Trzecia edycja „Dni Dewelopera” już w październiku

Trzecia edycja „Dni Dewelopera” już w październiku

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W dniach 4-5 października 2012 Wrocław po raz trzeci zamieni się w deweloperską stolicę Polski. W tych dniach odbędą się „Dni Dewelopera” – najważniejsza impreza traktująca o rynku nieruchomości na Dolnym Śląsku i jedna z ważniejszych poświęconych tej tematyce w kraju.

 

Dni Dewelopera 2012


Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w dniach 4-5 października. Program spotkania podzielony został na dwa wiodące bloki tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony zostanie rynkowi mieszkaniowemu oraz ustawie deweloperskiej, obowiązującej od dnia 29 kwietnia 2012 roku. Druga część, dotycząca Aglomeracji Wrocław-Dolny Śląsk, skupiona będzie wokół prognozy dla Polski w oparciu o strategię na kolejne 20-30 lat, ze szczególnym uwzględnieniem roli sektora deweloperskiego w polskiej ekonomii. Poruszone zostaną także zagadnienia związane ze strategią rozwoju aglomeracji wrocławskiej jako podstawy do rozwoju Wrocławia. W ramach pierwszej części konferencji odbędzie się także panel dyskusyjny, w którym o pierwszych efektach - pozytywnych, problematycznych i tematach wymagających pilnego rozwiązania - związanych z wejściem w życie ustawy, a także konsekwencjach, jakie jej wprowadzenie niesie dla deweloperów i klientów dyskutować będą prelegenci oraz eksperci branży.


Wśród prelegentów i panelistów konferencji znajdą się m.in.: Minister Piotr Styczeń, przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia, prof. Jacek Łaszek (NBP), Kazimierz Kirejczyk (Reas), a także przedstawiciel PZFD, Jacek Bielecki. Konferencję i panel poprowadzi Ryszard Petru, Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.


Do wzięcia udziału w konferencji zaproszeni zostaną prezesi firm deweloperskich, dyrektorzy banków i instytucji finansowych, przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia związani z rozwojem miasta, przedstawiciele spółek miejskich, ekonomiści i eksperci branży.Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Firm Deweloperskich - organizacja działająca od 10 lat, skupiająca ponad 100 wiodących firm deweloperskich, reprezentujących ok. 40% produkcji mieszkaniowej. Współorganizatorami wydarzenia są Narodowy Bank Polski oraz Zachodnia Izba Gospodarcza. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

 

Targi mieszkań i domów „Budujemy Wrocław”

REKLAMA

W dniach 6-7 października 2012 odbędą się targi mieszkań i domów „Budujemy Wrocław”. Część wydarzenia dedykowana obecnym oraz potencjalnym mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia. Podczas weekendu zwiedzający będą mieli okazję, by zapoznać się z ofertami deweloperów należących do Oddziału PZFD we Wrocławiu, propozycjami banków i instytucji finansowych, a  także do skorzystania z bezpłatnych porad prawników, projektantów wnętrz i ogrodów.

 

***

„Budujemy Wrocław: Dni Dewelopera 2012” to trzecia edycja wydarzenia, które lokalna inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich zainicjowała jesienią roku 2010.

Do Oddziału PZFD we Wrocławiu obecnie należą firmy: Archicom, BRE.locum, Dach Bud, DOM.developer Wrocław, Dom Development, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Temar, Salwirak, Vantage Development.

Chęć uczestnictwa w konferencji można zgłosić wysyłając mail do biura Oddziału PZFD we Wrocławiu, na adres: biuro@wroclaw.pzfd.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA