REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminęartykuł
Pokaż artykuł
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminę
Kolejne dwie znane, światowe marki zainwestują na Dolnym Śląsku. I to niemal w tym samym czasie i w jednym miejscu. Globalny, amerykański potentat z branży e-commerce Amazon i wielki europejski koncern, niemiecki Bosch. Na lokalizację swoich najnowszych, olbrzymich inwestycji wybrali województwo dolnośląskie i małą gminę Dobromierz w powiecie świdnickim.
Dawne kasyno milicyjne w Łodzi po remoncie zamieni się w kameralny biurowiec z restauracją [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dawne kasyno milicyjne w Łodzi po remoncie zamieni się w kameralny biurowiec z restauracją [FILM + WIZUALIZACJE]
Zabytkowa willa, w której funkcjonowało kiedyś milicyjne kasyno w Łodzi, po przeprowadzonych pracach remontowych zamieni się w kameralny biurowiec z restauracją. Wystartowała rewitalizacja zabytkowej willi przy ul. Sienkiewicza 26.
Stara przędzalnia Scheiblera na Księżym Młynie w Łodzi przejdzie rewitalizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Stara przędzalnia Scheiblera na Księżym Młynie w Łodzi przejdzie rewitalizację [WIZUALIZACJE]
Rewitalizacja czeka niezagospodarowaną dotąd część imperium Karola Scheiblera na Księżym Młynie – niszczejącą od lat przędzalnię przy ul. Przędzalnianej 71. Do użytku przywrócone mają zostać także zabudowania ją otaczające, w tym zabytkowy dom Wendischa, jeden z najstarszych budynków mieszkalnych w Łodzi.
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytku
Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 17 pomiędzy Warszawą i Lublinem. Od...
[Małopolska] Remont torowiska do Katowic potrwa do 2020 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Małopolska] Remont torowiska do Katowic potrwa do 2020 roku
W najbliższą niedzielę zmienia się rozkład jazdy na linii kolejowej do Krzeszowic. Spółka PKP PLK pr...
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsce
Prace nad największym budowanym obecnie w Polsce parkiem handlowym wchodzą w główną fazę realizacji. Spółki Acteeum Central Europe i Falcon Investment Management, wraz z generalnym wykonawcą MIRBUD S.A. oraz Prezydentem Miasta Rafałem Piechem, symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego zainaugurowały kolejny etap budowy OTO Parku Siemianowice. Obiekt, jako jeden z nielicznych w Polsce, będzie spełniał wyśrubowane wymogi międzynarodowego certyfikatu Breeam Excellent. W nowym parku handlowym powstanie 300 nowych miejsc pracy.
Wielkie zwolnienia grupowe w tyskiej fabryce automotive FCA Poland artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zwolnienia grupowe w tyskiej fabryce automotive FCA Poland
Bardzo złe wiadomości z branży automotive w Polsce. Tym razem z południa Polski, z województwa śląskiego. W tyskiej fabryce FCA Poland, należącej do globalnego koncernu Stellantis, rusza procedura zwolnień grupowych. Związkowcy otrzymali oficjalne pismo od pracodawcy. Redukcja obejmie 320 osób (zarówno na stanowiskach robotniczych, jak i nierobotniczych), ale – jak alarmują przedstawiciele załogi – realna liczba zwolnionych może być ponad dwukrotnie większa. Mówi się nawet o 742 osobach, które mogą stracić pracę. Zwolnienia w firmach kooperujących z FCA z regionu mogą sięgnąć nawet 3,5 tys. osób!
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłoweartykuł
Pokaż artykuł
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłowe
Czechoslovak Group (CSG) i Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ) zawarły Framework Cooperation Agreement, które wyznacza ramy dla dalszego, pogłębionego partnerstwa przemysłowego, technologicznego i biznesowego. Porozumienie tworzy fundament pod wspólne projekty rozwojowe i produkcyjne, obejmujące m.in. silniki dla nowej generacji bezzałogowców i rakiet, segment amunicyjny oraz nowoczesne platformy lądowe. Dokument otwiera także możliwość wspólnego uczestnictwa w programach obronnych realizowanych w ramach Unii Europejskiej i NATO.
Sika Poland rozpoczyna budowę nowej fabryki w Machnaczu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Sika Poland rozpoczyna budowę nowej fabryki w Machnaczu [ZDJĘCIA]
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. 17 czerwca 2025 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę Sika w Machnaczu (gmina Brześć Kujawski), zlokalizowaną na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa dotychczas inwestycja Sika w Polsce - kluczowy krok w umacnianiu pozycji firmy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
[Dolny Śląsk] WSSE "Invest-Park" z nowymi inwestorami i reinwestycjamiartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] WSSE "Invest-Park" z nowymi inwestorami i reinwestycjami
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" podsumowała 2017 r. Pojawili się nowi inwestor...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodzi
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, ogłasza nową inwestycję w Fabryce Pralek przy ul. Papierniczej 1 w Łodzi. Koncern rozpoczął inwestycję wartą blisko 400 milionów złotych. Powstaną kolejne linie produkcyjne oraz rozpocznie się produkcja nowego modelu pralek. Rozwój fabryki oznacza również wzrost zatrudnienia.
Pierwsza inwestycja własna Chemobudowy – Kraków S.A. i pierwszy taki budynek na krakowskim Zabłociuartykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza inwestycja własna Chemobudowy – Kraków S.A. i pierwszy taki budynek na krakowskim Zabłociu
Chemobudowa – Kraków S.A., na mocy wydanego przez Prezydenta Miasta Krakowa pozwolenia na budowę, rozpocznie własną inwestycję deweloperską, która zlokalizowana będzie przy ul. Pana Tadeusza w Krakowie, na terenie dzielnicy Podgórze. Spacerowa odległość od takich miejsc jak Kazimierz, Stare Miasto, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Fabryka "Emalia" Oskara Schindlera i innych czyni miejsce wyjątkowym.
[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południe
Nowa Papiernia – wyjątkowy kompleks stylowych loftów we Wrocławiu uroczyście wmuruje kamień węgielny...
Gigantyczna inwestycja amerykańskiego Intela pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja amerykańskiego Intela pod Wrocławiem
Kolejna gigantyczna inwestycja na Dolnym Śląsku, w okolicach Wrocławia. Znany, globalny koncern Intel chce zainwestować 4,6 mld dol. i zatrudnić 2 tys. osób w zakładzie integracji i testowania półprzewodników pod Wrocławiem. Intel to największy producent mikroprocesorów na świecie. Firma otworzy najnowocześniejszy zakład produkcyjny w tym rejonie Europy. To największa w historii Polski inwestycja zagraniczna.
[Polska] Kto pyta, ten mieszkaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Kto pyta, ten mieszka
Już prawie rok funkcjonuje tzw. ustawa deweloperska. Jej zapisy nałożyły na deweloperów szereg mniej...
Dolny Śląsk: Niemiecka firma VOSS Fluid inwestuje pod Legnicąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecka firma VOSS Fluid inwestuje pod Legnicą
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnym projekcie...
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
Gigant branży AGD firma Beko rozwija produkcję w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Gigant branży AGD firma Beko rozwija produkcję w Radomsku
Beko Europe konsekwentnie wzmacnia swoją obecność w Polsce. Firma rozpoczęła właśnie produkcję nowego modelu zmywarki do zabudowy w zakładzie w Radomsku. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w ciągu najbliższych tygodni.
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej artykuł
Pokaż artykuł
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej
Rubicon Partners zainwestował w Polish Innovation Labs (PIL), polską spółkę działającą w branży militarnej i technologicznej z siedzibą i fabryką w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim. W rundzie inwestycyjnej w wysokości 10 mln zł poza Rubicon Partners wzięli udział również Fundacja Rodzinna Elephant rock Remigiusza Talarka oraz aniołowie biznesu
REKLAMA