REKLAMA
Znaleziono 9804 wyników
Białoruski start-up Am Builder inwestuje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Białoruski start-up Am Builder inwestuje w Gdańsku
Kolejna zagraniczna firma z branży IT postawiła na Gdańsk. Białoruski start-up Am Builder otworzył w...
400 mln zł na nowy program "Moja Elektrownia Wiatrowa"artykuł
Pokaż artykuł
400 mln zł na nowy program "Moja Elektrownia Wiatrowa"
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poszerzają ofertę wsparcia dla prosumentów. 17 czerwca 2024 r. ruszył nabór w nowym programie "Moja Elektrownia Wiatrowa", z którego osoby indywidualne będą mogły uzyskać do 47 tys. zł dofinansowania na zakup i montaż mikroinstalacji wiatrowej z magazynem energii.
[Kraków] Skanska rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję biurową w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Skanska rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję biurową w Krakowie
Skanska Property Poland, deweloper zielonych budynków biurowych, otrzymał właśnie pozwolenie na budo...
Najlepsi na rynku komercyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Najlepsi na rynku komercyjnym
W dniach 18-19 września 2012 r. odbywa się konferencja Property Forum dotycząca rynku nieruchomości...
[Katowice] Drugi budynek kompleksu Silesia Business Park oddany do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Drugi budynek kompleksu Silesia Business Park oddany do użytku
Pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku biurowym w Katowicach jest już w połowie zreali...
[Katowice] Układanie czwartego "Tiramisu" na starcieartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Układanie czwartego "Tiramisu" na starcie
Skanska rozpoczęła budowę ostatniego etapu Silesia Business Park. Czwarty budynek najbardziej charak...
[śląskie] Fabryka materiałów budowlanych przenosi produkcję do obiektu SEGROartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Fabryka materiałów budowlanych przenosi produkcję do obiektu SEGRO
Grupa Schöck wynajęła 4 050 m kw. powierzchni w SEGRO Industrial Park Tychy 2. W ramach zmiany lokal...
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze przedsięwzięcie wybudowania fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku. Umowa o dofinansowanie inwestycji ze środków krajowych zgromadzonych w programie "Nowa Energia", podpisana została 22 grudnia 2022 roku przez NFOŚiGW oraz PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. Jest to umowa preferencyjnej pożyczki do kwoty 50 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie i montaż infrastruktury towarzyszącej, a także stacji tankowania wodoru – co pozwoli zorganizować całą produkcję.
Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogówartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogów
140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych – Huta Miedzi Głogów po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich terenach. W tym roku w okolicach oddziału KGHM Polska Miedź S.A. pojawią się dęby, buki oraz gatunki biocenotyczne, które podnoszą walory przyrodnicze tamtejszych obszarów leśnych.
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Ministerstwo Infrastruktury podpisało umowę na studium wykonalności dla nowego projektu, dzięki któremu zostanie rozbudowany system RIS na kolejnych odcinkach Odry. Rozbudowa obejmie też Wrocławski Węzeł Wodny.
16 mld zł w 2025 r. na inwestycje prośrodowiskowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
16 mld zł w 2025 r. na inwestycje prośrodowiskowe w Polsce
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) planuje w tym roku przeznaczyć kwotę 16 mld zł na inwestycje prośrodowiskowe w Polsce. Większość środków ma zostać przeznaczone na transformację niskoemisyjną i ochronę powietrza.
GDDKiA poprawiła bezpieczeństwo na DK21 ze Słupska do Ustkiartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA poprawiła bezpieczeństwo na DK21 ze Słupska do Ustki
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła przebudowę drogi krajowej nr 21 na ok. 13-kilometrowym odcinku ze Słupska do Ustki. Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej trasy, na której położona została nowa nawierzchnia.
[Wrocław] Zabytkowe bulwary nad Odrą zostaną odnowione za 55 mln złotychartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zabytkowe bulwary nad Odrą zostaną odnowione za 55 mln złotych
Zabytkowe bulwary Odry Śródmiejskiej zostaną uporządkowane i przywrócone do właściwego stanu technic...
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarte
Właśnie otwarta została nowa baza utrzymaniowo-naprawcza Kolei Mazowieckich w Radomiu. To pierwsze zaplecze spółki położone w południowej części województwa, które ułatwi proces utrzymania pojazdów obsługujących linie kolejowe subregionu radomskiego. Wykonawcą inwestycji była firma INTOP S.A., a jej wartość osiągnęła kwotę blisko 78 mln zł brutto. Nowa sekcja zapewni zatrudnienie dla ponad 160 osób.
[Katowice] Pierwszy projekt biurowy Skanska w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Pierwszy projekt biurowy Skanska w Katowicach
Silesia Business Park będzie kompleksem czterech budynków biurowych oferujących łącznie 46 000 m kw....
[kujawsko-pomorskie] Na wakacje nowo otwartą obwodnicą Brodnicyartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Na wakacje nowo otwartą obwodnicą Brodnicy
Większe bezpieczeństwo podróżujących, skrócenie czasu przejazdu, wyprowadzenie ruchu z miasta – to p...
Będzie kolejny rekord? Tylko w pierwszej połowie roku parki handlowe i centra convenience urosły o ponad 183 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejny rekord? Tylko w pierwszej połowie roku parki handlowe i centra convenience urosły o ponad 183 000 mkw.
Parki handlowe oraz centra codziennych zakupów (tzw. centra convenience) okazały się najbardziej odpornymi formatami handlowymi w czasie pandemii COVID-19. Ten format handlowy w Polsce dynamicznie się rozwija, a parki wiodą prym pod względem przyrostu podaży. W pierwszej połowie 2022 r. deweloperzy oddali 183 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 66% w ramach parków handlowych oraz centrów convenience. Przewiduje się, że na rynku do końca tego roku pojawi się kolejne 341 700 mkw. powierzchni najmu, z czego 53% będą stanowiły parki handlowe. To byłby kolejny rekordowy rok w historii tego sektora pod względem dostarczenia nowej podaży.
Park handlowy Strzyżówinwestycja
Pokaż inwestycję
Park handlowy Strzyżów
Strzyżów, Jana Sobieskiego 5A
Atlas Ward Polska buduje w Zawierciu wielki zakład recyklingu bateriiartykuł
Pokaż artykuł
Atlas Ward Polska buduje w Zawierciu wielki zakład recyklingu baterii
Generalny wykonawca Atlas Ward Polska rozpoczął w Zawierciu budowę innowacyjnego zakładu recyklingu baterii litowo-jonowych. Inwestycja realizowana jest na zlecenie Elemental Strategic Metals – spółki należącej do Grupy Elemental Holding. Będzie to jeden z pierwszych i największych obiektów tego typu w Europie, o strategicznym znaczeniu dla elektromobilności. Pracę ma znaleźć około 150 osób.
HITACHI i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie budowy małych reaktorów jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
HITACHI i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie budowy małych reaktorów jądrowych w Polsce
Nawiązanie strategicznej współpracy w Polsce pomiędzy Grupą Hitachi a ORLEN Synthos Green Energy umożliwi wykorzystanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych w implementacji floty reaktorów BWRX-300 w Polsce. Działania oraz partnerstwo obu firm to szansa na rozwój innowacji i zwiększenie udziału local content w budowie SMR-ów w Polsce.
REKLAMA