przez DNB Bank Polska S.A. Po stronie kupującego w transakcji doradzały kancelaria prawna White & Case M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna Sp.k., APP Projekt oraz TPA Polska. Po stronie sprzedającego kancelaria DLA Piper Wiater Sp.k.
Mateusz Siejka, dyrektor zarządzający Arcona Capital w Polsce komentuje – Akwizycja tego świetnie położonego, nowoczesnego biurowca podnosi jakość naszego portfela i jest kontynuacją strategii kierującej uwagę Funduszu na polski rynek. Jesteśmy zainteresowani kolejnymi oferującymi wysoki zwrot akwizycjami i przyglądamy się obecnie kilku propozycjom.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA