REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
JMK Development Sp. z o.o. Sp.k.firma
Pokaż firmę
JMK Development Sp. z o.o. Sp.k.
Sopot, Władysława Łokietka 19C/13
Panattoni rusza z budową nowego, dużego parku przemysłowego w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rusza z budową nowego, dużego parku przemysłowego w woj. śląskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowego w Będzinie. Pierwsza faza inwestycji już ruszyła i zostanie ukończona we wrześniu – przewiduje realizację w formule spekulacyjnej hali o powierzchni 27 500 mkw. Całkowita powierzchnia parku wyniesie 87 500 mkw.
[Katowice] Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznychinwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych
Katowice, Zawodzie
[śląskie] Ruda Śląska: powstanie 200 nowych miejsc parkingowychartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Ruda Śląska: powstanie 200 nowych miejsc parkingowych
Ponad 200 miejsc parkingowych przybędzie jeszcze w tym roku w Rudzie Śląskiej. Nowe parkingi powstan...
Thermosilesia inwestuje w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Thermosilesia inwestuje w Rudzie Śląskiej
Thermosilesia inwestuje w Rudzie Śląskiej w województwie śląskim. Firma zdecydowała się na rozbudowę centrum logistycznego w tym mieście. W ramach nowej inwestycji wybuduje też nowe biuro i halę produkcyjną. Inwestycja w Rudzie Śląskiej zwiększy kompleks produkcyjny Thermosilesia w Rudzie Śląskiej o 8 tys. mkw.
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznejartykuł
Pokaż artykuł
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej
Na dworcach, lotniskach czy stadionach często panuje hałas i pogłos, a w sytuacjach krytycznych jak pożar czy atak terrorystyczny, te czynniki wpływają na zrozumienie komunikatów, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo tysięcy ludzi. To wyzwanie dostrzegli inżynierowie Ambient System i Politechniki Gdańskiej. Wspólnie opracowali technologię, która w pełni autonomicznie moduluje barwę, głośność, a także tempo komunikatów głosowych. Rozwiązanie opiera się na dwóch autorskich algorytmach i sprawdza się już na dworcach kolejowych, stacjach metra czy lotniskach na całym świecie.
firma
Pokaż firmę
Instytut Technologii Elektronowej
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!
W Polsce mamy do czynienia z dwoma problemami, które dotychczas były zaniedbane, a których rozwiązan...
[Ruda Śląska] Galeria "Stara Piecownia"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Ruda Śląska] Galeria "Stara Piecownia"
Ruda Śląska
Dolny Śląsk: WSSE Invest-Park wybuduje halę produkcyjno-biurową w Pasiecznej k. Jaworzyny Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: WSSE Invest-Park wybuduje halę produkcyjno-biurową w Pasiecznej k. Jaworzyny Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park zdecydowała się na budowę własnej hali produkcyj...
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
Centrum Biotechnologiiinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Biotechnologii
Kraków, Podgórze
[Wrocław] Kompleks budynków Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Kompleks budynków Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
Wrocław, Śródmieście
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu inwestycji "Alchemium – magia chemii jutra" Politechniki Łódzkiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest ALSTAL Grupa Budowlana. Prace budowlane inwestycji wartej ponad 100 mln zł przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Środa Śląska: na terenie byłego zakładu produkcyjnego powstanie zespół handlowo-usługowyartykuł
Pokaż artykuł
Środa Śląska: na terenie byłego zakładu produkcyjnego powstanie zespół handlowo-usługowy
W Środzie Śląskiej na terenie byłego zakładu przy ul. Wrocławskiej trwa przygotowanie terenu po wybu...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Ruda Śląska] Budynek biurowy firmy "Sileman"
Ruda Śląska
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza
Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torowiska, przebudowa i budowa obiektów infrastruktury kolejowej, budowa wiaduktów, dwóch łącznic i przystanków kolejowych. To najważniejsze prace, jakie konieczne są do wykonania, aby odbudować połączenie kolejowe z Bytomia do Rudy Śląskiej Chebzia i Zabrza. Ten jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem kolei w Bytomiu realizowany jest przez PKP PLK i Miasto Bytom, które pozyskało na realizację tego projektu środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w kwocie 600 tys. zł.
Akademiki PKinwestycja
Pokaż inwestycję
Akademiki PK
Kraków, Nowa Huta, Skarżyńskiego
REKLAMA