REKLAMA
Znaleziono 3887 wyników
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznego
Samochody autonomiczne to temat, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę na całym świecie. W Katowicach oficjalnie rozpoczęto testy pierwszego autonomicznego busa polskiej produkcji. Pojazd BB-1 tworzy firma Blees z Gliwic, a wyposażony on będzie m.in. autonomię 4-tego poziomu SAE umożliwiającą samodzielną jazdę na zdefiniowanych trasach, wykrywanie przeszkód i innych użytkowników ruchu a na pokładzie pojazdu zamontowane są radary i kamery. Wśród obszarów, na których projektanci pojazdu koncentrują swoją uwagę, jest również sfera cyberbezpieczeństwa. Takie podejście w ocenie ekspertów jest w pełni uzasadnione.
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AGartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AG
Niemiecki koncern Volkswagen podpisał umowę z koreańskim LG Chem na dostarczanie baterii do elektryc...
Za rok w Gdańsku ruszy nowoczesna fabryka modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Zatrudnienie znajdzie 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Za rok w Gdańsku ruszy nowoczesna fabryka modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Zatrudnienie znajdzie 500 osób
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontenerowego DCT trwa budowa nowoczesnej fabryki modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln dolarów. Pracę w fabryce znajdzie 500 osób.
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właścicielartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właściciel
Koniec epoki Calfrostu. Ruszyła rozbiórka zakładu po 20 latach działalności. W Kaliszu rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnych zabudowań fabryki mrożonek Calfrost, która przez lata była jednym z ważnych punktów przemysłowych miasta. Obiekt należał przez dwie dekady do spółki Nordis Chłodnie Polskie, a jesienią 2023 roku cały koncern został przejęty przez ukraińską firmę Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) – producenta lodów i żywności mrożonej. Wkrótce po transakcji (po roku od niej) nowy właściciel ogłosił decyzję o likwidacji zakładu.
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]
Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat. Teren dawnej fabryki Perun przy ul. Grochowskiej 301/305, miejsce o ponad stuletniej historii przemysłowej, ma szansę zyskać nowe życie jako wielofunkcyjny kwartał mieszkaniowy. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia WWAA, która proponuje projekt wpisujący się w aktualny nurt przekształcania postindustrialnych przestrzeni w strukturę współczesnej Warszawy.
Prawobrzeżna Warszawa ma duży potencjał. Gdzie mogą powstawać nowe biurowce?artykuł
Pokaż artykuł
Prawobrzeżna Warszawa ma duży potencjał. Gdzie mogą powstawać nowe biurowce?
W Warszawie, mieście o wysokim potencjale zasobów powierzchni biurowej, zauważalne są liczne kierunki rozwoju i przyszłość rynku nieruchomości. Podział stolicy na część lewobrzeżną i prawobrzeżną naturalnie generuje pytania i spekulacje dotyczące rozwoju powierzchni biznesowych po obu jej stronach.
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?
Co dalej z ewentualną realizacją kolejnej wielkiej inwestycji z branży elektromobilności w Polsce? Niemiecki gigant motoryzacyjny – Grupa Volkswagen planuje budowę nowej, wielkiej fabryki baterii do aut elektrycznych. W październiku 2022 roku roku zaczęły pojawiać spekulacje na temat jej lokalizacji, ponieważ koncern zapowiedział, że w ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ustali miejsce, w którym powstanie zakład w Europie Wschodniej. Wśród nich była Polska i potencjalne dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku, w Głogowie i Jaworze.
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo-handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!
Zniknie kolejne zaniedbane miejsce w centrum, przynoszące od wielu lat wstyd stolicy? Rozpadający się gmach dawnej Fabryki Garbarskiej Temler i Szwede przy ul. Okopowej 78 na warszawskiej Woli, od lat stojący pusty, trafi na sprzedaż. To najdroższa działka, którą obecnie dysponuje stolica.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osób
Dolny Śląsk wyrasta na jednego z kluczowych graczy w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Podwrocławski zakład PIT-RADWAR S.A. w Czernicy, specjalizujący się w produkcji zaawansowanych systemów łączności wojskowej, przeżywa bezprecedensową falę zamówień.
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarte
Właśnie otwarta została nowa baza utrzymaniowo-naprawcza Kolei Mazowieckich w Radomiu. To pierwsze zaplecze spółki położone w południowej części województwa, które ułatwi proces utrzymania pojazdów obsługujących linie kolejowe subregionu radomskiego. Wykonawcą inwestycji była firma INTOP S.A., a jej wartość osiągnęła kwotę blisko 78 mln zł brutto. Nowa sekcja zapewni zatrudnienie dla ponad 160 osób.
Wrocław: Pętla autobusowa na Polanowicach dwa razy droższa, niż się spodziewano? Mieszkańcy: Jest pilnie potrzebnaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Pętla autobusowa na Polanowicach dwa razy droższa, niż się spodziewano? Mieszkańcy: Jest pilnie potrzebna
Miasto zamierza wydać na pętlę w sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia niespełna pół miliona...
Wrocław: Mieszkańcy doczekają się pętli na Polanowicach. Miasto dopłacaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Mieszkańcy doczekają się pętli na Polanowicach. Miasto dopłaca
Udało się za drugim razem wyłonić wykonawcę pętli i zatoki autobusowej w sąsiedztwie autostradowej o...
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągiartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągi
Na Dolnym Śląsku trwa kolejowa rewolucja. W środę 26 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano umowę na dostawę kolejnych 10 pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Zakup nowych pojazdów z bydgoskiej fabryki Pesa pozwoli KD na polepszenie oferty dla podróżnych na liniach niezelektryfikowanych.
REKLAMA