REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Spadająca inflacja napędza rynek najmu zwrotnego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Spadająca inflacja napędza rynek najmu zwrotnego w Polsce
W centrach miast i przedmieściach wartość umów najmu zaczyna być przeliczana na nowo. Spadająca inflacja w ostatnich kwartałach zmienia relację między właścicielami nieruchomości, inwestorami instytucjonalnymi a najemcami, co stopniowo zwiększa atrakcyjność transakcji typu najem zwrotny. W praktyce efekt nie przychodzi z dnia na dzień — pojawia się w wynikach pro-forma, w ofertach sprzedaży portfeli mieszkań i w decyzjach o refinansowaniu istniejących kontraktów.
Deweloperzy zwiększyli aktywność w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy zwiększyli aktywność w Polsce
Wyniki z pierwszego półrocza tego roku dotyczące budowy nowych mieszkań są najlepsze w ostatnich trzech latach – wynika z danych opublikowanych przez GUS. Przedsiębiorcy rozpoczęli budowę aż 80,5 tys. lokali. Na stabilnym, wysokim poziomie, utrzymuje się też liczba pozwoleń na budowę dla nowych lokali: deweloperzy uzyskali ich przeszło 102 tys., a to o 37 proc. lepiej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
Hillwood Częstochowa-Miastoinwestycja
Pokaż inwestycję
Hillwood Częstochowa-Miasto
Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego
Złote Tarasyinwestycja
Pokaż inwestycję
Złote Tarasy
Warszawa, Wola, Złota 59
ALDI Technology Hub w Krakowie intensywnie się rozwija. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
ALDI Technology Hub w Krakowie intensywnie się rozwija. Powstaną nowe miejsca pracy
ALDI Technology Hub – wyspecjalizowana jednostka, której zadaniem jest wsparcie transformacji cyfrowej Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord, intensywnie się rozwija. Hub zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w Krakowie i docelowo stworzy miejsca pracy dla ponad 250 osób.
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]
Po latach oczekiwań Kowary ponownie pojawią się na kolejowej mapie Polski. Rewitalizacja linii z Kamiennej Góry do Jeleniej Góry wchodzi w decydującą fazę – pierwsze pociągi mają pojechać trasą w 2028 roku. Inwestycja poprawi mobilność mieszkańców, odciąży lokalne drogi i wzmocni turystykę w Karkonoszach.
[Warszawa] Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spireartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spire
Firma konsoliduje swoje linie biznesowe w największej realizowanej obecnie w Polsce inwestycji biuro...
Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideoartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideo
Warszawa to największy hub produkcji gier wideo – wynika z badania obejmującego największe europejskie ośrodki tej branży. W stolicy działa jedna z największych w regionie społeczności specjalistów pracujących przy tworzeniu gier – od zespołów niezależnych po globalnych liderów rynku.
Dostępniejsza kolej w Mielcu dzięki programowi przystankowemuartykuł
Pokaż artykuł
Dostępniejsza kolej w Mielcu dzięki programowi przystankowemu
Kolejny przystanek w Mielcu zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 3,5 mln zł netto na zaprojektowanie i budowę dodatkowego punktu zatrzymywania się pociągów oraz budowę miejsc postojowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacjaartykuł
Pokaż artykuł
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacja
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
[Polska] Gdzie deweloperzy mają teraz więcej mieszkań z dopłatąartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Gdzie deweloperzy mają teraz więcej mieszkań z dopłatą
Od października wybór mieszkań, przy zakupie których można skorzystać z rządowej dopłaty do kredytu...
[Polska] Czy mniej dostępne kredyty i dopłaty utrudniają zakup mieszkań   artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy mniej dostępne kredyty i dopłaty utrudniają zakup mieszkań
W jakim stopniu wyższe koszty kredytów utrudniają dostęp do finansowania zakupu mieszkań? Jak perspe...
 Łódź jako hub produkcyjny, logistyczny i badawczy [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Łódź jako hub produkcyjny, logistyczny i badawczy [RAPORT]
Łódź konsekwentnie umacnia swoją pozycję jako jeden z kluczowych hubów przemysłowo-logistycznych w Europie. Najnowszy raport „Łódź 2025. Industry | Innovation | Infrastructure”, przygotowany przez Savills Polska we współpracy z Invest in Łódź (Biurem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej działającym w ramach Urzędu Miasta Łodzi), pokazuje, że lokalizacja w centrum tzw. „Złotego Trójkąta” (Warszawa–Łódź–Wrocław–Poznań), wraz z nowoczesną infrastrukturą i dostępem do wysoko wykwalifikowanych specjalistów, tworzy wyjątkowe warunki dla inwestorów.
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284
Mieszkańcy Złotoryi po latach znów skorzystają z kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości blisko 263 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania „Rewitalizacja odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój w celu włączenia Złotoryi oraz powiatu złotoryjskiego do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego”. Inwestycja realizowana jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
[Wrocław] Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' już w weekendartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' już w weekend
To już druga edycja ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' - imprezy, podczas której obecni jak i przyszli...
[Polska] Skanska zainwestuje w Business Link nawet 40 mln złotych. Powstanie 12 nowych lokalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Skanska zainwestuje w Business Link nawet 40 mln złotych. Powstanie 12 nowych lokalizacji
Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodnie...
Ogłoszono przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 8 w Kobierzycachartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 8 w Kobierzycach
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 8 w Kobierzycach. Termin składania ofert wyznaczony został na 11 sierpnia br.
[Kraków] Krakowskie nieruchomości drożejąartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Krakowskie nieruchomości drożeją
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, warto rozważyć zakup mieszkania,...
Volvo zamierza uruchomić w Polsce 130 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Volvo zamierza uruchomić w Polsce 130 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych
W Polsce powstanie kolejna duża sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Tym razem wybuduje ją Volvo Cars, jedna z czołowych marek motoryzacyjnych na świecie, która ogłosiła inwestycję w rozbudowę infrastruktury do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, uruchamiając program o nazwie eV City powered by Volvo. W jego ramach Volvo wybuduje w Polsce ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175 kW do końca 2025 roku.
REKLAMA