REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Warszawa] Jones Lang LaSalle rozpoczyna certyfikację LEED „Core & Shell” dla projektowanego budynku biurowo-usługowego „Nowy Świat BIS” w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Jones Lang LaSalle rozpoczyna certyfikację LEED „Core & Shell” dla projektowanego budynku biurowo-usługowego „Nowy Świat BIS” w Warszawie
Zespół ekspertów ds. akredytacji budynków biurowych Jones Lang LaSalle rozpoczął certyfikację LEED w...
[śląskie] Nowe przystanki kolejowe w Tychachartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Nowe przystanki kolejowe w Tychach
Wyposażone m.in. w automaty biletowe, monitoring, oświetlenie, wiaty rowerowe, windy oraz udogodnien...
[Wrocław] Poprawa nastrojów na wrocławskim rynku deweloperskimartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Poprawa nastrojów na wrocławskim rynku deweloperskim
Dane z wrocławskiego rynku deweloperskiego za II kw. 2013 r. potwierdzają poprawę nastrojów w branży...
Jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy 2020/2021 Kolei Dolnośląskich?artykuł
Pokaż artykuł
Jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy 2020/2021 Kolei Dolnośląskich?
Od niedzieli, 13 grudnia wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejs...
Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej Buskowianka artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej Buskowianka
W dniu 7 lutego, w miejscowości Wełecz niedaleko Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim, oficjalnie rozpoczęto budowę nowego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej "Buskowianka". Samorząd województwa jest właścicielem spółki Uzdrowisko Busko Zdrój, do której należy wytwórnia wody "Buskowianka".
Biurowiec PZU Tower w Warszawie zostanie wyburzony? W jego miejsce planowana jest budowa wyższego budynkuartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec PZU Tower w Warszawie zostanie wyburzony? W jego miejsce planowana jest budowa wyższego budynku
Kolejny duży, wysoki warszawski biurowiec zostanie wyburzony, a jego miejsce zajmie wyższy budynek? Być może tak właśnie się stanie z 94-metrowym wieżowcem PZU Tower. Budynek znajduje się w dzielnicy Śródmieście, przy al. Jana Pawła II 24, przy skrzyżowaniu z ul. Grzybowską.
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwąartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PSE zaakceptowało tzw. finansową decyzję inwestycyjną (ang. Financial Investment Decision, FID) na budowę Harmony Link. Będzie to drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą. Jego uruchomienie jest planowane na 2030 r. – poinformowały w poniedziałek 23 grudnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
[Katowice] Muzeum Śląskie się rozrastaartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Muzeum Śląskie się rozrasta
W siedzibie nowego Muzeum Śląskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu rewitalizacji zabytko...
[Dolny Śląsk] Szansa na centrum badawczo-rozwojowe i inwestycje przemysłowe w Oleśnicy?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Szansa na centrum badawczo-rozwojowe i inwestycje przemysłowe w Oleśnicy?
Jaka będzie dalsza przyszłość prawie 340 hektarów dawnego lotniska wojskowego w Oleśnicy pod Wrocław...
[Wrocław] Wkrótce rusza budowa pierwszych budynków w ramach programu Mieszkanie+artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wkrótce rusza budowa pierwszych budynków w ramach programu Mieszkanie+
Pierwsze 2400 mieszkań powstanie we Wrocławiu w ramach programu Mieszkanie+. Budowa pierwszych budyn...
Zadbajmy o produkcję leków w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Zadbajmy o produkcję leków w Polsce
Polska powinna dbać nie tylko o bezpieczeństwo granic, ale też o bezpieczeństwo lekowe, szczególnie o produkcję leków krytycznych, ratujących życie. Jeżeli mamy być równorzędnym partnerem Unii Europejskiej, zadbajmy o produkcję w naszym kraju – zaapelowała Barbara Misiewicz-Jagielak, wiceprezeska Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, farmaceutka, ekspertka BCC ds. farmacji, bezpieczeństwa lekowego, refundacji, API, produkcji leków drugiej generacji, ochrony zdrowia.
[Wrocław] Rząd blokuje inwestycję grupy Impel. Nie powstanie 400 nowych miejsc pracy?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rząd blokuje inwestycję grupy Impel. Nie powstanie 400 nowych miejsc pracy?
W biurowcu Epsilon miało powstać centrum usług wspólnych i IT spółki HR for Business. Grupa Impel uz...
Kraków: Wiedeń pomoże przy budowie metraartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Wiedeń pomoże przy budowie metra
Urzędnicy w drugiej połowie lutego ogłoszą przetarg na studium wykonalności szybkiego bezkolizyjnego...
Nagroda Roku SARP dla Osiedla Książęcego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nagroda Roku SARP dla Osiedla Książęcego w Katowicach
Osiedle Książęce w Katowicach Ligocie zdobyło Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dni...
[Wrocław] Ruszają przygotowania do budowy nowego gmachu sądu przy Piłsudskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ruszają przygotowania do budowy nowego gmachu sądu przy Piłsudskiego [WIZUALIZACJE]
O budowie nowego budynku sądu apelacyjnego przy zbiegu ulicy Piłsudskiego i Zielińskiego we Wrocławi...
[Wałbrzych] Budowa i modernizacja żłobków samorządowychinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Budowa i modernizacja żłobków samorządowych
Wałbrzych, Podzamcze
Twierdza Srebrna Góra otwiera hostel i restaurację po renowacjiartykuł
Pokaż artykuł
Twierdza Srebrna Góra otwiera hostel i restaurację po renowacji
Twierdza Srebrna Góra, jeden z najbardziej znanych obiektów na Dolnym Śląsku, jeden z unikatowych zabytków historycznych, niedawno zyskała nowe atrakcje turystyczne. Zakończony został projekt rewaloryzacji zaniedbanych obszarów twierdzy, co zaowocowało otwarciem nowego hostelu oraz restauracji.
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowie
Przystanek znajdujący się w pobliżu krakowskiego Osiedla Piastów zwiększy dostęp do kolei na północy Krakowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
REKLAMA