Zabytkowa Basteja Hioba we Wrocławiu zostanie wyremontowana facebook.com/sutrykjacek/

Zabytkowa Basteja Hioba we Wrocławiu zostanie wyremontowana

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zabytek w stolicy Dolnego Śląska doczeka się remontu. Tym razem będzie to Basteja Hioba, która zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia, przy Galerii Dominikańskiej.

Jest ona częścią dawnych systemów obronnych miasta. Najstarsze elementy budowli powstały pod koniec XV w., większa część jest jednak młodsza. Fortyfikacja została zdemolowana i zabudowana w XIX w. Została na nowo odsłonięta dzięki budowie hotelu Panorama w 1967 r.

Dwa lata temu Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wykonał remont najbardziej zniszczonych i zawilgoconych części bastei. Teraz czas na kontynuacje rewitalizacji tego zabytkowego obiektu. Niezbędne są uzupełnienie ubytków i wzmocnienia konstrukcji muru, budowa schodów, wykonanie chodników z odpowiednim drenażem i trawników na skarpach oraz naprawienie chodnika przy murze od strony ul. Słowackiego.

– Zatwierdziłem właśnie nasz udział finansowy w restauracji tego obiekt. Do tego planujemy wykonanie makiety z brązu w skali 1:100 oraz szklanej tablicy informacyjnej z ilustracją średniowiecznych murów – informuje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– Szacowany koszt prac to ok. 1,8 mln zł, ale mamy większość tej kwoty dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jeszcze w tym miesiącu czeka nas przetarg na to zadanie – dodaje Sutryk.

Jak zaznacza Prezydent Wrocławia: – Jeśli uda się rozpocząć prace w sierpniu, to powinny zakończyć się do lata przyszłego roku.

REKLAMA
facebook.com/sutrykjacek/
facebook.com/sutrykjacek/
facebook.com/sutrykjacek/
facebook.com/sutrykjacek/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA