REKLAMA
Znaleziono 3868 wyników
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzjeartykuł
Pokaż artykuł
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzje
Kolejna zagraniczna firma wygasza produkcję w Polsce. GARO Polska (należący do szwedzkiego koncernu GARO) – jeden z kluczowych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych w Europie – kończy działalność po trzech dekadach obecności na polskim rynku. Decyzję o wygaszeniu zakładu w Szczecinie podjęła szwedzka centrala, a informację przekazał prezes polskiego oddziału, Marek Samborski. Jak podkreślił, „Z ciężkim sercem przyjęliśmy decyzję o wygaszeniu produkcji w Polsce”.
Największy producent chałwy i sezamków nie tylko w Polsce, ale też Europie stawia na Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Największy producent chałwy i sezamków nie tylko w Polsce, ale też Europie stawia na Łódź
Największy producent chałwy i sezamków nie tylko w Polsce, ale też Europie, polska firma Unitop, przenosi część działalności do nowego obiektu w Prologis Park Łódź. Firma chce zwiększyć moce produkcyjne i usprawnić dystrybucję produktów. Decyzja o pozostaniu w regionie była istotna z punktu widzenia historii firmy. Marka działa od 1945 roku i od początku związana jest z Łodzią.
Aves Resort & SPAinwestycja
Pokaż inwestycję
Aves Resort & SPA
Gdańsk, Tęczowa 12
Przylesieinwestycja
Pokaż inwestycję
Przylesie
Gdańsk, Łostowice, Orląt Lwowskich
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej wybudował w Mszczonowie (powiat żyrardowski) największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie. Wartość inwestycji wyniosła 90 milionów euro.
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniem
Firma Wavin Polska S.A. intensywnie rozwija swój zakład produkcyjny w Buku pod Poznaniem. W ramach rozbudowy powstają kolejne linie produkcyjne, a równolegle trwa rekrutacja nowych pracowników – zarówno z doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z pracą w przemyśle. Dynamiczny rozwój zakładu to efekt rosnącego znaczenia firmy na rynku budowlano-infrastrukturalnym. Wavin, część międzynarodowego koncernu Orbia, jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży. Inwestycja w Buku jest podzielona na kilka etapów i potrwa do 2026 roku.
Pół miliarda złotych na strategiczną inwestycję w Szczecinie. Polska i Korea uruchomią produkcję kolejowych platform wojskowychartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na strategiczną inwestycję w Szczecinie. Polska i Korea uruchomią produkcję kolejowych platform wojskowych
Na Pomorzu Zachodnim, w Szczecinie zrealizowana zostanie jedna z największych polsko‑koreańskich inwestycji ostatnich lat. W okręgu przemysłowym Kaszubia powstanie zakład produkujący platformy kolejowe do transportu ciężkiego sprzętu wojskowego. To projekt o wartości sięgającej 500 mln zł, który – jak ustalił portal money.pl – ma stworzyć kilkaset nowych miejsc pracy i realnie wzmocnić zdolności transportowe Sił Zbrojnych.
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońskuartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońsku
Mondelēz International zainwestuje 620 milionów złotych w płońską fabrykę ciastek, gdzie od prawie pięciu dekad powstają kultowe w Polsce Delicje Szampańskie. Dzisiaj fabryka produkuje także inne marki słodkich wypieków m.in. ciastka Milka czy Lubisie.
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcą
GLP rozpoczęło budowę swojego drugiego centrum logistycznego w Lędzinach. Budynek będzie miał docelowo 40 tys. mkw. powierzchni, a pierwszym najemcą została firma D&H Engineering specjalizująca się w zaawansowanej obróbce elementów metalowych dla sektora automotive.
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osób
Dolny Śląsk wyrasta na jednego z kluczowych graczy w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Podwrocławski zakład PIT-RADWAR S.A. w Czernicy, specjalizujący się w produkcji zaawansowanych systemów łączności wojskowej, przeżywa bezprecedensową falę zamówień.
Znany deweloper przebuduje ulicę Bulońską w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Znany deweloper przebuduje ulicę Bulońską w Gdańsku
Firma Robyg przebuduje ul. Bulońską w gdańskiej dzielnicy Piecki Migowo. Inwestycja polegać będzie nie tylko na modernizacji samej ulicy, ale także na przebudowie chodnika i oświetlenia. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na okres maj-sierpień 2023 r.
REDD: Analiza współczynnika pustostanów w IV kw. 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
REDD: Analiza współczynnika pustostanów w IV kw. 2023 r.
Polski rynek biurowy wykazuje znaczące różnice w poziomie pustostanów, odzwierciedlając zróżnicowane dynamiki ekonomiczne i regionalne w kraju. Jak pokazują dane REDD, współczynnik pustostanów w całym kraju osiągnął na początku grudnia 11,88%.
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim [FILM]
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim. BIG Ostróda Power Center to wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers.
Duży, europejski inwestor chce kupić centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Duży, europejski inwestor chce kupić centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiu
Największe centrum handlowe w stolicy Dolnego Śląska i jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, po raz kolejny może zmienić właściciela. NEPI Rockcastle prowadzi negocjacje w sprawie nabycia wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park od Union Investment Real Estate. Potencjalne nabycie jest uzależnione od zawarcia formalnych umów przez strony transakcji, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach.
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim. BIG Ostróda Power Center to wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Oława] Market ALDI
Oława
[Wałbrzych] Zakład produkcyjny innowacyjnego paliwa energetycznego z odpadów poflotacyjnychinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Zakład produkcyjny innowacyjnego paliwa energetycznego z odpadów poflotacyjnych
Wałbrzych
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latachartykuł
Pokaż artykuł
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latach
Elektromobilność w ciągu ostatnich lat rozwija się w dynamicznym tempie, a samochody elektryczne stanowią coraz większą część rynku motoryzacji. Według danych EV-Volumes w 2022 r. dostarczono łącznie 10,5 mln nowych pojazdów typu BEV i PHEV, co stanowi wzrost o 55% w porównaniu z 2021 r.
REKLAMA