REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
REFIELD uroczyście wmurował kamień węgielny pod Bramę Bieszczad w Sanoku [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
REFIELD uroczyście wmurował kamień węgielny pod Bramę Bieszczad w Sanoku [FILM+ZDJĘCIA]
W ubiegłym tygodniu na placu budowy parku handlowego Brama Bieszczad w Sanoku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy Refield z Fabianem Erykiem Barbarowiczem – Prezesem Zarządu oraz Mateuszem Świętochowskim – Członkiem Zarządu na czele, Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, Starosta Powiatu Sanockiego Robert Pieszczoch, poseł na Sejm Bartosz Romowicz, marszałek województwa podkarpackiego Małgorzata Jarosińska-Jedynak, inni przedstawiciele władz samorządowych oraz generalny wykonawca – firma P.H.U. GRA-MAR Joanna Woźniak. Akt został podpisany i wmurowany w fundament obiektu przez uczestników uroczystości jako trwała pamiątka rozpoczęcia inwestycji oraz świadectwo wspólnego wysiłku osób zaangażowanych w jej powstanie. Uroczystość odbyła się 14 listopada 2025 roku.
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+artykuł
Pokaż artykuł
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+
Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+. Nowy dokument, o powstaniu którego zdecydowali radni, określi, jaka w przyszłości powinna być stolica Wielkopolski. Udział w jego tworzeniu będą mieli poznaniacy i poznanianki.
Wiodący dostawca komponentów dla branży AGD stawia na Łódź! Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Wiodący dostawca komponentów dla branży AGD stawia na Łódź! Powstaną nowe miejsca pracy
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, wybuduje nowy obiekt Built To Own (BTO) dla Grupy E.G.O. (E.G.O.), jednego z wiodących dostawców komponentów dla firm produkujących urządzenia AGD. Zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał 2025 roku.
Krótsze podróże i lepszy dostęp do pociągów – nowy roczny rozkład jazdy 2024/2025artykuł
Pokaż artykuł
Krótsze podróże i lepszy dostęp do pociągów – nowy roczny rozkład jazdy 2024/2025
Od niedzieli, 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazd pociągów 2024/2025. Będą jeszcze krótsze czasy przejazdu m.in. z Warszawy do Szczecina, Białegostoku i Lublina. Pasażerowie wsiądą do pociągów z kolejnych nowych przystanków np. w Krakowie, Częstochowie i Rzepinie. W rozkładzie jazdy uwzględniono najbardziej korzystne dla podróżnych połączenia oraz kontynuację prac na liniach kolejowych.
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetarguartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetargu
Licząca prawie 8 ha działka, potocznie zwana „Rybką”, znajdująca się w sąsiedztwie „Fosforów”, ma szansę zostać zagospodarowana. Zadanie to wpisuje się w długoterminową strategię inwestycyjną Zarządu Morskiego Portu Gdańsk w zakresie rozwoju Portu Wewnętrznego. Pod koniec 2023 r. zakończona została przebudowa rejonu Nabrzeża Przemysłowego, inwestycja, która w zdecydowany sposób poprawiła komunikację w okolicy wystawionej do przetargu nieruchomości. Był to punkt wyjścia do komercjalizacji tego terenu.
Galeria handlowa Alfa Centrum w Gdańsku zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie 700 mieszkań i nowa zabudowa usługowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Galeria handlowa Alfa Centrum w Gdańsku zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie 700 mieszkań i nowa zabudowa usługowa [WIZUALIZACJE]
Kolejna rozbiórka znanej galerii handlowej w Polsce. Tym razem w Trójmieście. Po ponad dwóch dekadach działalności z krajobrazu Gdańska zniknie galeria Alfa Centrum przy ul. Kołobrzeskiej. Obiekt, który funkcjonował od 2002 roku, został kupiony przez Euro Styl z Grupy Dom Development. W jego miejscu powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna zabudowa z około 700 mieszkaniami i rozbudowaną częścią usługową. Inwestor zaprezentował projekt koncepcyjny i wstępne wizualizacje.
Polska buduje energetyczną siłę na Bałtyku. Projekt Baltica 2 rusza z budową na morzuartykuł
Pokaż artykuł
Polska buduje energetyczną siłę na Bałtyku. Projekt Baltica 2 rusza z budową na morzu
Na Morzu Bałtyckim rozpoczął się kluczowy etap realizacji jednej z najważniejszych inwestycji energetycznych w Polsce. Projekt Baltica 2, realizowany przez PGE i Ørsted, przechodzi do fazy prac instalacyjnych na morzu. Baltica 2 to największa morska farma wiatrowa budowana w polskiej części Morza Bałtyckiego. Instalacja o mocy 1,5 GW dostarczy energię dla ok. 2,5 mln gospodarstw domowych. W wydarzeniu inaugurującym rozpoczęcie prac na morzu uczestniczył Minister Energii Miłosz Motyka.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. utworzy park przemysłowy w gminie Karlinoartykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. utworzy park przemysłowy w gminie Karlino
ARP S.A. we współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz gminą Karlino zainwestuje w powstanie nowego parku przemysłowego na terenie Podstrefy Karlinko Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Park będzie obejmował nieruchomości o powierzchni blisko 165 ha.
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Dodatkowe inwestycje zrealizuje Energa-Operator w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim wybuduje m.in. nową stację wysokiego napięcia i przebuduje rozdzielnię sieciową w gminie Sępopol.
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówekartykuł
Pokaż artykuł
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówek
Rozwój zeroemisyjnego transportu ciężkiego w Polsce przyspiesza. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził przedsięwzięcia rekomendowane do dofinansowania, które pozwolą na budowę ogólnodostępnych stacji ładowania dla zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych - przede wszystkim wzdłuż sieci bazowej TEN-T oraz w centrach logistycznych, bazach eksploatacyjnych oraz terminalach intermodalnych.
Braniborska. Zamieszkaj w centrum zmian [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Braniborska. Zamieszkaj w centrum zmian [FILM]
Już w tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Braniborskiej, czyli inwestycji Profit Development, powstającej w dynamicznie zmieniającym się Śródmieściu Świebodzkim. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i z dbałością o detale budynek wpisuje się w wizję miasta krótkich odległości.
We Wrocławiu, za ponad 223 mln zł powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu, za ponad 223 mln zł powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne [FILM + WIZUALIZACJE]
Po wielu latach dojdzie do realizacji jedna z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku inwestycji medycznych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, w postaci bardzo wysokiej dotacji, będzie mogła ruszyć budowa ponadregionalnego, Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej. W czwartek 7 września podpisano umowę dotyczącą budowy placówki.
Rynek biurowy w Polsce: Ostrożni deweloperzy, ostrożni najemcyartykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w Polsce: Ostrożni deweloperzy, ostrożni najemcy
Aktywność najemców w biurowych regionach od kwietnia do czerwca była stabilna, a deweloperzy pozostawali ostrożni przy rozpoczynaniu inwestycji. W obliczu wysokich kosztów eksploatacji, coraz większy nacisk kładzie się na usprawnienia i optymalizację powierzchni biurowej. Autorzy cyklicznego raportu z BNP Paribas Real Estate Poland zwracają też uwagę na utrzymujące się na wysokim poziomie czynsze za najlepsze lokalizacje.
Wiaduktowa. Zamieszkaj w zielonej enklawie Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Wiaduktowa. Zamieszkaj w zielonej enklawie Wrocławia
Z jednej strony – wszechobecna zieleń i spokojna okolica. Z drugiej – bogata infrastruktura, liczne atrakcje zarówno dla młodych, jak i starszych, a także świetne połączenie z centrum miasta. Tak żyje się na wrocławskim Brochowie, w sercu którego powstaje kameralne osiedle Wiaduktowa.
Autostrada A18 od granicy z Niemcami do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Autostrada A18 od granicy z Niemcami do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego gotowa [FILM]
Kierowcy mają już do dyspozycji 50 km autostrady A18 od granicy z Niemcami do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego. W połowie października Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad planuje oddać do ruchu ostatni z czterech fragmentów trasy do węzła Golnice (woj. dolnośląskie). Tym samym kierowcy będą mogli korzystać z 70 km autostrady A18.
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+
Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów. Szacowana na blisko 66 mln zł inwestycja z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe Kolej Plus do 2029 r.” zwiększy dostęp do pociągów w województwie lubuskim i zapewni dogodny dostęp do kolei.
Avenga, globalny dostawca usług IT i inżynierii oprogramowania nowym najemcą biurowca Infinityartykuł
Pokaż artykuł
Avenga, globalny dostawca usług IT i inżynierii oprogramowania nowym najemcą biurowca Infinity
Avenga, globalny dostawca usług IT i inżynierii oprogramowania, został nowym najemcą wrocławskiego biurowca Infinity. Biuro Avenga będzie mieściło się na ponad 700 mkw. nowoczesnej przestrzeni, umiejscowionej na 6. piętrze budynku. Firma zainauguruje swoją działalność w Infinity w II kwartale 2024 roku.
Najemcy biurowi w regionach bardzo aktywni w trzecim kwartaleartykuł
Pokaż artykuł
Najemcy biurowi w regionach bardzo aktywni w trzecim kwartale
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w miastach regionalnych” w trzecim kwartale 2023 roku popyt na biura w regionach wyniósł prawie 200 000 mkw., natomiast wolumen powierzchni będącej w budowie nie przekraczał 400 000 mkw. Wysoki wskaźnik pustostanów w istniejących budynkach biurowych oznacza, że najemcy mają duży wybór dostępnych opcji. Zarówno deweloperzy, jak i najemcy nadal koncentrują się na kwestiach związanych z ESG, funkcjonalnością, elastycznością oraz optymalizacją zajmowanej powierzchni i kosztów najmu.
We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkamiartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkami
W stolicy Dolnego Śląska został otwarty nowy, wielki, prywatny akademik. Spółka joint venture Eagle, platforma inwestycyjna utworzona w 2019 roku jako efekt współpracy między Nuveen Real Estate a wiedeńską firmą Value One, otworzyła we Wrocławiu nowy prywatny akademik na 512 łóżek. Inwestycją o nazwie Fabryczna 22 zarządzać będzie operator akademików MILESTONE.
Rynek powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Polsce jest w trakcie dynamicznych zmian [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Polsce jest w trakcie dynamicznych zmian [RAPORT]
Autorzy kwartalnego raportu z BNP Paribas Real Estate Poland wskazują na utrzymujący się wysoki popyt, któremu od dłuższego czasu towarzyszy niski wskaźnik pustostanów, a od niedawna też spowolnienie po stronie deweloperów.
REKLAMA