REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
We Wrocławiu powstanie kolejny nowy aquapark. Znamy jego lokalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie kolejny nowy aquapark. Znamy jego lokalizację
Miasto Wrocław planuje budowę kolejnego aquaparku (parku wodnego). To realizacja jednej z najważniejszych obietnic wyborczych prezydenta Jacka Sutryka sprzed pięciu lat, który obiecał wówczas budowę czterech tego tupu obiektów we Wrocławiu w ciągu 10 lat.
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
Ulica Okrzei na Pradze-Północ przejdzie prawdziwą metamorfozęartykuł
Pokaż artykuł
Ulica Okrzei na Pradze-Północ przejdzie prawdziwą metamorfozę
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły – Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ulicy Okrzei na Pradze-Północ. Po zakończeniu prac ulica zmieni się w zieloną przestrzeń przyjazną spacerowiczom i rowerzystom.
Poznań odchodzi od węgla. Veolia uruchomiła elektrociepłownie gazowąartykuł
Pokaż artykuł
Poznań odchodzi od węgla. Veolia uruchomiła elektrociepłownie gazową
Veolia uruchomiła nowoczesną instalację energetyczną w stolicy Wielkopolski. To milowy krok w kierunku odejścia od węgla i największa zmiana w historii poznańskiego ciepłownictwa. Poprawi jakość powietrza, zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i zapewni stałe dostawy ciepła dla mieszkańców miasta.
W Katowicach powstaną mieszkania wspomagane dla seniorówartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstaną mieszkania wspomagane dla seniorów
Liczba seniorów rośnie. Nie każdy jednak jest na tyle sprawny, by żyć samodzielnie. Dlatego Katowice utworzą dwa mieszkania wspomagane. Opiekę znajdzie w nich 11 osób w wieku senioralnym.
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300artykuł
Pokaż artykuł
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300
Miasto Włocławek oraz Orlen Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie określające zasady współpracy w związku z realizacją projektu budowy małych modułowych elektrowni jądrowych (SMR) wykorzystujących technologię BWRX-300. Projekt zakłada budowę do sześciu reaktorów na terenie Włocławka. Porozumienie stanowi kolejny krok w kierunku wdrożenia nowoczesnych, zeroemisyjnych źródeł energii, które zapewnią stabilne dostawy energii elektrycznej i ciepła oraz wzmocnią rozwój gospodarczy regionu.
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniu
Bardzo dobra informacja dla stolicy Wielkopolski. Miasto Poznań otrzymało blisko 14 milionów złotych unijnego dofinansowania. Pieniądze będą przeznaczone na przywracanie terenów zieleni. Dzięki temu zagospodarowany zostanie m.in. obszar wokół stadionu Szyca. Zyskają też uczniowie i mieszkańcy Rataj.
Gdynia zamierza odnowić park w Śródmieściu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Gdynia zamierza odnowić park w Śródmieściu [WIZUALIZACJE]
Gdynia zamierza odnowić park w Śródmieściu, między ulicami Armii Krajowej, Władysława IV oraz Obrońców Wybrzeża. Stworzenie zielonej i sprzyjającej wspólnemu spędzaniu czas przestrzeni może kosztować około 3,5 mln zł. Przetarg na roboty budowlane właśnie ogłoszono, a na potencjalnych wykonawców miasto Gdynia do 29.04.2026 r., do godz.10:00.
Firma z Krakowa postawi trzy budynki magazynowo-produkcyjne w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z Krakowa postawi trzy budynki magazynowo-produkcyjne w Gdańsku
Firma 7R Projekt 39 Sp. z o.o. wybuduje obiekty magazynowo-produkcyjne z aneksami socjalno-biurowymi, które mają znajdować się na działkach pomiędzy ul. Sąsiedzką i Budowlanych w Gdańsku Matarni. Łączna powierzchnia, na której powstaną budynki, wynosi 107 246 mkw.
[Katowice] V Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczętyartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] V Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczęty
W Centrum Kultury Katowice otwarto dziś V Europejski Kongres Gospodarczy. Uczestników Kongresu powi...
Non-Stop Pomoc Drogowafirma
Pokaż firmę
Non-Stop Pomoc Drogowa
Wrocław, Litewska 4
Co powstanie w budynku przejętym od Federacji Rosyjskiej w Warszawie? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co powstanie w budynku przejętym od Federacji Rosyjskiej w Warszawie? [ZDJĘCIA]
Miasto przedstawiło plan zagospodarowania przejętego od Federacji Rosyjskiej budynku przy ulicy Kieleckiej 45 w Warszawie, dawnej szkoły dla dzieci rosyjskich dyplomatów. Wojewoda mazowiecki zgodził się na przekazanie obiektu na rzecz stolicy.
W Warszawie powstanie czwarta linia metra. Będzie w pełni autonomiczna [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie czwarta linia metra. Będzie w pełni autonomiczna [FILM]
W Warszawie powstanie linia metra M4. Będzie najdłuższa i najbardziej nowoczesna. Czwarta linia będzie miała ponad 26 km długości i 23 stacje, połączy 9 dzielnic oraz stworzy dogodne węzły przesiadkowe do innych środków transportu miejskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Rafał Trzaskowski wraz z przedstawicielami Metra Warszawskiego i projektantami zaprezentował planowany przebieg czwartej linii kolei podziemnej, która – jako pierwsza w stolicy – ma być w pełni autonomiczna, czyli bez maszynistów.
W Poznaniu powstają łączniki zieleniartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstają łączniki zieleni
Poznań wciela w życie ideę łączników zieleni zaproponowaną w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W ostatnich miesiącach drzew przybyło wzdłuż m.in. ulic Kolejowej czy Szymanowskiego. W realizacji jest także kolejny łącznik przy trasie PST, gdzie powstaje nowa droga rowerowa.
[Warszawa] Osiedle 360° z pozwoleniem na użytkowanieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Osiedle 360° z pozwoleniem na użytkowanie
Spółka Unidevelopment S.A. otrzymała pozwolenie na użytkowanie I etapu Osiedla 360° na warszawskim G...
[Wrocław] Wrocław nie będzie Zieloną Stolicą Europy w 2019 roku. Inne miasta okazały się lepszeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław nie będzie Zieloną Stolicą Europy w 2019 roku. Inne miasta okazały się lepsze
Stolica Dolnego Śląska nie zakwalifikowała się do finału walki o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 201...
Wrocław: Atal rozbudowuje Nowe Miasto Różanka. W planach galeria handlowa z klubem fitness?artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Atal rozbudowuje Nowe Miasto Różanka. W planach galeria handlowa z klubem fitness?
Ogólnopolski deweloper wprowadził już do sprzedaży trzy etapy inwestycji przy ulicy Obornickiej. Zaj...
Wrocław: Echo Investment przygotowuje się do inwestycji na terenie Centrum Południowegoartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Echo Investment przygotowuje się do inwestycji na terenie Centrum Południowego
Kielecki deweloper, jeden z największych w Polsce, poczeka na wydanie decyzji środowiskowej dłużej,...
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
REKLAMA