REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsce
Sunly, wiodący producent energii odnawialnej w Polsce i krajach bałtyckich, pozyskał 300 mln euro (ponad 1,2 mld zł) finansowania dłużnego, by przyspieszyć budowę parków solarnych, wiatrowych i hybrydowych wraz z magazynami energii o łącznej mocy 1,3 GW na terenie Polski i krajów bałtyckich. Finansowanie zapewniły m.in. fundusze Rivage Investment i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), przy udziale norweskiego funduszu emerytalnego KLP.
Era klienta. Jak będą się zmieniać galerie handlowe w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Era klienta. Jak będą się zmieniać galerie handlowe w Polsce?
Klienci nadal chcą kupować w galeriach – średni wzrost obrotów w 2022 roku w stosunku do przedpandemicznego 2019 roku wynosi ok. 11 proc. Na tym trendzie skorzystają ci gracze, którzy będą potrafili elastycznie dopasować swój model do przyzwyczajeń i oczekiwań współczesnego klienta, mówiła Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca krakowskiej firmy deweloperskiej oraz wiceprezes zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych podczas panelu "Zakupy, rozrywka i praca w czasach pandemii" na Forum Rynku Nieruchomości, który odbył się w dniach 19-20 czerwca br. w Sopocie. W swoim komentarzu podsumowuje i rozwija najważniejsze trendy na rynku retail.
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańskaartykuł
Pokaż artykuł
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańska
Skandynawski inwestor Nrep zwiększył swój portfel nieruchomości, finalizując w 2025 roku zakup trzeciego budynku typu co-living w Gdańsku. Noli Gdansk Old Town, zrealizowany przez Modernę Holding, zlokalizowany w zabytkowych Czerwonych Koszarach, stanowi przykład integracji funkcjonalnych rozwiązań najmu z odpowiedzialnym podejściem do środowiska i dziedzictwa architektonicznego. Inwestycja została zrealizowana w formule forward purchase poprzez fundusz NSF V i wpisuje się w strategię Nrep, koncentrującą się na dostarczaniu elastycznych, zrównoważonych przestrzeni, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom najemców.
[Łódź/Katowice] Hotele B&B pną się w górę!artykuł
Pokaż artykuł
[Łódź/Katowice] Hotele B&B pną się w górę!
Już wkrótce na hotelowej mapie Polski pojawią się dwa nowe obiekty sieci B&B. Międzynarodowa mar...
PGE pozyskała kolejne 1,1 mld zł na projekty wzmacniające bezpieczeństwo energetyczne Polskiartykuł
Pokaż artykuł
PGE pozyskała kolejne 1,1 mld zł na projekty wzmacniające bezpieczeństwo energetyczne Polski
PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała w pażdzierniku aneksy do dwóch umów pożyczek zawartych w marcu 2025 r. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Łącznie z tego programu trafi do PGE blisko 13,2 mld zł na realizację działań z obszarów dystrybucji energii i energetyki kolejowej. Zgodnie ze strategią Grupy PGE do 2035 roku nakłady inwestycyjne na projekty spółek PGE Dystrybucja i PGE Energetyka Kolejowa wyniosą łącznie 75 mld zł.
Gigantyczna inwestycja za 7,2 miliarda złotych! Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Policeartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja za 7,2 miliarda złotych! Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Police
To największe zakłady przemysłowe produkcji propylenu i polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej. Polimery Police – jedna z największych inwestycji europejskiej branży chemicznej rozpoczyna produkcję polipropylenu pod marką Gryfilen. Nowa instalacja Grupy Azoty będzie produkować rocznie 437 tys. ton polipropylenu i 429 tys. ton propylenu. Sprzedaż polipropylenu Gryfilen w Europie rozpocznie się w sierpniu br. Budżet projektu Polimery Police to ponad 7,2 mld zł.
[Polska] Deweloperzy mieszkaniowi – ostudzony optymizmartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy mieszkaniowi – ostudzony optymizm
Miniony rok był trudny dla deweloperów mieszkaniowych. Ich klienci zgłaszający się do banków po kred...
Wrocław: Nowa Leśnica – JK Deweloper zbuduje kilkuetapowe osiedle w Ratyniu [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowa Leśnica – JK Deweloper zbuduje kilkuetapowe osiedle w Ratyniu [WIZUALIZACJA]
Inwestor jest częścią grupy kapitałowej CHS Holding z Długołęki. Zrealizuje przy ulicy Trzmielowicki...
Grupa Marvipol zawarła umowę sprzedaży lokali mieszkalnych w Moko Botanika w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Marvipol zawarła umowę sprzedaży lokali mieszkalnych w Moko Botanika w Warszawie
Grupa Marvipol zawarła umowę sprzedaży lokali mieszkalnych w projekcie Moko Botanika z jednym z największych podmiotów na europejskim rynku wynajmu instytucjonalnego mieszkań. Umowa została podpisana z Grupą Heimstaden Bostad 28 lipca 2022 r. i dotyczyła sprzedaży 146 gotowych mieszkań warszawskiego projektu mieszkaniowego, zlokalizowanego na Służewcu.
Co dalej z wielką elektrownią w Rybniku? Do kiedy zostanie z blokami węglowymi?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką elektrownią w Rybniku? Do kiedy zostanie z blokami węglowymi?
PGE Polska Grupa Energetyczna i Polskie Sieci Elektroenergetyczne uzgodniły nowy harmonogram eksploatacji bloków węglowych w elektrowniach konwencjonalnych Grupy PGE.
TAURON wybuduje pierwszą farmę wiatrową w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje pierwszą farmę wiatrową w województwie śląskim
TAURON nabył projekt farmy wiatrowej o łącznej mocy 33 MW. Inwestycja jest zlokalizowana w okolicach Raciborza. Energetyczny lider planuje rozpocząć budowę jeszcze w tym roku, a pierwsza energia elektryczna popłynie z farmy w pierwszej połowie 2024 roku.
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk sprzeda autostradę A2artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk sprzeda autostradę A2
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk zamierza zbyć swoje udziały w autostradzie A2. Ich nabywcą ma być Meridiam, duży francuski fundusz specjalizujący się w inwestycjach w infrastrukturę transportową.
Intersport z nowym ukraińskim inwestorem będzie rozwijać sieć sklepów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Intersport z nowym ukraińskim inwestorem będzie rozwijać sieć sklepów w Polsce
Intersport Polska zawarł z firmą EpicentrK Llc (inwestorem) oraz partnerem biznesowym inwestora – Paravita Holding Limited umowę dotyczącą wspólnej inwestycji w Intersport. Inwestor działa w tej samej branży, co spółka i prowadzi w Ukrainie działalność pod marką Intersport. Umowa przewiduje łączną inwestycję partnera i inwestora o wartości 10 mln euro.
Biurowiec w centrum Katowic został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec w centrum Katowic został sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości biurowych w 2025 roku w Polsce. Tym razem w Katowicach. Został sprzedany biurowiec zlokalizowany w ścisłym centrum tego jednego z największych miast w Polsce.
Antracytinwestycja
Pokaż inwestycję
Antracyt
Gdańsk, Oliwa, Czyżewskiego 31A
metraże
30 - 118 m2
[Pruszków] Przy Pałacuinwestycja
Pokaż inwestycję
[Pruszków] Przy Pałacu
Pruszków, Wyględówek
[Kraków] Osiedle Harmoniainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle Harmonia
Kraków, Podgórze, Anny Szwed-Śniadowskiej
W największych miastach możemy obserwować realizację spektakularnych projektów biurowychartykuł
Pokaż artykuł
W największych miastach możemy obserwować realizację spektakularnych projektów biurowych
Ukończenie niektórych inwestycji zamiesza w klasyfikacji najwyższych budynków w Polsce.
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsce
Polska Grupa Zbrojeniowa otrzyma ponad 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Kapitałowych, którego dysponentem jest Ministerstwo Aktywów Państwowych. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu czterem spółkom domeny amunicyjnej, możliwa będzie zarówno dalsza rozbudowa, jak również powstanie nowej infrastruktury oraz linii technologicznych. Tym samym realizowana będzie koncepcja zakładająca organizację 3 fabryk amunicji w ramach PGZ. Pozwoli to na zasadnicze zwiększenie potencjału produkcyjnego w zakresie materiałów i środków bojowych, w tym kluczowej obecnie amunicji kalibru 155 mm.
Chińska marka samochodów BYD stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Chińska marka samochodów BYD stawia na Wrocław
Chińska marka samochodów BYD (Build Your Dreams), światowy lider w dziedzinie pojazdów NEV (New Energy Vehicle), czyli samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in., stawia na stolicę Dolnego Śląska.
REKLAMA