REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie pomorskim, w północnej części Polski. Tym razem jest czołowy producent farb proszkowych w naszym kraju, firma Eko-Color. Spółka zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej w Udorpiu pod Bytowem. Będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk produkujących farby proszkowe w Polsce.
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontu
Na taką wiadomość czekali mieszkańcy Sosnowca. Politechnika Śląska i PKP S.A. utworzą Centrum Naukow...
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE artykuł
Pokaż artykuł
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE
Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii. Dzięki temu wsparciu przedsiębiorcy z całej Polski będą mogli skorzystać z innowacyjnych usług w ProtoHub 4.0. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
[Kielce] Targi EURO-LIFT – kompleksowe spotkanie środowiska dźwigowego w Kielcach!artykuł
Pokaż artykuł
[Kielce] Targi EURO-LIFT – kompleksowe spotkanie środowiska dźwigowego w Kielcach!
O nowych technologiach dźwigowych stosowanych zarówno w budownictwie jak i pozostałych gałęziach prz...
W Warszawie trwa budowa laboratorium diagnostyki medycznej ALAB [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa laboratorium diagnostyki medycznej ALAB [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Budynek jest wznoszony na warszawskim Mokotowie przy ulicy Zawodzie 20/22. Obiekt o charakterze usłu...
[Wrocław] Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Dolnośląskiej Farmacji (Akademia Medyczna)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Dolnośląskiej Farmacji (Akademia Medyczna)
Wrocław, Krzyki
Krosno w centrum rozwoju technologii dronowych. Powstanie Podkarpackie Centrum Kompetencjiartykuł
Pokaż artykuł
Krosno w centrum rozwoju technologii dronowych. Powstanie Podkarpackie Centrum Kompetencji
W dniu 27 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się podpisanie umowy dotyczącej utworzenia i funkcjonowania Podkarpackiego Centrum Kompetencji. To projekt, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii bezzałogowych w regionie.
Kamienica Gdańska 89inwestycja
Pokaż inwestycję
Kamienica Gdańska 89
Łódź, Śródmieście, Gdańska 89
Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białejartykuł
Pokaż artykuł
Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białej
13 marca 2023 r. została zawarta umowa o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej, w związku z realizacją przez Polmotors Sp. z o.o. inwestycji w latach 2022-2023, polegającej na "Rozbudowie zakładu produkcji elementów nadwozia w Bielsku-Białej".
Zwolnienia grupowe w fabryce światowego giganta pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe w fabryce światowego giganta pod Wrocławiem
Niestety, złe informacje z branży automotive w Polsce, które są pokłosiem sytuacji, jaka panuje w niemieckiej gospodarce. Fabryka Układów Hamulcowych niemieckiego koncernu Bosch, zlokalizowana w Mirkowie pod Wrocławiem (gmina Długołęka, powiat wrocławski), zgłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych.
Łukasiewicz i OSGE tworzą centrum szkoleniowe energetyki jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz i OSGE tworzą centrum szkoleniowe energetyki jądrowej w Polsce
Łukasiewicz i ORLEN Synthos Green Energy rozpoczynają współpracę na rzecz kompetencji dla rozwoju małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Uroczystość podpisania porozumienia otworzył dr inż. Marcin Kulasek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który podkreślił znaczenie tej współpracy: „Chcąc myśleć poważnie o przyszłości, musimy rozwijać technologie przyszłości, a tym właśnie jest sektor małych reaktorów modułowych”.
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce
Kolejna nowa, gigantyczna inwestycja KGHM na Dolnym Śląsku. Ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Kluczowe dla Spółki i regionu inwestycje nabierają tempa. Wiercenia geologiczno-hydrogeologiczne dla projektu Retków to pierwszy etapu budowy najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Jego planowana głębokość to ok. 1360 m.
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]
Radomski Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otrzymał 15 mln zł z unijnych środków na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii, w ramach innowacyjnego projektu ProtoHub 4.0. „Zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest transfer wiedzy do gospodarki. Radomska placówka będzie odpowiadać na potrzeby najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z całej Polski” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz.
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku
KGHM Polska Miedź S.A. zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku. Wybuduje trzy nowe szyby górnicze na terenie Zagłębia Miedziowego. Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla projektów: GG-2 „Odra”, Retków oraz Gaworzyce. To przełomowy moment dla długoterminowego rozwoju KGHM oraz przyszłości realizacji planu zagospodarowania koncesjonowanych złóż. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów złotych.
Polska chce produkować podwodne drony dual-use. PG, AGH i PGZ Stocznia Wojenna podpisały list intencyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Polska chce produkować podwodne drony dual-use. PG, AGH i PGZ Stocznia Wojenna podpisały list intencyjny
Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz PGZ Stocznia Wojenna podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie opracowania i produkcji autonomicznych dronów podwodnych zdolnych do pracy w roju. Rozwiązania typu dual-use mają znaleźć zastosowanie do celów militarnych, a także do monitorowania i ochrony podwodnej infrastruktury krytycznej.
Będą nowe miejsca pracy w Katowicach. Diebold Nixdorf zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe miejsca pracy w Katowicach. Diebold Nixdorf zwiększa zatrudnienie
Firma Diebold Nixdorf, wyspecjalizowana w sprzęcie i oprogramowaniu dla sektorów bankowego i handlow...
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefyartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefy
Świdnickie przedsiębiorstwo Best Systemy Grzewcze wybuduje swój nowy zakład w świdnickiej podstefie...
Znana niemiecka firma farmaceutyczna inwestuje we Wrocławiu. Na siedzibę wybrała Centrum Południeartykuł
Pokaż artykuł
Znana niemiecka firma farmaceutyczna inwestuje we Wrocławiu. Na siedzibę wybrała Centrum Południe
Duża i znana niemiecka firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim wprowadzi się do kompleksu biuroweg...
W Zawierciu ruszyła budowa wielkiego zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych Elemental Strategic Metals [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Zawierciu ruszyła budowa wielkiego zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych Elemental Strategic Metals [WIZUALIZACJE]
Należąca do Grupy Elemental Holding spółka Elemental Strategic Metals rozpoczęła w Zawierciu, w województwie śląskim, budowę zakładu, w którym recyklingowi poddawane będą zużyte akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych, baterie z laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń, a także katalizatory.
Kolejne grupowe zwolnienia w wielkiej, znanej zagranicznej firmie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne grupowe zwolnienia w wielkiej, znanej zagranicznej firmie w Polsce
Niestety, napływają kolejne złe informacje z branży automotive w Polsce. Kolejna duża, znana zagraniczna firma ogłosiła zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczą województwa wielkopolskiego.
REKLAMA