W zabytkowym kompleksie przy ulicy Wólczańskiej 13 w Łodzi powstaną Lofty w Fabryce Jedwabiu Materiały inwestora

W zabytkowym kompleksie przy ulicy Wólczańskiej 13 w Łodzi powstaną Lofty w Fabryce Jedwabiu

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny przedwojenny, zabytkowy zespół pofabryczny w Łodzi odzyska blask. Przy ulicy Wólczańskiej 13 w dzielnicy Śródmieście, w pofabrycznym kompleksie Smitza i van Enderta powstaną Lofty w Fabryce Jedwabiu.

Inwestorem jest znana na rynku nieruchomości w Łodzi spółka Revisit Home, która planuje przywrócić do życia dawny zespół fabryczno-mieszkalny Smitza i van Enderta w którym mają powstać apartamenty stylizowane na lofty.

W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie generalny remont obiektu, który obejmie m.in. wymianę stropów, instalacji wewnętrznych oraz wszystkich innych elementów pozbawionych walorów historycznych (obiekt jest w ewidencji zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej).

Materiały inwestora
REKLAMA

Budynki zostaną podwyższone o nową nadbudowę. Powstanie także podziemny garaż. Zostaną również wybudowane dwa nowe obiekty wpisujące się architekturą w historyczne otoczenie. Docelowo w ramach inwestycji pod nazwą Lofty w Fabryce Jedwabiu, Revisit Home zaoferuje 7 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej i tysiąc mkw. powierzchni użytkowej z przeznaczeniem na handel i usługi, które zostaną zlokalizowane w parterach budynków, wychodząc na ciągnący się między zabudowaniami ogólnodostępny pasaż. Większość lokali mieszkalnych znajdujących się na najwyższych kondygnacjach będzie dysponować prywatnymi ogrodami na dachach.

Materiały inwestora

Kompleks przy ul. Wólczańskiej 13 w Łodzi to pozostałość po wzniesionej w 1887 r. myjni jedwabiu i apretury niemieckiego przedsiębiorstwa Smitz i van Endert. W latach 1896–1897 fabryka została zelektryfikowana. W roku 1910 na terenie kompleksu zbudowano dwupiętrową tkalnię. Od roku 1924 przy ul. Wólczańskiej 13 funkcjonowała spółka akcyjna Przemysł Jedwabny, a po zakończeniu II wojny światowej m.in. Dziewiarska Spółdzielnia Pracy "Wzór".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA