REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polcom planuje 100 mln zł inwestycji w budowę dwóch centrów danych i usługi artykuł
Pokaż artykuł
Polcom planuje 100 mln zł inwestycji w budowę dwóch centrów danych i usługi
Polska firma Polcom planuje budowę dwóch nowych centrów danych (data center) w Polsce oraz udostępnienie nowej platformy usługowej – Polcom AI Cloud. Do 2026 r. nakłady na inwestycje wyniosą 100 mln zł. Polcom to jeden z największych polskich operatorów centrów danych i dostawca usług chmurowych dla biznesu.
Vantage Development pożyczy 100 mln euro na budowę mieszkań na wynajem w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Vantage Development pożyczy 100 mln euro na budowę mieszkań na wynajem w Polsce
Jeden z największych deweloperów działających w Polsce, budujący portfel mieszkań na wynajem, pożyczy 100 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jak podaje EBOiR, inwestycja ma pomóc w sytuacji niedoboru mieszkań dla obywateli Polski oraz Ukrainy, którzy osiedlili się w Polsce.
Prawie 100 miliardów, które miały iść na zieloną transformację w Polsce, poza kontroląartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 100 miliardów, które miały iść na zieloną transformację w Polsce, poza kontrolą
Miliardy złotych, które miały zostać przeznaczone na zieloną transformację w Polsce, rozpłynęły się w ogólnym budżecie. Takie wnioski przedstawiła Najwyższa Izba Kontroli (NIK), która właśnie opublikowała wyniki kontroli gospodarowania środkami pochodzącymi ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS). Z łącznej sumy prawie 100 mld zł, które trafiły do polskiego budżetu w ciągu ostatniej dekady, zaledwie 1,3 proc. zostało przekazane bezpośrednio na cele związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych w Polsce.
BMZ Poland rozbuduje za ponad 100 mln złotych fabrykę systemów akumulatorowych w Gliwicach artykuł
Pokaż artykuł
BMZ Poland rozbuduje za ponad 100 mln złotych fabrykę systemów akumulatorowych w Gliwicach
Znakomity początek 2024 roku dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i województwa śląskiego. Do kolejnych nowych inwestycji, które zostały oficjalnie ogłoszone w ostatnich kilkunastu dniach, dołącza następna, tym razem z branży elektromobilności.
Globalny gigant zwolni 295 osób w Polsce, ale tworzy też 100 nowych etatówartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant zwolni 295 osób w Polsce, ale tworzy też 100 nowych etatów
Firma Signify Poland (należąca do globalnego, holenderskiego koncernu Signify N.V. (wcześniej Philips Lightning N.V.)) – największy pracodawca produkcyjny w regionie pilskim (województwo wielkopolskie) – ogłosił redukcję 295 stanowisk w zakładach w Pile, Łodzi i Warszawie. Największe cięcia dotkną fabrykę w Pile, gdzie pracę straci około 200 osób. Jednocześnie firma zapowiada utworzenie 100 nowych miejsc pracy w związku z wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym druku 3D.
W 100% polska sieć hard dyskontów Vollmart chce otwierać sklepy w całej krajuartykuł
Pokaż artykuł
W 100% polska sieć hard dyskontów Vollmart chce otwierać sklepy w całej kraju
Polska sieć hard dyskontów Vollmart, rozwijana przez Brand Distribution Group, ogłosiła ambitną pięcioletnią strategię. Firma planuje kilkukrotnie zwiększyć liczbę sklepów i poszukuje lokali użytkowych w całym kraju. Celem jest stworzenie ogólnopolskiej marki, która wyróżnia się niższymi cenami i nowoczesnym modelem sprzedaży.
W centrum Wrocławia powstanie 100‑metrowy wieżowiec i ogromny kompleks usługowo‑mieszkaniowy? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia powstanie 100‑metrowy wieżowiec i ogromny kompleks usługowo‑mieszkaniowy? [WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska może powstać kolejny wysoki budynek. Właściciel popularnego marketu Epi planuje jedną z największych prywatnych inwestycji w centrum Wrocławia ostatnich lat. Na działce między ulicami Powstańców Śląskich, Swobodną i Komandorską ma powstać EPICENTRUM – wielofunkcyjny kompleks z biurami, mieszkaniami, usługami, gastronomią i przestrzeniami kulturalnymi.
Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicach
Na liście beneficjentów drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znalazła się Gmina Siechnice, która złożyła wniosek o dofinansowanie prac przygotowujących do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckim
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 25 z rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.”.
Dasta, ul. Marii Dąbrowskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Dasta, ul. Marii Dąbrowskiej
Kraków, Nowa Huta
[Ruda Śląska] Pierwszy odcinek trasy N-S już gotowyartykuł
Pokaż artykuł
[Ruda Śląska] Pierwszy odcinek trasy N-S już gotowy
Zakończyły się prace przy budowie pierwszego etapu trasy N-S, najważniejszej inwestycji drogowej rea...
[mazowieckie] Boegl a Krysl: Tylko w Polsce spotkaliśmy się z takimi problemamiartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Boegl a Krysl: Tylko w Polsce spotkaliśmy się z takimi problemami
– Na spotkaniu z kierownictwem GDDKiA doszło do wyjaśnienia problemów dotyczących realizowanych prze...
[Poznań] Postępy na budowie Reduta Nowe Podolanyartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Postępy na budowie Reduta Nowe Podolany
Przy ulicy Jasielskiej na poznańskich Podolanach trwa rozbudowa osiedla Reduta Nowe Podolany. Łączni...
Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większaartykuł
Pokaż artykuł
Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Grupa Azoty S.A. zainwestuje 140 mln zł w Tarnowieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Azoty S.A. zainwestuje 140 mln zł w Tarnowie
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla Grupy Azoty S.A. w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Łączna kwota, którą firma planuje przeznaczyć na zgłoszoną do programu inwestycję to przeszło 140 mln zł.
[Toruń] Centrum Optyki Kwantowejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Toruń] Centrum Optyki Kwantowej
Toruń
[Szczawno-Zdrój] Przebudowa stadionu MKS na kompleks sportowo-rekreacyjnyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Szczawno-Zdrój] Przebudowa stadionu MKS na kompleks sportowo-rekreacyjny
Szczawno-Zdrój
Boiska przy kompleksie piłkarskim inwestycja
Pokaż inwestycję
Boiska przy kompleksie piłkarskim
Twardogóra, Sportowa
Mieszkanie Plus, ul. Lubańskainwestycja
Pokaż inwestycję
Mieszkanie Plus, ul. Lubańska
Zgorzelec, Czerwona Woda, Lubańska
Modernizacja linii otwockiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja linii otwockiej
Warszawa, Praga-Południe, Warszawa Olszynka Grochowska
REKLAMA