REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
Ważny krok do budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Ważny krok do budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej w woj. kujawsko-pomorskim
Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy, zgodnie z harmonogramem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka drogi ekspresowej S10 od autostrady A1 do granicy woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Jej wydanie jest kluczowe dla powstania tej trasy.
Uzdrowisko Ciechocinek z nowoczesnym zapleczem sanatoryjnymartykuł
Pokaż artykuł
Uzdrowisko Ciechocinek z nowoczesnym zapleczem sanatoryjnym
Kompleks sanatoryjny „Markiewicz” w Ciechocinku zyskał nowe oblicze – jest nowocześnie, wygodnie i funkcjonalnie. Zakończona modernizacja jednego z kluczowych obiektów Uzdrowiska Ciechocinek znacząco podniosła jakość świadczonych usług oraz komfort pobytu kuracjuszy.
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie zatrzymała się. Co dalej? W związku z brakiem porozumienia z dotychczasowym wykonawcą przebudowy dworca kolejowego w Koszalinie, Polskie Koleje Państwowe S.A. – kierując się koniecznością zapewnienia najwyższych standardów realizacji inwestycji publicznych – podjęły strategiczną decyzję o przygotowaniu nowego przetargu na dokończenie robót.
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Kolej Plus – nowe połączenie Katowic z Gliwicami oraz przystanki w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus – nowe połączenie Katowic z Gliwicami oraz przystanki w Rudzie Śląskiej
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Rudy Śląskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i przebudowę linii kolejowej łączącej Gliwice z Katowicami przez Rudę Kochłowice. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. Realizacja inwestycji zwiększy atrakcyjność kolei w województwie śląskim.
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzemartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzem
Mieszkańcy Głubczyc dojadą pociągiem do Opola i Raciborza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu "Rewitalizacja linii kolejowych nr 177, 294. Racibórz-Racławice Śląskie" zrewitalizują i zelektryfikują linię dostosowując ją do prędkości 120 km/h. Zadanie realizowane jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. Realizacja inwestycji zwiększy atrakcyjność kolei w województwie śląskim.
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowychartykuł
Pokaż artykuł
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowych
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wprowadzi się do liczącego 23 tys. mkw. obiektu, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Budowa rozpocznie się latem tego roku.
Krajowa Administracja Skarbowa informuje: Pakiet pomocy dla powodzianartykuł
Pokaż artykuł
Krajowa Administracja Skarbowa informuje: Pakiet pomocy dla powodzian
Krajowa Izba Skarbowa informuje:
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?
Zamiast Biurowca - Kilkadziesiąt mieszkań? W okolicach Nowego Centrum Łodzi pojawił się nowy inwestor. Do Rady Miejskiej wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji dla nowej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nowej.
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w Polsce
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w województwie lubuskim, którego zasoby wydobywalne szacowane są na ponad 100 tys. ton. W bliskiej okolicy tego odkrycia spółka zidentyfikowała dodatkowe struktury geologiczne, które mogą zawierać jeszcze większe ilości surowca. Łącznie zasobność całego kompleksu może przekroczyć 500 tys. ton.
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Kolejna inwestycja mieszkaniowa w ramach specustawy "lex developer" w Łodzi dojdzie do realizacji. Akceptację Rady Miejskiej w Łodzi zyskał bazujący na zapisach projekt zabudowy narożnika skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Tramwajową, gdzie przez wiele lat funkcjonował popularny bar Sznycelek (przeniesiony w inne miejsce). Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest znane i cenione łódzkie studio Design Lab Group.
Ryanair zbuduje w Krakowie za 600 mln złotych największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnejartykuł
Pokaż artykuł
Ryanair zbuduje w Krakowie za 600 mln złotych największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnej
Ryanair wybuduje w Krakowie największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnej. Inwestycja warta będzie 600 mln zł i wygeneruje dodatkowych 150 miejsc pracy. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.
Holcim Polska inwestuje 98 mln zł w nowy zakład produkcji kruszyw w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska inwestuje 98 mln zł w nowy zakład produkcji kruszyw w woj. kujawsko-pomorskim
Holcim Polska rozpoczyna budowę nowego Zakładu Produkcji Kruszyw w Bielawach. To największa inwestycja w historii firmy w tym segmencie To największa inwestycja w historii firmy w tym segmencie
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycji
Jaki będzie rok 2023 dla Dolnego Śląska? Z pewnością rekordowy – budżet województwa w wysokości 2 miliardów 274 milionów złotych oraz brak deficytu oznacza dla mieszkańców regionu wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia i rozwój regionalny.
[śląskie] Wizytacja Drogowej Trasy Średnicowejartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wizytacja Drogowej Trasy Średnicowej
Marszałek Mirosław Sekuła zapoznał się realizacją prac budowlanych na zabrzańskim i gliwickim odcink...
[dolnośląskie] GDDKiA: Czekamy na zielone światło w sprawie obwodnicy Bolkowaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] GDDKiA: Czekamy na zielone światło w sprawie obwodnicy Bolkowa
Władze Bolkowa cały czas z niepokojem patrzą w przyszłość. Chociaż decyzja o budowie drogi ekspresow...
Budowa DTŚ w Gliwicach będzie kontynuowanaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa DTŚ w Gliwicach będzie kontynuowana
Województwo Ślaskie podpisało z Miastem Gliwice umowę współpracy przy budowie odcinka G2 Drogowej Tr...
[śląskie] Wkrótce DTŚ poprowadzi do Gliwicartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wkrótce DTŚ poprowadzi do Gliwic
Na początku wakacji powinien zostać otwarty wjazd na Drogową Trasę Średnicową na granicy Gliwic i Za...
REKLAMA