REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
Rada Ministrów za przedłużeniem wakacji kredytowych dla osób posiadających kredyty hipoteczneartykuł
Pokaż artykuł
Rada Ministrów za przedłużeniem wakacji kredytowych dla osób posiadających kredyty hipoteczne
Rada Ministrów przyjęła we wtorek 24 października projekt ustawy przedłużającej na 2024 r. wakacje kredytowe dla osób posiadających kredyty hipoteczne. – To projekt ważny społecznie i powinien bezzwłocznie być uchwalony przez nowy Parlament – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czechartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Mikołowa i Orzesza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Budowa wiaduktów kolejowych na linii Koluszki - Łódź przekroczyła półmetek [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wiaduktów kolejowych na linii Koluszki - Łódź przekroczyła półmetek [ZDJĘCIA]
Na linii Koluszki - Łódź Fabryczna dwa bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W Andrespolu oraz Gałkowie zrealizowano już ponad połowę prac konstrukcyjnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycje wspólnie z samorządami. Łączna wartość projektów współfinansowanych ze środków unijnych POIiŚ w tym regionie to ok. 53 mln zł netto.
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodzią
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na modernizację i elektryfikację linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, wartą 662 mln zł. To druga umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego realizowana z Rządowego Programu Kolej Plus.
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Globalny dostawca usług wiertniczych, norweska firma Archer, otwiera biuro inżynieryjne w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Globalny dostawca usług wiertniczych, norweska firma Archer, otwiera biuro inżynieryjne w Gdańsku
Norweski Archer, globalna firma zajmująca się dostarczaniem usług naftowych i wiertniczych, a także obsługą klientów z branży naftowej i gazowej, otwiera biuro inżynieryjne w Gdańsku. Zatrudnienie znajdzie 150 inżynierów, którzy będą uczestniczyć w rozwoju globalnych projektów firmy.
Miliard złotych dołoży budżet państwa na wkład własny do unijnych projektów dolnośląskich samorządówartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych dołoży budżet państwa na wkład własny do unijnych projektów dolnośląskich samorządów
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przyznało środki na dla dolnośląskich samorządów na uzupełnienie wkładów własnych w projektach finansowanych ze wsparciem programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027. Jak informuje Zarząd Województwa Dolnośląskiego chodzi o ponad 1 mld zł.
Łęczna i Włodawa będą miały szybkie połączenie kolejowe z Lublinemartykuł
Pokaż artykuł
Łęczna i Włodawa będą miały szybkie połączenie kolejowe z Lublinem
Mieszkańcy Łęcznej i Włodawy zyskają wygodny dojazd do stolicy regionu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowego połączenia kolejowego między Lublinem a Łęczną oraz rewitalizację trasy Chełm – Włodawa. Szacowana wartość obu projektów z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. to ok. 1,2 mld zł.
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w mieście od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 r.
PFR Nieruchomości S.A. wybuduje 190 mieszkań na wynajem w Skawinie artykuł
Pokaż artykuł
PFR Nieruchomości S.A. wybuduje 190 mieszkań na wynajem w Skawinie
Spółka Chemobudowa-Kraków wybuduje 190 mieszkania przy ul. Torowej w Skawinie. Inwestycja jest wynikiem współpracy skawińskiego samorządu i PFR Nieruchomości S.A. Generalny Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2024 roku. Zgodnie z harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 roku.
Wydano pozwolenie na budowę fabryki Izery w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
Wydano pozwolenie na budowę fabryki Izery w Jaworznie
Prezydent Jaworzna wydał pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych marki Izera. To oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód formalnych, aby spółka ElectroMobility Poland rozpoczęła proces inwestycyjny związany z budową fabryki na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.
Tauron ogłasza plan budowy kolejnych elektrowni wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Tauron ogłasza plan budowy kolejnych elektrowni wiatrowych w Polsce
TAURON Zielona Energia do końca roku planuje uruchomienie trzech kolejnych elektrowni wiatrowych. Jedna z nich – Warblewo – poda energię do sieci już w ciągu najbliższych kilku tygodni. Łącznie firma buduje obecnie pięć inwestycji typu onshore.
W Warszawie dobiega końca budowa nowego mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie dobiega końca budowa nowego mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę [FILMY]
W Warszawie powstaje nowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę. Już wiosną ten jeden z najdłuższych tego typu mostów na świecie, zostanie udostępniony pieszym i rowerzystom.
Polska infrastruktura wodna w zapaści. Ponad 100 000 awarii w 2024 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Polska infrastruktura wodna w zapaści. Ponad 100 000 awarii w 2024 roku
Wg danych, polska branża wodociągowa stoi w obliczu narastającego kryzysu finansowego i infrastrukturalnego. 77% przedsiębiorstw w 2023 r. odnotowało straty, a 40% sygnalizowało utratę płynności finansowej. Utrzymujące się wysokie koszty energii oraz rosnące ceny materiałów eksploatacyjnych sprawiają, że około 90% firm nadal nie realizuje inwestycji. Tylko w 2024 roku odnotowano ponad 100 000 awarii, a będzie jeszcze gorzej.
Veolia z nową inwestycją w Świeciuartykuł
Pokaż artykuł
Veolia z nową inwestycją w Świeciu
Kolejna inwestycja Grupy Veolia w Polsce. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. 9 kwietnia 2025 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę kotła biomasowego oraz dwóch silników kogeneracyjnych w ciepłowni w Świeciu. Tym samym Veolia Północ z Grupy Veolia term rozpoczęła kolejny etap procesu dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego
Budowa północno-wschodniej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Budowa północno-wschodniej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej coraz bliżej
Minister Infrastruktury, Dariusz Klimczak, podpisał Program Inwestycji na przeprowadzenie prac przygotowawczych dla pozostałej, północno-wschodniej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Oznacza to, że inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - ma przyznane finansowanie i może rozpocząć przygotowanie dokumentów do ogłoszenia przetargu.
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]
Karpacz ponownie znalazł się na kolejowej mapie Polski. Powrót kolei do Karpacza to historyczne wydarzenie, które stało się możliwe dzięki niespotykanemu w skali kraju samorządowemu programowi odbudowy i rewitalizacji nieczynnych przez wiele lat linii kolejowych. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dolnego Śląska.
W Polsce planowana jest budowa nowoczesnej fabryki amunicji rakietowejartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce planowana jest budowa nowoczesnej fabryki amunicji rakietowej
W najbliższym czasie na terenie Polski może powstać nowoczesna fabryka amunicji rakietowej, obejmująca wyrzutnie rakietowe z pociskami kierowanymi. Inwestycja ta stanowi jeden z priorytetowych projektów państwowych w zakresie obronności. Rozpatrywanych lokalizacji jest kilka.
Zakończyła się budowa wielkiej i kluczowej inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa wielkiej i kluczowej inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska [FILM]
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakończyły budowę linii 400 kV relacji Mikułowa – Świebodzice. Nowa linia pomyślnie przeszła próby napięciowe i obciążeniowe. To kluczowy moment w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji przesyłowych na Dolnym Śląsku. Znacząco wzmocni bezpieczeństwo energetyczne całego południowo-zachodniego obszaru Polski.
REKLAMA