REKLAMA
Znaleziono 1755 wyników
Mała reprywatyzacja w Warszawie – w tym tygodniu zadecydowano o pierwszych 13 nieruchomościachartykuł
Pokaż artykuł
Mała reprywatyzacja w Warszawie – w tym tygodniu zadecydowano o pierwszych 13 nieruchomościach
Ratusz chwali się, że z 63 nieruchomości "śpiochów", ogłoszonych na początku roku, już 13 zostało wc...
Kraków: Umowa na studium wykonalności metra została podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Umowa na studium wykonalności metra została podpisana
W poniedziałek 10 września, w magistracie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, w obecności prezesa z...
Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Sala koncertowa, przestrzenie edukacyjne, kawiarnia z księgarnią i ogród dostępny dla wszystkich – tak będzie wyglądała siedziba Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej w dawnym gmachu Instytutu Weterynaryjnego. W środę, 5 kwietnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na pierwszy etap przebudowy i rewitalizacji trzech zabytkowych budynków, której efektem będzie nowe centrum muzyczne.
W Warszawie dobiega końca budowa Muzeum Historii Polski [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie dobiega końca budowa Muzeum Historii Polski [FILM + ZDJĘCIA]
W Warszawie, przy Wybrzeżu Gdyńskim, dobiega końca budowa siedziby Muzeum Wojska Polskiego i Historii Polski. Kompleks muzealny powstaje w dzielnicy Żoliborz. Powierzchnia użytkowa muzeum to 44 506 mkw., a kubatura wynosi 432 340 m3. Budynek posiadał będzie cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. Za projekt architektoniczny odpowiada WXCA Biuro architektoniczne z Warszawy.
W Gliwicach powstanie nowy hotel? Zabytkowy Domek Ogrodnika wystawiony na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowy hotel? Zabytkowy Domek Ogrodnika wystawiony na sprzedaż
Urokliwy Domek Ogrodnika, znajdujący się w pięknym parku w centrum Gliwic, ma zyskać nowe życie i jak najlepiej służyć mieszkańcom oraz turystom. Miasto przygotowuje się do zbycia nieruchomości, a prezydent Gliwic wydał właśnie w tej sprawie zarządzenie. Nowy właściciel będzie musiał świadczyć w obiekcie usługi z zakresu gastronomii, kultury, rozrywki lub hotelarstwa.
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczne
Lodowisko mieszczące się w katowickim Spodku przejdzie modernizację dachu. To przede wszystkim zabezpieczenie obiektu na kolejne lata, ale przy okazji prac zostanie zrealizowana również inwestycja obejmująca montaż paneli fotowoltaicznych. Na razie trwa postępowanie przetargowe, a planowane roboty będą realizowane w okresie wiosenno-letnim, czyli po zakończeniu sezonu hokejowego. W tym samym czasie zostaną rozbudowane trybuny lodowiska.
Nowy inwestor wybuduje zakład produkcyjny w Rybnikuartykuł
Pokaż artykuł
Nowy inwestor wybuduje zakład produkcyjny w Rybniku
Miasto Rybnik, przy współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., zyskało kolejnego inwestora. Po przeprowadzonym przetargu, w grudniu 2023 roku firma CADesigner Engineering Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Rybniku przy ul. Ekonomicznej. Na terenie o powierzchni 2,5 ha inwestor wybuduje nowy zakład.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Trwa proces rewitalizacji Katowic. Opolska 13 to punkt adresowy, przy którym znajduje się kolejna odnowiona zabytkowa kamienica w śródmieściu. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach zakończył jej kompleksową modernizację energetyczną. W ramach inwestycji m.in. odtworzone zostały znajdujące się na elewacji detale architektoniczne, dzięki czemu budynek wpisuje się w charakter okolicy i znajdujących się w sąsiedztwie kamienic.
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]
W rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 30 września nastąpiło otwarcie Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych, a zarazem zakończenie I etapu realizacji tej inwestycji.
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskim
Polpharma w Starogardzie Gdańskim stawia odważny krok w kierunku przywrócenia produkcji API w Polsce. 23 października starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne oficjalnie zakończyły projekt pn. „Prometeusz”. Działaność rozpoczęło laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum produkcyjne wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych. Gratulacje z okazji otwarcia nowej inwestycje na ręce prezesa Polpharmy Sebastiana Szymanka złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.
W Poznaniu wmurowano kamień węgielny na budowie nowej krytej pływalni [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu wmurowano kamień węgielny na budowie nowej krytej pływalni [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Nowoczesna kryta pływalnia powstaje przy ul. Taborowej, w sąsiedztwie parku Manitiusa. Przed świętami na placu budowy odbyła się uroczystość wmurowania kapsuły czasu z aktem erekcyjnym, czyli pamiątki dla kolejnych pokoleń. Pierwsi mieszkańcy będą mogli pływać w basenie w 2026 roku.
W centrum Poznania wmurowano kamień węgielny pod największy i najnowocześniejszy teatr muzyczny w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania wmurowano kamień węgielny pod największy i najnowocześniejszy teatr muzyczny w Polsce [WIZUALIZACJE]
Nowoczesny obiekt, który powstaje w centrum Poznania, ma szansę w ciągu najbliższych lat stać się jednym z nowych symboli miasta. 26 maja uroczyście wmurowano kamień węgielny pod nową siedzibę instytucji.
[Inowrocław] Inowrocław: Jest decyzja ZRID dla obwodnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Inowrocław] Inowrocław: Jest decyzja ZRID dla obwodnicy
Wojewoda kujawsko-pomorski podpisała w piątek, 18 stycznia wyczekiwany przez inowrocławian, ważny dl...
[świętokrzyskie] Centralny Port Lotniczy w Kielcach?artykuł
Pokaż artykuł
[świętokrzyskie] Centralny Port Lotniczy w Kielcach?
Kielce chcą wybudować Centralny Port Lotniczy. Miasto zgłosiło projekt do Ministerstwa Skarbu Państw...
[śląskie] Odbudują dom Karola Goduliartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Odbudują dom Karola Goduli
Omówienie szczegółów odbudowy domu Karola Goduli stanowiło temat spotkania prezydent Grażyny Dziedzi...
[śląskie] Ponad milion złotych na promocję Wodzisławia Śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Ponad milion złotych na promocję Wodzisławia Śląskiego
Miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 1.093.525 zł na realizację projektu "Promocja gospodarcza...
[Wrocław] Budżet Wrocławia: wydatki na inwestycje rosną, zadłużenie spadaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budżet Wrocławia: wydatki na inwestycje rosną, zadłużenie spada
W porównaniu do ubiegłego roku, w 2012 r. więcej pieniędzy z miejskiej kasy pójdzie na wydatki inwes...
[Wrocław] Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce
W Warszawie odbyła się debata poprzedzająca III Kongres Mieszkaniowy, który zostanie zorganizowany 6...
[Wrocław] Co dalej z kamienicami przy Pułaskiego? Konieczna jest zmiana planuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Co dalej z kamienicami przy Pułaskiego? Konieczna jest zmiana planu
Dwóch wrocławskich radnych zaproponowało, by kamienice przy ulicy Pułaskiego, które pierwotnie miały...
[Wrocław] Park technologiczny, a może hala widowiskowa? Miasto wciąż nie wie, co zrobić z działką przy stadionieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Park technologiczny, a może hala widowiskowa? Miasto wciąż nie wie, co zrobić z działką przy stadionie
Wciąż nie wiadomo, co stanie się z działką przy alei Śląskiej 3, na której pierwotnie miała powstać...
REKLAMA