REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]
Budowa północnego, czyli pierwszego z dwóch nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap. Obecnie trwa tu betonowanie płyty, na której znajdzie się m.in. jezdnia. Ten wiadukt będzie gotowy już latem. Jego „bliźniak” – w przyszłym roku.
Startuje budowa Vendo Parku w Grudziądzuartykuł
Pokaż artykuł
Startuje budowa Vendo Parku w Grudziądzu
Rozpoczęła się budowa Vendo Parku w Grudziądzu. Będzie to już trzeci, po Inowrocławiu i Solcu Kujawskim, park handlowy z portfolio Trei Real Estate Poland w województwie kujawsko-pomorskim. Obiekt zostanie zrealizowany w centrum miasta przy ulicy Sikorskiego. Dostarczy niemal 6000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Otwarcie Vendo Parku zostało zaplanowane na grudzień 2025 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Bartex Sp. z o.o.
Powstanie nowa, strategiczna linia kolejowa do portu morskiego w Policachartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nowa, strategiczna linia kolejowa do portu morskiego w Policach
Pociągi towarowe pierwszy raz w historii będą dojeżdżały do portu morskiego w Policach. Powstanie nowa linia kolejowa nr 437 oraz bocznica. Podpisaliśmy wartą 201 mln zł umowę z wykonawcą inwestycji, którą zrealizujemy wspólnie ze spółką Zarząd Morskiego Portu Police.
5 otwarć w jeden dzień – sieć dyskontów niespożywczych KiK efektownie zamyka listopadartykuł
Pokaż artykuł
5 otwarć w jeden dzień – sieć dyskontów niespożywczych KiK efektownie zamyka listopad
Elbląg, Kępno (Baranów), Lubin, Ostróda i Połaniec – w tych miejscach zostały dziś otwarte nowe sklepy KiK. Oznacza to, że sieć oddała do użytku około 2500 mkw. powierzchni sprzedażowej. Pięć nowo otwartych sklepów jednego dnia to imponujący wynik, który zbliża KiK do osiągnięcia liczby 500 salonów w Polsce.
Stacja kolejowa w Olkuszu będzie dostępniejsza i komfortowaartykuł
Pokaż artykuł
Stacja kolejowa w Olkuszu będzie dostępniejsza i komfortowa
Nowe perony, przejście pod torami z windą na stacji Olkusz zapewnią lepszy poziom obsługi podróżnych i ułatwią komunikację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 110 mln zł netto na wykonanie robót dla przebudowy olkuskiej stacji kolejowej. Finansowanie zapewniono ze środków budżetu państwa.
Rusza budowa nowego parku handlowego na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego parku handlowego na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny nowy park handlowy. W liczącej ok. 75 tysięcy mieszkańców Jeleniej Górze rozpoczęła się budowa parku handlowego RSB Real Estate w dzielnicy Goduszyn. Projekt o powierzchni około 13 500 mkw. GLA będzie największą inwestycją RSB, która jest dziś w realizacji, a spółka sygnalizuje równolegle przygotowanie również większego projektu w ramach swojego portfolio.
Grupa ORLEN inwestuje w Gdańsku – rusza budowa wielkiego bloku parowo-gazowegoartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN inwestuje w Gdańsku – rusza budowa wielkiego bloku parowo-gazowego
Realizowany przez CCGT Gdańsk projekt wchodzi w kolejny ważny etap. Spółka zależna Energi z Grupy ORLEN przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy, co oznacza faktyczny start jednej z najważniejszych inwestycji w nowoczesne, niskoemisyjne źródła energii w Polsce. To projekt, który nie tylko wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Pomorza, ale również zapewni stabilność Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i przyspieszy transformację energetyczną kraju.
Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej zostanie rozbudowaneartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej zostanie rozbudowane
W przyszłym tygodniu rozpocznie się rozbudowa Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Taką decyzję podjął właściciel i zarządca obiektu – spółka NEPI Rockcastle. Za niespełna 18 miesięcy galeria powiększy się o dodatkowe 5 000 mkw. powierzchni na dwóch poziomach. Dzięki inwestycji klienci zyskają dostęp m.in. do nowoczesnej siłowni. Oferta centrum wzbogacona zostanie także o branżę wyposażenia wnętrz oraz salę zabaw dla dzieci. Nie zabraknie także nowych marek odzieżowych.
Lokalne Centrum Sterowania na stacji Rzeszów Główny usprawni ruch kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Lokalne Centrum Sterowania na stacji Rzeszów Główny usprawni ruch kolejowy
Kolejna inwestycja w stolicy Podkarpacia zapewni zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i podniesienie standardu funkcjonowania kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 33 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w obrębie lokalnego centrum sterowania w Rzeszowie. Finansowanie przedsięwzięcia przewidziane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
firma
Pokaż firmę
Ciągutek
Warszawa, Radzymińska 230
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskęartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskę
Kolejna duża inwestycji koreańska w Polsce. Firma AJU POLAND, należąca do południowokoreańskiego koncernu AJU Steel zbuduje w Bytyniu, w województwie wielkopolskim fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób.
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
Elemental Holding z 52 mln euro od EBOR na budowę zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Zawierciuartykuł
Pokaż artykuł
Elemental Holding z 52 mln euro od EBOR na budowę zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Zawierciu
Celem pożyczki jest sfinansowanie rozbudowy tworzonego przez Grupę Elemental Holding zakładu recyklingu w Zawierciu, w województwie śląskim oraz powstanie instalacji paneli fotowoltaicznych na miejscu.
Backer OBR rozbuduje fabrykę w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Backer OBR rozbuduje fabrykę w Stargardzie
Szczeciński oddział firmy PTB NICKEL na działce o powierzchni 28 049 mkw. rozbuduje i zmodernizuje stargardzki zakład Backer OBR. Wybuduje halę magazynową i produkcyjną o łącznej powierzchni 2551 mkw., budynek socjalny (1441 mkw.) i biurowy (308 mkw.). Przebuduje strefę wejściową, wybuduje sprężarkownię i maszynownię ze zbiornikiem retencyjnym o pojemności 1095 m sześc.
Bonarka for Business pozyskała nowego, dużego, państwowego najemcęartykuł
Pokaż artykuł
Bonarka for Business pozyskała nowego, dużego, państwowego najemcę
Park biznesowy Bonarka for Business pozyskał nowego najemcę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarł umowę najmu o łącznej powierzchni biurowej 2 400 mkw. w budynku D.
Ponad 1000 miejsc pracy! Duńska firma Vestas zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1000 miejsc pracy! Duńska firma Vestas zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie
Duńska firma Vestas, światowy potentat w branży offshore zapowiada budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Szczecinie. W fabryce powstawać będą łopaty najnowszej generacji do turbin wiatrowych. Zgodnie z planem zakład ruszy pełną parą w 2026 roku i ma wygenerować ponad tysiąc nowych miejsc pracy.
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opolu
Kolejna duża inwestycja francuska w Polsce. Grupa Danone zainwestuje 230 mln zł w budowę nowej fabryki w Opolu, w której produkowana będzie specjalistyczna żywność (w tym szpitalna) firmy Nutricia. Będzie to drugi zakład produkcyjny tego francuskiego koncernu w tym mieście.
Wrocław: Inkom S.A. wprowadza kolejny etap Nowego Portu na Swojczycach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Inkom S.A. wprowadza kolejny etap Nowego Portu na Swojczycach [WIZUALIZACJE]
W czterokondygnacyjnych budynkach przy ulicy Chałupniczej, w pobliżu Kanału Żeglugowego, znajdą się...
Wrocław: Zbliża się powstanie parku biurowego na Nowych Żernikach. Miasto sprzedaje pierwszą z działekartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zbliża się powstanie parku biurowego na Nowych Żernikach. Miasto sprzedaje pierwszą z działek
Budynki usługowe mają się mieścić wzdłuż alei Architektów. Magistrat wydzielił cztery kompleksy. Pie...
REKLAMA