REKLAMA
Znaleziono 8643 wyników
Duży, niemiecki inwestor kupił działkę pod Warszawą. Co planuje na niej wybudować?artykuł
Pokaż artykuł
Duży, niemiecki inwestor kupił działkę pod Warszawą. Co planuje na niej wybudować?
Szykuje się kolejna duża inwestycja niemieckiej firmy w Polsce. Igus GmbH – niemiecki producent e-prowadników, kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych zdecydował się na zakup działka o powierzchni ponad 2,5 ha w aglomeracji warszawskiej.
W 2025 r. w Łodzi zostanie otwarty nowy hotel. Inny przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W 2025 r. w Łodzi zostanie otwarty nowy hotel. Inny przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
W 2025 roku Łódź wzbogaci się o kolejne nowe miejsca hotelowe. Zostanie otwarty nowy hotel. Inny obiekt przejdzie modernizację.
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standardartykuł
Pokaż artykuł
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standard
Finiszują prace między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych peronów między Drzewicą a Przysuchą. Wyższy komfort obsługi podróżnych to efekt rewitalizacji linii nr 22 na odcinku między Radzicami a Wolanowem. Jeszcze w tym roku, po zakończeniu wszystkich prac pociągi na tej trasie pojadą szybciej tj. z prędkością 120 km/h. Wzrośnie przepustowość linii oraz poziom bezpieczeństwa. Inwestycja za ok. 140 mln zł jest realizowana z budżetu państwa.
[Wrocław] Wojsko sprzedaje swoje tereny nieopodal lotniska. Czeka bocznica kolejowaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wojsko sprzedaje swoje tereny nieopodal lotniska. Czeka bocznica kolejowa
Agencja Mienia Wojskowego właśnie znalazła kupca na jedną ze swoich nieruchomości przy ulicy Granicz...
Stacja kolejowa w Olkuszu zyska nowy standard obsługi podróżnych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Stacja kolejowa w Olkuszu zyska nowy standard obsługi podróżnych [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły realizację prac na olkuskiej stacji, które zapewnią podróżnym lepszą dostępność i wygodniejszą komunikację. Efektem prowadzonej inwestycji będą m.in. nowe perony i bezkolizyjne przejście pod torami z windą. Przedsięwzięcie za blisko 110 mln zł netto finansowane jest ze środków budżetu państwa.
W Łodzi powstaje podziemna, wielopoziomowa stacja kolejowa Śródmieście [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemna, wielopoziomowa stacja kolejowa Śródmieście [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W ramach budowy podziemnej, średnicowej linii kolejowej pod Łodzią, trwają prace przy budowie wielopoziomowej stacji Śródmieście. Roboty prowadzone są na wszystkich podziemnych piętrach poszczególnych komór. Na stacji gotowe są już ściany szczelinowe, powstaje również strop na poziomie 0. Wciąż prowadzone są prace związane z wydobywaniem urobku.
Stacja kolejowa Bytom zostanie przebudowana. PKP PLK zachowają historyczne elementyartykuł
Pokaż artykuł
Stacja kolejowa Bytom zostanie przebudowana. PKP PLK zachowają historyczne elementy
Podróżni na stacji Bytom zyskają lepszą dostępność i większy komfort. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą także sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,2 mld zł, dofinansowanie z unijnego programu POIiŚ.
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Efektem dużej inwestycji na stacji Gliwice Łabędy będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców. Usprawnią się przewozy towarowe w aglomeracji gliwickiej. Prace kolejowe i miejskie są zaawansowane, od 1 września przewidziano zmiany w komunikacji. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma wartość 583 mln zł ze środków budżetowych.
Za ćwierć miliarda złotych modernizowana jest stacja kolejowa Ostróda [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ćwierć miliarda złotych modernizowana jest stacja kolejowa Ostróda [FILM]
Pasażerowie na stacji Ostróda zyskają oczekiwany standard obsługi. Oba istniejące perony zostaną przebudowane i podwyższone, co umożliwi wygodny dostęp do pociągów. Powstanie nowe wygodne dojście na peron. Czytelne oznakowanie ułatwi orientację na stacji. Informacje o rozkładzie jazdy będą prezentowane na wyświetlaczach oraz przez nowe nagłośnienie. Przy stacji będzie można zostawić rowery przy zadaszonych stojakach. W ramach prac również stacje i przystanki na odcinku od Rudzienic Suskich do Unieszewa wyposażone zostaną w nowe nagłośnienie oraz zegary.
W Katowicach rusza największa kolejowa inwestycja w historii województwa śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach rusza największa kolejowa inwestycja w historii województwa śląskiego
PKP PLK S.A. rozpoczynają największą kolejową inwestycję w historii województwa śląskiego. Jej efektem będą bezpieczne podróże, nowe przystanki oraz większe możliwości w ruchu pociągów. Od września rozpocznie się przebudowa torów, rozjazdów i czterech wiaduktów w Katowicach. Inwestycja na linii Będzin – Katowice Piotrowice jest dofinansowana z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
[Wrocław] Droga ekspresowa do Oleśnicy już gotowa. Ale kierowcy wciąż nie mogą nią jeździćartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Droga ekspresowa do Oleśnicy już gotowa. Ale kierowcy wciąż nie mogą nią jeździć
Od połowy września droga ekspresowa S8 między Wrocławiem a Oleśnicą jest gotowa. Zgodnie z zapowiedz...
[Wrocław]  S8 nareszcie otwarta. Kierowcy jeżdżą już drogą ekspresową do Oleśnicy [VIDEO]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] S8 nareszcie otwarta. Kierowcy jeżdżą już drogą ekspresową do Oleśnicy [VIDEO]
W sobotnie popołudnie wreszcie otwarto drogę ekspresową S8 między Wrocławiem a Oleśnicą. Zgodnie z w...
Kolej w Podlaskiem – rekordowe inwestycje i historyczne powrotyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej w Podlaskiem – rekordowe inwestycje i historyczne powroty
Do Łomży po ponad 30 latach wróci kolej pasażerska. Na trasie Białystok-Ełk dojdzie do największej inwestycji w historii polskiej kolei. Zmienia się też infrastruktura w mniejszych miastach jak Hajnówka, Sokółka, Mońki czy Grajewo. W środę (5.03) marszałek Łukasz Prokorym i wicemarszałek Marek Malinowski rozmawiali na temat bieżących oraz planowanych inwestycji w infrastrukturę kolejową w regionie z przedstawicielami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Rynek centrów danych wzrośnie w Polsce do 2030 r. prawie trzykrotnieartykuł
Pokaż artykuł
Rynek centrów danych wzrośnie w Polsce do 2030 r. prawie trzykrotnie
W dobie cyfryzacji i rosnącego zapotrzebowania na usługi chmurowe dostawcy infrastruktury IT stają przed wyzwaniem związanym z potrzebą szybkiego zwiększania pojemności centrów danych. W Polsce aktualnie istnieje już ponad 120 obiektów data center, a najbardziej atrakcyjna pod względem rozwoju tego rynku staje się Warszawa i okolice.
[Katowice] Prace na torach na Al. Korfantego w Katowicach. Utrudnienia w ruchu tramwajówartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Prace na torach na Al. Korfantego w Katowicach. Utrudnienia w ruchu tramwajów
W związku z prowadzeniem prac torowych na Al. Korfantego w Katowicach od godz.: 20:00 w dniu 20.07 d...
Strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska z decyzją środowiskowąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska z decyzją środowiskową
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu 26 lutego br. wydał decyzję o środowiskowych uwa...
[Wrocław] Wiemy, która linia będzie dojeżdżać na pętlę autobusową przy Zwycięskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wiemy, która linia będzie dojeżdżać na pętlę autobusową przy Zwycięskiej
Wydział transportu potwierdził po konsultacjach, że do nowej pętli autobusowej przy ulicy Zwycięskie...
[Wrocław] Nowa linia tramwajowa na Popowice: dłużej poczekamy na decyzję środowiskąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa linia tramwajowa na Popowice: dłużej poczekamy na decyzję środowiską
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zapowiada, że w związku z koniecznością uzupełnienia dokument...
[Wrocław] Nowa linia tramwajowa na Popowice: RDOŚ odstąpił od oceny środowiskowejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa linia tramwajowa na Popowice: RDOŚ odstąpił od oceny środowiskowej
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odstąpił od przeprowadzenia oceny oddziaływania nowej trasy t...
Jak wygląda budowa Stacji Techniczno-Postojowej Karolin (II linia metra)? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Jak wygląda budowa Stacji Techniczno-Postojowej Karolin (II linia metra)? [FILMY]
W ramach budowy ostatniego odcinka II linii warszawskiego metra, powstaje stacja techniczno-postojowa Karolin. To druga, po STP Kabaty stacja techniczna, czyli miejsce w którym można kompleksowo obsługiwać pociągi metra i zarządzać procesem eksploatacyjnym linii.
REKLAMA