REKLAMA
Znaleziono 1521 wyników
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśnikuartykuł
Pokaż artykuł
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśniku
W Kraśniku (woj. lubelskie) rozpoczęła się strategiczna inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A.) – budowa nowoczesnej fabryki amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm. Projekt realizowany przez należącą do PGZ S.A. firmę MESKO S.A. wart blisko miliard złotych nie tylko wzmocni potencjał obronny kraju, ale także przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzenia setek nowych miejsc pracy.
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi
Panattoni BTS oficjalnie rozpoczyna w Łodzi budowę nowego zakładu produkcyjnego dla ZREW Transformatory S.A. Inwestycja o wartości 25 milionów franków szwajcarskich (ok. 115 mln zł) stanowi kamień milowy dla segmentu transformatorów energetycznych: pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych firmy i przyczyni się do powstania 200 nowych miejsc pracy. Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 21 listopada 2025 roku.
Około 600 mln złotych roczne TAURON inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci energetycznej na terenie Małopolskiartykuł
Pokaż artykuł
Około 600 mln złotych roczne TAURON inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci energetycznej na terenie Małopolski
Około 600 mln złotych roczne TAURON inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci energetycznej na terenie Małopolski. Realizowane inwestycje przekładają się na możliwość nowych przyłączeń oraz poprawę bezpieczeństwa zasilania mieszkańców województwa. Rola samorządów w tym procesie była między innymi tematem ostatniego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, które odbyło się w Krakowie.
We Wrocławiu, dzięki wsparciu LG Energy Solution, powstało nowe laboratorium elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu, dzięki wsparciu LG Energy Solution, powstało nowe laboratorium elektromobilności
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, w stolicy Dolnego Śląska powstało nowe laboratorium elektromobilności. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu firmy LG Energy Solution Wrocław, która przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł.
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsce
Grupa ZF od lat inwestuje i rozwija swój obszar badawczo-rozwojowy w Polsce. Cztery centra inżynieryjne działające w Polsce (w Bielsku-Białej, Częstochowie, Łodzi i Wrocławiu), zatrudniają już ponad 1800 osób i nadal intensywnie rekrutują, wdrażają nowe technologie i realizują projekty dla coraz większej liczby klientów. Działalność badawczo-rozwojowa Centrum Inżynierii Elektroniki ZF w Częstochowie stała się fundamentem dla powstania Zakładu Elektroniki, w którym ZF produkuje nowoczesne komponenty elektroniczne dla zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), takie jak kamery S-Cam 4.8, radary czy superkomputery ZF ProAI dla funkcji zautomatyzowanej jazdy.
PSEW 2026: energetyka wiatrowa napędza rozwój gmin w Polsce. Samorządy apelują o stabilne prawo [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PSEW 2026: energetyka wiatrowa napędza rozwój gmin w Polsce. Samorządy apelują o stabilne prawo [FILM]
Dodatkowe wpływy do budżetów, rozwój infrastruktury, nowe miejsca pracy i większa atrakcyjność inwestycyjna - to korzyści, jakie energetyka wiatrowa przynosi polskim gminom. Jak podkreślali uczestnicy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, sukces transformacji energetycznej zależy dziś nie tylko od technologii, ale przede wszystkim od współpracy z samorządami i lokalnymi społecznościami. Gminy wskazują, że dalszy rozwój sektora wymaga przewidywalnych i stabilnych regulacji.
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinem
Szwedzki producent Habia Cable rozszerza działalność w Polsce. Firma otworzyła właśnie nowy zakład produkcyjny, który powstał na zakupionym gruncie pod Szczecinem, w miejscowości Dołuje w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Globalny dostawca z branży motoryzacyjnej inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny dostawca z branży motoryzacyjnej inwestuje w woj. opolskim
Kolejny niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej stawia na województwo opolskie. Spółka Eberspächer Sütrak Poland, należąca do globalnego dostawcy z branży motoryzacyjnej, niemieckiej firmy Eberspächer będzie produkować w tym mieście systemy klimatyzacji do autobusów i autokarów z napędem elektrycznym, hybrydowym i konwencjonalnym. Fabryka zlokalizowana będzie na terenie 7R Park Przylesie w powiecie brzeskim, w pobliżu autostrady A4 i granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Współpraca polskiego przemysłu na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa obronnego Polski i Europyartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca polskiego przemysłu na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa obronnego Polski i Europy
W obecności Ministra Jakuba Jaworowskiego Grupa Azoty S.A., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i MESKO S.A. podpisały list intencyjny dotyczący zwiększenia możliwości produkcyjnych materiałów wybuchowych. W wydarzeniu, które odbyło się 18 listopada br. w siedzibie Grupy Azoty w Tarnowie wziął również udział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-freeartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free
Kolejna inwestycja produkcyjna w województwie śląskim. Tym razem w liczącym 153-tysiące mieszkańców Zabrzu. Firma Eurosleeve S.A. wybuduje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free.
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódceartykuł
Pokaż artykuł
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódce
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE. S.A.). W jednej z najszybciej rozwijających się gmin w Polsce - gminie Ujazd - w poniedziałek 14 kwietnia zakład produkcyjny otworzyła japońsko-amerykańska firma MonoSol.
Chiński producent kompozytów polimerowych otworzył swój pierwszy zakład w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Chiński producent kompozytów polimerowych otworzył swój pierwszy zakład w Polsce
Kolejna chińska firma inwestuje w Polsce. Nowy etap europejskiej ekspansji rozpoczyna Shanghai Pret Composites. Chiński producent kompozytów polimerowych dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej uruchamia swój pierwszy zakład w Polsce. Na jego lokalizację wybrał Opole.
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniem
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej (automotive) w województwie śląskim z rządowym dofinansowaniem. Otrzymała je spółka Infac Poland, spółka należąca do koreańskiej firmy Infac Corporation, która wybudowała zakład produkcji obudowy do baterii pojazdów elektrycznych w Międzyrzeczu Dolnym (powiat bielski, gmina Jasienica), na Śląsku Cieszyńskim.
IKEA Industry rozbudowuje zakład w woj. zachodniopomorskim. Większe moce produkcyjne i reorganizacja zatrudnieniaartykuł
Pokaż artykuł
IKEA Industry rozbudowuje zakład w woj. zachodniopomorskim. Większe moce produkcyjne i reorganizacja zatrudnienia
Zakład IKEA Industry w Resku (województwo zachodniopomorskie), specjalizujący się w produkcji klejonych płyt z litego drewna, wchodzi w kolejny etap rozbudowy. Firma rozpoczęła inwestycję obejmującą powiększenie powierzchni produkcyjno‑magazynowej oraz zaplecza socjalno‑technicznego. Całość — zgodnie z planem — ma zostać ukończona w ciągu 12 miesięcy.
[Wrocław] Afrykarium-Oceanariuminwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Afrykarium-Oceanarium
Wrocław, Śródmieście
W Krakowie trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotych
Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zrealizuje nową, dużą inwestycję w Lublinie przy ul. Głównej 34. Na terenie należącym do tej firmy zostanie wybudowany nowy budynek, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego.
W centrum Krakowa trwa budowa nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Krakowa trwa budowa nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
REKLAMA