REKLAMA
Znaleziono 2396 wyników
[śląskie] W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgiiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgii
Oddział Kardiochirurgii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej został wybudowany w oparc...
[Dolny Śląsk] Niemiecki UZIN rozbudowuje swoją fabrykę w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Niemiecki UZIN rozbudowuje swoją fabrykę w Legnicy
Niemiecka firma UZIN Polska Produkty Budowlane rozpoczęła rozbudowę swojego polskiego zakładu produk...
[Warszawa] Kwiaciarnia zagościła w Royal Wilanówartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kwiaciarnia zagościła w Royal Wilanów
Royal Wilanów, wielofunkcyjny budynek położony przy ulicy Klimczaka 1, jeszcze bardziej poszerza swo...
Wrocław: 100-metrowa wieża w miejscu stacji paliw BP na styku Gaju i Tarnogaju? Plan miejscowy ją dopuszczaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: 100-metrowa wieża w miejscu stacji paliw BP na styku Gaju i Tarnogaju? Plan miejscowy ją dopuszcza
BP Polska rozważa wyburzenie swoich obiektów przy zbiegu alei Armii Krajowej i ulicy Bardzkiej. Inwe...
[Wałbrzych] Inwestycja mieszkaniowa SBDJ przy ul. Bystrzyckiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Inwestycja mieszkaniowa SBDJ przy ul. Bystrzyckiej
Wałbrzych
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Centrum Zarządzania Ruchem i Obwód Utrzymania Autostrady A8
Wrocław
Wrocław ma tysiące ofert pracy dla Ukraińcówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław ma tysiące ofert pracy dla Ukraińców
Już ponad 200 uchodźców z Ukrainy znalazło zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska. W punkcie zorganizowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu aktualnie jest ponad trzy tysiące ofert dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsce
W KGHM Polska Miedź S.A. trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej KGHM.
Zielona energia się marnuje. Polska sieć energetyczna pilnie potrzebuje modernizacji i zmian w prawieartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia się marnuje. Polska sieć energetyczna pilnie potrzebuje modernizacji i zmian w prawie
Koszt modernizacji europejskich sieci energetycznych do 2030 roku może wynieść nawet 584 mld euro, według danych Komisji Europejskiej. Będzie ona wymagała też wiele czasu, którego mamy coraz mniej. Już teraz zielona energia nie zawsze może być w pełni wykorzystana, ponieważ infrastruktura sieciowa w Polsce nie radzi sobie z jej nadwyżką. Jak wskazują eksperci firmy Eaton, dopóki infrastruktura nie zostanie zmodernizowana, w stabilizowaniu sieci mogą pomóc magazyny energii i UPS-y. Aby takie urządzenia mogły być wykorzystywane na szeroką skalę, pilnie potrzebne są jednak regulacje prawne.
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?artykuł
Pokaż artykuł
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?
W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. Optymistyczne prognozy zakładają, że do 2030 roku nasz kraj mógłby zwiększyć cel udziału odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 33 proc. Warunkiem jest rozwój energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. O tym, czy w wystarczającym stopniu wykorzystuje się potencjał dostępnych odnawialnych źródeł energii i co należy zrobić, aby wykorzystywać go lepiej rozmawiają goście najnowszego odcinka podcastu E.ON Talks.
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Targi Kielce budują nową, dużą halę, ponieważ obecna powierzchnia wystawiennicza jest zbyt mała. Wystawcy nie mieszczą się podczas największych targów zbrojeniowych, ale także podczas mniejszych imprez. Nowa hala wystawiennicza, o szerokości 73 metrów i długości 150 metrów, zajmie teren pomiędzy parkingiem wielopoziomowym i halą G, do której będzie niemal przylegała. Pomiędzy halami zostanie przejazd, ale na czas wydarzeń targowych będzie dostawiany łącznik, który ułatwi komunikację. Pod halą powstanie parking podziemny z 350 miejscami.
W woj. śląskim powstanie fabryka montażu podzespołów elektronicznych (PCBA) artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie fabryka montażu podzespołów elektronicznych (PCBA)
Kolejna firma inwestuje w województwie śląskim. W&S Tronic Sp. z o.o. zainwestuje prawie 12 mln zł w Kuźni Raciborskiej ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
Polska firma ICE GROUP rozbuduje fabrykę w Rybnikuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ICE GROUP rozbuduje fabrykę w Rybniku
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) nie zwalnia tempa i wydaje kolejną w 2024 roku decyzję o wsparciu. Co cieszy podwójnie, otrzymała ją kolejna polska firma.
Polska firma z branży HVAC i instalacji przemysłowych inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży HVAC i instalacji przemysłowych inwestuje w Głogowie
Kolejna inwestycja z decyzją o wsparciu udzielonemu przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafia do Surus S.C. z Głogowa – specjalisty w branży HVAC i instalacji przemysłowych, projektującego systemy klimatyzacji dla maszyn pracujących w trudnych warunkach m.in. w górnictwie i budownictwie. Firma współpracuje także z KGHM Polska Miedź S.A.
Polska firma Flora Bis inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Flora Bis inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Flora Bis realizuje inwestycję w Krzepicach (powiat kłobucki) o wartości 3 350 000,00 PLN.
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na następną inwestycję na terenie województwa śląskiego, dzięki wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kącik 16inwestycja
Pokaż inwestycję
Kącik 16
Kraków, Podgórze, Kącik 16
Prochowa 14inwestycja
Pokaż inwestycję
Prochowa 14
Kraków, Prochowa 14
[mazowieckie] Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekaćartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekać
W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zezwolenie na budowę trzeciego odcinka...
[Katowice] Alta realizuje strategię wychodzenia z inwestycji – sprzedaż kolejnej nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Alta realizuje strategię wychodzenia z inwestycji – sprzedaż kolejnej nieruchomości
TUP Property S.A., spółka portfelowa giełdowej Alty, sprzedała ponad dwuhektarową działkę przy ul. B...
REKLAMA