REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polska firma z branży meblarskiej inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży meblarskiej inwestuje w woj. opolskim
Polska firma z branży meblarskiej inwestuje w woj. opolskim przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Podpisano umowę na budowę nowego ronda w Oławie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę nowego ronda w Oławie [ZDJĘCIA]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę ronda w Oławie, które powstanie w miejscu obecnego skrzyżowania ulic ks. F. Kutrowskiego (droga krajowa nr 94) oraz ulicy Lipowej (droga powiatowa nr 1570 D). Inwestycja wpłynie na uspokojenie ruchu i poprawę jego płynności, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo użytkowników dróg. Z nowego ronda kierowcy będą mogli skorzystać w 2025 r.
Biurowiec Bolero Office Point 2 przy ul. Równoległej 4 w Warszawie został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Bolero Office Point 2 przy ul. Równoległej 4 w Warszawie został sprzedany
Real Management S.A. sfinalizował sprzedaż nowoczesnego budynku biurowo-technologicznego Bolero Office Point 2, zlokalizowanego przy ul. Równoległej 4 w Warszawie. Nabywcą projektu został fundusz Interpierre Europe Centrale, an SCPI zarządzany przez PAREF Gestion.
Firma z branży automotive Teksid Iron Poland zainwestuje ponad 116 mln złotych w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive Teksid Iron Poland zainwestuje ponad 116 mln złotych w woj. śląskim
Będzie kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu dla firmy Teksid Iron Poland, która zainwestuje w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim.
Zabytkowa nastawnia w stacji Bytom odzyska dawny blaskartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa nastawnia w stacji Bytom odzyska dawny blask
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont nastawni bramowej w Bytomiu. Dzięki temu, zabytek znów stanie się wizytówką stacji. Wartość zadania to 1,1 mln zł netto ze środków własnych.
Duży, europejski inwestor chce kupić centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Duży, europejski inwestor chce kupić centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiu
Największe centrum handlowe w stolicy Dolnego Śląska i jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, po raz kolejny może zmienić właściciela. NEPI Rockcastle prowadzi negocjacje w sprawie nabycia wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park od Union Investment Real Estate. Potencjalne nabycie jest uzależnione od zawarcia formalnych umów przez strony transakcji, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach.
Trzy polskie firmy zainwestują ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Trzy polskie firmy zainwestują ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSE
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał kolejne 3 decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzuartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzu
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem w województwie świętokrzyskim. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group (Nippon Sheet Glass Co., Ltd.), inwestuje 160 mln zł w nowoczesną linię powlekania szkła w swojej fabryce zlokalizowanej w Sandomierzu. Dzięki realizacji tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
Pod Wrocławiem będą produkowane akumulatory do elektrycznych samochodów dostawczych Fordaartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem będą produkowane akumulatory do elektrycznych samochodów dostawczych Forda
Pod Wrocławiem będą produkowane akumulatory do elektrycznych samochodów dostawczych Forda. Fabryka LG Energy Solution Wrocław w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) zdobyła nowe, duże zamówienie.
 Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji w budowę nowych fabryk, które będą produkować półprzewodnikiartykuł
Pokaż artykuł
Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji w budowę nowych fabryk, które będą produkować półprzewodniki
Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji polegających na tworzeniu zintegrowanych zakładów, które będą produkować półprzewodniki. Ustanowiony program ma pomóc zagwarantować bezpieczeństwo dostaw w Unii Europejskiej oraz wzmocnić odporność unijnego ekosystemu półprzewodników, które są stosowane wszechobecnie i w związku z tym występują ich niedobory.
Trzy kolejne firmy ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK". Zainwestują ponad 216 mln złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Trzy kolejne firmy ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK". Zainwestują ponad 216 mln złotych!
Bardzo pracowity i udany 2023 rok Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" kończy trzema kolejnymi decyzjami o wsparciu inwestycji. Wszystkie zostaną zrealizowane w województwie opolskim. Firmy łącznie zainwestują ponad 216 milionów złotych.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2023 rok
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w 2023 r. wydała 23 decyzje o wsparciu. Mimo zagrożenia za naszą wschodnią granicą, przedsiębiorcy z obszaru SSSE S.A. chętnie korzystają ze wsparcia w postaci zwolnienia podatkowego.
Biurowiec na warszawskim Ursynowie sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec na warszawskim Ursynowie sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy. Firmy Avison Young i Colliers wspólnie doradzały Octava Property Trust przy sprzedaży budynku biurowego Lighthouse w dzielnicy Ursynów. Kupującym jest inwestor z polskim kapitałem.
Pomorskie: Porozumienia rewitalizacyjne dla Tczewa i Człuchowa podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie: Porozumienia rewitalizacyjne dla Tczewa i Człuchowa podpisane
To ważny krok w kierunku kompleksowej rewitalizacji obu miast jak również dalszego rozwoju społecznego oraz przestrzennego regionu. 18 grudnia 2025 roku podpisano dwa porozumienia pomiędzy Województwem Pomorskim a Gminą Miejską Tczew oraz Gminą Miejską Człuchów, dotyczące uzgodnienia Pakietów Projektów Rewitalizacyjnych planowanych do realizacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027.
W Poznaniu powstanie Fabryka Sztucznej Inteligencji (AI) artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstanie Fabryka Sztucznej Inteligencji (AI)
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pozyskało 200 mln zł dofinansowania z unijnego programu na utworzenie w Polsce Fabryki Sztucznej Inteligencji. Decyzja Komisji Europejskiej stanowi kluczowy krok w realizacji unijnej strategii budowy sieci wyspecjalizowanych centrów AI.
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Kolejna ukraińska firma z branży IT otworzyła swoje biuro w Warszawie. Railsware zapowiada, że planuje powiększyć zespół w Polsce. To drugi po Krakowie oddział firmy w naszym kraju. Został założony w 2007 r. na Ukrainie. Firma Railsware ma siedzibę w Kijowie, biura w Dubaju i USA. Obecnie zespoły liczą ponad 200 osób.
Globalny koncern Mondi zakończył rozbudowę fabryki w Wielkopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern Mondi zakończył rozbudowę fabryki w Wielkopolsce
Kolejna znana, duża, globalna firma zrealizowała nową inwestycję w województwie wielkopolskim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej, zakończyło rozbudowę jednej ze swoich polskich fabryk.
Sieć Student Depot otworzyła w Łodzi drugi akademik [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Sieć Student Depot otworzyła w Łodzi drugi akademik [ZDJĘCIA]
W Łodzi został otwarty nowy, prywatny akademik. Sieć Student Depot otworzyła w tym mieście drugi dom studencki. W obiekcie przy ul. Wróblewskiego 21w od połowy września może zamieszkać ponad 370 osób. Budynek zlokalizowany jest w okolicy Politechniki Łódzkiej, blisko Uniwersytetu Medycznego oraz części wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego.
Warszawa: Alinea – Bouygues Immobilier sprzedaje dziesiątki nowych mieszkań na Białołęce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Alinea – Bouygues Immobilier sprzedaje dziesiątki nowych mieszkań na Białołęce [WIZUALIZACJE]
Polski oddział francuskiego dewelopera ponownie stawia na tę część stolicy. Zbuduje przy ulicy Łopia...
REKLAMA