REKLAMA
Znaleziono 1599 wyników
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze przedsięwzięcie wybudowania fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku. Umowa o dofinansowanie inwestycji ze środków krajowych zgromadzonych w programie "Nowa Energia", podpisana została 22 grudnia 2022 roku przez NFOŚiGW oraz PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. Jest to umowa preferencyjnej pożyczki do kwoty 50 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie i montaż infrastruktury towarzyszącej, a także stacji tankowania wodoru – co pozwoli zorganizować całą produkcję.
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planemartykuł
Pokaż artykuł
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planem
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP – koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
W Łodzi powstanie wielka farma fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie wielka farma fotowoltaiczna
Miasto Łódź stawia na odnawialne źródła energii (OZE). Nawet 13 ha może mieć farma fotowoltaiczna, która powstanie na terenach Łodzi. Znajdzie się na terenie lotniska w Łodzi. Farma będzie powstawać w kilku etapach, ale już po zakończeniu pierwszego z nich może zapewnić lotnisku ok. 20% zapotrzebowania na energię elektryczną – informuje miejski portal lodz.pl.
Plac Wolności w Łodzi będzie zieloną oazą w centrum miasta [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Plac Wolności w Łodzi będzie zieloną oazą w centrum miasta [ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności, który po zakończeniu wszystkich prac stanie się zieloną oazą w centrum miasta.
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności, który po zakończeniu wszystkich prac stanie się zieloną oazą w centrum miasta.
Podpisano umowę na kompleksową przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgoda w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na kompleksową przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgoda w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Kolejny fragment ścisłego centrum stolicy zostanie zrewitalizowany. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podpisał umowę na kompleksową przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgoda w ramach Nowego Centrum Warszawy.
Warszawski park najlepszą przestrzenią publiczną Europy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawski park najlepszą przestrzenią publiczną Europy [ZDJĘCIA]
Park Akcji "Burza" na Mokotowie został doceniony po raz kolejny. Ten odnowiony w ubiegłym roku teren zieleni otrzymał Europejską Nagrodę za Przestrzeń Publiczną w Miastach.
Łódź daje zielone światło dla nowej inwestycji "lex developer". Elewacja budzi emocje [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Łódź daje zielone światło dla nowej inwestycji "lex developer". Elewacja budzi emocje [WIZUALIZACJE]
Rada Miejska w Łodzi zaakceptowała projekt dużej inwestycji mieszkaniowej realizowanej w trybie specustawy „lex developer”. W kwartale ulic Piotrkowskiej, Wólczańskiej, ks. Skargi i Pabianickiej powstanie nowoczesny kompleks dwóch budynków wielorodzinnych otoczonych zielenią i przestrzenią publiczną.
[Wrocław] Miasto po raz kolejny próbuje sprzedać zieloną kamienicę na placu Solnymartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto po raz kolejny próbuje sprzedać zieloną kamienicę na placu Solnym
Do połowy listopada można składać oferty w przetargu na sprzedaż siedmiokondygnacyjnej kamienicy na...
[Warszawa] Uroczyste podpisanie umowy: Matexi Polska i CFE Polska kontynuują współpracę przy budowie II etapu osiedla „Kolska od Nowa”artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Uroczyste podpisanie umowy: Matexi Polska i CFE Polska kontynuują współpracę przy budowie II etapu osiedla „Kolska od Nowa”
W dniu 13 października 2015 roku w Ambasadzie Królestwa Belgii, przy okazji wizyty Państwowej belgij...
[Wrocław] Trwają targi nieruchomości w Cannes. Jakie tereny promuje Wrocław?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Trwają targi nieruchomości w Cannes. Jakie tereny promuje Wrocław?
Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM to najważniejsze branżowe wydarzenie w Europie, od 28 lat g...
[Gorzów Wielkopolski] Panattoni wybuduje park logistyczny w Gorzowie Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Panattoni wybuduje park logistyczny w Gorzowie Wielkopolskim
Panattoni Europe zapowiada kolejną inwestycję w zachodniej Polsce – realizację Panattoni P...
Morele przenosi swoje biuro do kompleksu biurowego Podium Park w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Morele przenosi swoje biuro do kompleksu biurowego Podium Park w Krakowie
Firma Morele zmieni swoją dotychczasową lokalizację i zajmie 1 tys. 730 mkw. powierzchni biurowej w...
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILMY + ZDJĘCIA]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Bliżej budowy dwóch nowych, wielkich morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej budowy dwóch nowych, wielkich morskich farm wiatrowych
Equinor i Polenergia podpisały umowy na transport i instalację fundamentów oraz morskich stacji elektroenergetycznych dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prace na morzu w latach 2026-2027 wykona spółka Heerema Marine Contractors, wykorzystując m.in. statek z dźwigiem o dużej nośności (heavy lift crane). Morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i Bałtyk 3 o łącznej mocy 1440 MW zasilą zieloną energią ponad 2 miliony gospodarstw domowych.
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowniartykuł
Pokaż artykuł
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowni
Pierwsza w Polsce nowoczesna, bezodorowa biometanownia w ciągu najbliższych 4 tygodni rozpocznie produkcję biometanu na potrzeby polskiej gospodarki. Będzie on wykorzystywany w transporcie.
NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii w Polsce
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskuje fundusze i tworzy założenia nowych programów finansowania magazynów energii elektrycznej i magazynów ciepła.
Tramwaje wracają na ulicę Puławską [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaje wracają na ulicę Puławską [FILMY + ZDJĘCIA]
W poniedziałek, 4 września, tramwaje wrócą na ulicę Puławską. Po zielonych torach kursować będą trzy linie tramwajowe. Prace na tym odcinku realizowane są w ramach budowy trasy do Wilanowa. Wczoraj miejsce inwestycji wizytował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Wyjątkowa inwestycja klasy premium. W sercu Łodzi powstają Apartamenty Dębowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wyjątkowa inwestycja klasy premium. W sercu Łodzi powstają Apartamenty Dębowa [WIZUALIZACJE]
Apartamenty Dębowa, inwestycja zlokalizowana nieopodal ścisłego centrum Łodzi, to najnowszy projekt deweloperski Epol Holding.
Przebita została ostatnia nawa drugiego tunelu na S1 Przybędza – Milówka [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przebita została ostatnia nawa drugiego tunelu na S1 Przybędza – Milówka [ZDJĘCIA]
Wydrążona została druga nawa tunelu w masywie Białożyńskiego Gronia w ciągu drogi ekspresowej S1. Odcinek węzeł Przybędza – węzeł Milówka (8,53 km), czyli obwodnica Węgierskiej Górki, to inwestycja o wartości prawie 1,4 mld zł za realizację (całkowita to 1,65 mld zł). Na plac budowy wykonawca wszedł 29 października 2019 r.
REKLAMA